Antwort Jak jdou za sebou noty? Weitere Antworten – Jak jdou po sobe noty

Jak jdou za sebou noty?
Noty v notové osnově se čtou zleva doprava, vícezvuky zpravidla zdola nahoru. Linky notové osnovy se číslují (počítají) zdola nahoru, pomocné linky se číslují ve směru od osnovy (když jsou pod osnovou, počítají se směrem dolů, když jsou nad osnovou, počítají se směrem nahoru).Noty (notové hlavičky) se zapisují na linky a do mezer notové osnovy, při překročení s pomocnými linkami. Střídají se tóny tzv. základní tónové řady (c-d-e-f-g-a-h) a ty se opakují rozlišené indexem. Houslový klíč určuje pozici noty g1 na druhé lince.v pravém dolním rohu (C2). (zpravidla ale až od malého f) se zapisují noty do basového klíče a od c 1 napravo se zapisují noty do houslového klíče. basovém klíči. Noty čteme vždy podle klíče, který nám určuje tónovou výšku.

Jak hrát podle not : Noty leží střídavě na linkách a mezerách, na první lince odspoda leží nota E. Postupujeme tedy nahoru, noty píšu jinou barvou podle toho, zda leží na lince nebo v mezeře. E, F, G, A, H, C. No jo, říkáte si možná.

Jak jdou křížky po sobe

V předznamenání skladby se křížky zapisují v následujícím pořadí: fis, cis, gis, dis, ais, eis, his, tedy po kvintách nahoru. V houslovém klíči se umisťují co nejvýše na osnovu (nejvýše je křížek u tónu G), platí ovšem pro daný tón ve všech oktávách.

Jak jdou za sebou Becka : pořadí béček ve stupnicích je: b, es, as, des, ges, ces, fes.

Nota půlová: nota půlová má prázdné bříško a nožičku. Značí se číslem 2. Počítáme ji na 2 doby. To znamená, že nota se hraje tak dlouho, než napočítáme dvě.

Hodnota noty

  • celá nota – 4 doby.
  • půlová nota („půlka“) – 2 doby.
  • čtvrťová nota („čtvrtka“) – 1 doba.
  • osminová nota („osmina“) – půl doby.
  • šestnáctinová nota („šestnáctina“) – čtvrt doby.
  • dvaatřicetinová nota – osmina doby.
  • čtyřiašedesátinová nota – šestnáctina doby.

Kde leží nota C3

opakování – Stupnice F dur má osm tónů, začíná a končí na tónu F. Má jedno předznamenání, béčko hes (b). Nota C3 leží nad první pomocnou linkou nad notovou osnovou.V dnešní době se používají čtyři základní klíče: houslový, basový, altový (violový) a tenorový. Každý z těchto klíčů udává polohu jednoho tónu, a od něj se odvodí všechny ostatní. Přitom se vždy řídíme pořadím notové abecedy (C, D, E, F, G, A, H).Tečka, kterou má za sebou napsánu určitá nota, značí prodloužení – a to prodloužení o polovinu délky oné noty: osmina s tečkou je tedy prodloužena o šestnáctinu.

3/4 znamená, že jeden takt má tři čtvrťové doby, které ovšem budou eventuálně různě rozloženy v dalších hodnotách, např. půlová a čtvrtka, dvě osminy a dvě čtvrtě apod.

Jak jdou durové stupnice za sebou : Durové stupnice – přirozené (čisté), harmonické a melodické

Stupně 1 Předznamenání
A – dur a 3# – fis, cis, gis
E – dur e 4# – fis, cis, gis, dis
H – dur h 5# – fis, cis, gis, dis, ais,
Fis – dur fis 6# – fis, cis, dis, gis, ais, eis

Která stupnice má 4 Bečka : kvartový kruh (stupnice se staví na 4.

Zdroje: ZENKL, Luděk. ABC hudební nauky.

Která stupnice má 1 béčko

Musíme si pouze pamatovat, že stupnice s jedním béčkem je F-dur, a poté už je pořadí stupnic stejné jako pořadí béček. To znamená: vím, že F-dur má jedno bé, a pak už pokračuji béčky-B-dur, Es-dur, As-dur, Des-dur, Ges-dur, Ces-dur, (Fes-dur neexistuje).

Pro pojmenování not slouží hudební abeceda – písmena v pořadí c, d, e, f, g, a, h. Tato písmena označují 7 tónů používaných v hudbě od nejnižšího (c) k nejvyššímu (h). Po notě h následuje nota pojmenovaná opět c' (o jednu oktávu vyšší než první c).Hodnota noty udává, kolik dob nota představuje a určuje relativní délku tónu:

  • celá nota – 4 doby.
  • půlová nota („půlka“) – 2 doby.
  • čtvrťová nota („čtvrtka“) – 1 doba.
  • osminová nota („osmina“) – půl doby.
  • šestnáctinová nota („šestnáctina“) – čtvrt doby.
  • dvaatřicetinová nota – osmina doby.

Jaké jsou pomlky : Pomlky mohou být čtvrťové (nehraje se na jednu dobu), půlové (nehraje se na dvě doby), celé (nehraje se na čtyři doby) a osminové (nehraje se na půl doby), ale i další.