Antwort Jaká je nejlepší polévka? Weitere Antworten – Jaké jsou druhy polévek

Jaká je nejlepší polévka?
Příklady polévek

  • bramboračka (bramborová polévka)
  • kulajda.
  • dršťková polévka.
  • slepičí polévka.
  • hovězí vývar.
  • drůbeží vývar.
  • hrášková polévka.
  • gulášovka (gulášová polévka)
  • Minestrone s kroupami a uzenou paprikou. Do hodiny. Velmi snadné
  • Polévka s kapustou, orzem a klobáskou. Do 30 minut.
  • Kedlubnová polévka s cizrnou. Do 20 minut.
  • Kapustnica. Do hodiny.
  • Kyselica s houbami. Více než hodinu.
  • Topinamburový krém. Do 20 minut.
  • Celerový krém s hříbky. Do hodiny.
  • Květáková polévka se sýrovými nočky. Do hodiny.

Do hrnce dáme vařit asi 1-1,2 litru vývaru nebo vody. Pokud použijeme vodu, přidáme kostku zeleninového bujónu a necháme ho úplně rozpustit. Poté přidáme 1 šálek mražené zeleniny a necháme vařit do změknutí. Polévku není třeba dochucovat, ale kdo má rád slanější, může dosolit.

Co uvařit za polévku : A které jasně vedou Polévky z brambor, hub, zelí a česneku – takže bramboračka, zelňačka, česnečka, kyselo nebo kulajda. Všechny tyto polévky můžeme považovat za náš národní poklad!

Jak se dělí polévky

  1. Bílé polévky.
  2. Hnědé polévky (vývary)
  3. Přesnídávkové polévky.
  4. Zdravotní polévky.
  5. Zvláštní (speciální) polévky.

Jak se dělá Chlebova polévka : Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.

Miso se vyrábí z luštěnin a obilovin a vzniká podobně jako další oblíbené ochucovadlo, sojová omáčka, fermentací. Sója, obilí nebo poměr obojího se tepelně zpracuje v páře, smíchá se s mořskou solí a fermentačním činidlem v dřevěných sudech. Od délky fermentace se poté odvíjí intenzita chuti ochucovadla miso.

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Čím se zahušťuje polévka

Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku."Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.Na sádle opražíme kmín, kratince pariku (to kvůli barvě) a lžíci mouky. Zalijeme vodou, přidáme vegetu a povaříme cca 10 minut. Nakonec vmícháme rozšlehané vejce. Pro obměnu můžeme přidat petrželku, popřípadě trochu nastrouhané zeleniny (mrkev, celer, petržel, ap.).

V pánvi připravujeme už předsušené krutonky, zejména pokud potřebujeme menší množství. Použít můžeme i měkké pečivo v případě, že si přejeme mít krutonky měkké a ne úplně vysušené. V pánvi rozehřejeme sádlo, přidáme pečivo nakrájené na kostičky, osolíme, opepříme a opečeme dozlatova.

Co to je Dashi : Daši (japonsky 出汁) je druh polévek a výtažek, které se používají v japonské kuchyni. Daši tvoří základ polévky miso, čirého vývaru, nudlového vývaru a jiných tekutin, které se používají na zvýraznění pikantní chuti jídla, jako například chuti umami.

Co je polévka Kozí brada : Polévka zvaná Kozí brada je hutná, jíškou zahuštěná polévka z hlávkového zelí a brambor. Opečenou klobásku můžete nahradit uzeným masem nebo slaninou. Místo vajíčka je možné použít kysanou smetanu.

Jak udělat vývar aby se Nezakalil

Jak předejít zakalení vývaru

Vkládejte ho vždy do studené vody. Solte, až když začne vařit. Když před vařením maso a hlavně kosti opečete na pekáčku v troubě na lžíci tuku asi 15-30 minut při 200°C a pak teprve dáte vařit, prospěje to chuti i barvě vývaru.

Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.Nejoblíbenější koření do polévky

  1. bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  2. boršč
  3. bylinky do polévky.
  4. celer.
  5. cibule.
  6. citronová tráva.
  7. černý pepř
  8. česnek.

Jak udělat strouhání do polévky : Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.