Antwort Jaké je nejdelší slovo v němčině? Weitere Antworten – Jaké je nejdelší německé slovo
Rekordmanem ve slovníku tak zůstává 36písmenné slovo Kraftfahrzeug-Haftpflichtversicherung, které označuje pojištění vozidla. Guinnessova kniha rekordů však za nejdelší běžně používané německé slovo považuje výraz Rechtsschutzversicherungsgesellschaften, které má 39 znaků a označuje společnost s právní ochranou.4) Nejdelší české slovo
Nejdelším český slovem je nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšího, které se skládá z 38 písmen.Angličtina má 171 000 slov, němčina 135 000, španělština 100 000… teď vám asi běží hlavou: “Tak to se nikdy nenaučím!” To možná ne, ale víte, že ani nemusíte Rodilí mluvčí používají běžně pouze zlomek slov – asi jen 20 000 aktivně a 40 000 pasivně.
Jaké je nejdelší francouzské slovo : Nejdelší francouzské slovo má 27 písmen a jedná se o slovo „intergouvernementalisations“. Toto slovo však není moc populární, takže většina Francouzů považuje „anticonstitutionnellement“ za nejdelší známé slovo.
Co je nejdelší slovo na světě
Jazykový pořízek ze severu. Švédové to mají o mnoho těžší. Údajně to jsou totiž oni, kdo se může pochlubit nejdelším slovem na světě: Nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranläggningsmaterielunderhållsuppföljningssystemdiskussionsinläggsförberedelsearbete.
Co je lehčí angličtina nebo němčina : V tomto ohledu může být angličtina považována za relativně jednodušší. Anglická gramatika je poměrně přímá a nepoužívá mnoho gramatického skloňování. Oproti tomu němčina má rozsáhlý systém skloňování a zájmenných ukazatelů, což může být pro někoho obtížné.
Žebříček nejpoužívanějších slov hovorové češtiny vedou následující slova: ten, bejt, a, že, já, mít, no, v, na, jako.
Naproti tomu angličtiny se v dnešní době bojí už málokdo. S takovou němčinou nebo třeba francouzštinou je to trochu horší – ostatně němčina bývá společně s matematikou pravidelně maturitním předmětem, který nejvíce žáků nezvládne.
Co je lehčí ruština nebo němčina
Němčina má obtížnou gramatiku, Ruština je jednoduchá pokud se naučíš azbuku – pak je gramatika velice jednoduchá……Nejdelší slovenské slovo obsahuje 55 hlásek (sedemstodeväťdesiatsedemtisícsedemstodeväťdesiatsedemi), druhé nejdelší slovo jich má o 11 méně (znajneprekryštalizovávateľnejšievajúcimi). A nejkrásnějším slovenským slovem se v jedné internetové anketě stala „čučoriedka” (borůvka).Pro připomenutí jeho rekordní věta měla 52 písmen a zněla: „Blb vlk pln žbrnd zdrhl hrd z mlh Brd skrz vrch Smrk v čtvrť srn Krč." „Další a další autoři denně posílali do sídla redakce České knihy rekordů e-maily, dopisy, textové zprávy, a dokonce i notářsky ověřené záznamy svých ‚souhláskových vět'.
Mezi nejtěžší jazyky naopak patří podle výzkumů čínština, arabština, japonština nebo třeba finština, která má v porovnání s češtinou dokonce 14 pádů. Pro Čechy je snadné naučit se ruštinu, polštinu nebo třeba chorvatštinu. A nebojte, ani angličtina pro nás Čechy není těžká.
Co je těžší němčina nebo ruština : Němčina má obtížnou gramatiku, Ruština je jednoduchá pokud se naučíš azbuku – pak je gramatika velice jednoduchá……
Jaká slova dala čeština světu : Český jazyk nejen slova přijímá, ale i ostatním jazykům dává. Kromě velmi známého Čapkova robota jsou to na příklad slova jako pistole (z husitského píšťala), dolar (ze slova tolar), houfnice (další zbraň, v němčině hauptnitz).
Který jazyk je nejlehčí na naučení
Obecně se mezi nejlehčí jazyky světa řadí i severské jazyky jako např. norština, švédština nebo dánština. Říká se, že jednoduchá je i malajština nebo indonéská bahasa (ty se však nikdo v naší redakci neučil – nemůžeme potvrdit ani vyvrátit).
Slovensky se pak „zelí“ řekne „kel“, což zase u nás symbolizuje něco úplně jiného. Nejdelším slovenským slovem je „najneskomercionalizovávateľnejšieho“, nejhůře vyslovitelným zřejmě „hmla“ (mlha).Nejdelší česká věta složená jen ze souhlásek jich obsahuje rovných dvaapadesát a bude zapsána do České knihy rekordů a kuriozit. Autorem rekordní věty je Milan Hanák z Prahy. "Blb vlk pln žbrnd zdrhl hrd z mlh Brd skrz vrch Smrk v čtvrť srn Krč," tak to je nyní nejdelší věta složená jen ze souhlásek.
Na jaké písmeno začíná nejvíce slov : Naproti tomu písmena „j“, „q“, „x“, a „z“ jsou na stupnici podle frekvence zcela na dně, přičemž „z“ bylo použito jen v 0,074 procenta případů. Pokud jde o první písmena v textech, největší počet slov začíná na „t“, po němž následují „o“ a „i“.