Antwort Jaká je práce v sociálních službách? Weitere Antworten – Kolik si vydělá pracovník v sociálních službách

Jaká je práce v sociálních službách?
Pokud se podíváme na Sociální pracovník sociálních službách platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 323 316 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 26 943 Kč za měsíc, 6 736 Kč za týden nebo 168,39 Kč za hodinu.Pracovník v sociálních službách je člověk, který vykonává odbornou činnost v sociálních službách. Řídí se zákonem 108/2006 Sb. O sociálních službách.Obsah kurzu

Základy komunikace, rozvoj komunikačních dovedností, asertivita, alternativní komunikace. Úvod do psychologie, psychopatologie, somatologie, základy ochrany zdraví Etika výkonu činnosti pracovníka v sociálních službách, lidská práva a důstojnost. Základy prevence vzniku závislosti na sociální službě

Co obnáší práce sociálního pracovníka : Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.

Jaké vzdělání musí mít pracovník v sociálních službách

Sociální pracovník získá potřebné vzdělání studiem na vyšší odborné nebo vysoké škole v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost.

Kde mohu pracovat jako pracovník v sociálních službách : Uplatní se všude tam, kde se provádí sociální práce s klienty (jednotlivci, rodinami, skupinami a komunitami), může pracovat jako sociální pracovník v resortu práce a sociálních věcí, školství, zdravotnictví, vnitra, spravedlnosti i obrany.

Uplatní se všude tam, kde se provádí sociální práce s klienty (jednotlivci, rodinami, skupinami a komunitami), může pracovat jako sociální pracovník v resortu práce a sociálních věcí, školství, zdravotnictví, vnitra, spravedlnosti i obrany.

Odbornou způsobilostí pracovníka v sociálních službách je základní vzdělání, střední vzdělání s výučním listem nebo maturitou, vyšší odborné vzdělání + absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu.

Jak dlouho trvá kurz pracovníka v sociálních službách

Kurz trvá 21 dní, z toho 10 dní je teoretická příprava, která probíhá denně ve všední dny od 10 – 16 hod. Poté následuje 10 denní praktická příprava ve vybraných zařízeních sociální péče a celý kurz je ukončen závěrečnou zkouškou.Z výsledků výzkumu vyplývá, ţe sociální pracovníci pro úspěšný výkon své profese vyuţívají komunikaci, empatii, schopnost naslouchat, umění jednat s lidmi, navazovat vztahy s druhými, být tolerantní, akceptovat druhé, být profesionální, trpělivý, flexibilní, disponovat odbornými znalostmi a psychickou odolností.Podmínkou výkonu činnosti pracovníka v sociálních službách je plná svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost a odborná způsobilost podle zákona o sociálních službách. Bezúhonnost se posuzuje a prokazuje podle § 79 odst. 2 a odst. 3 věty první až třetí.

K výkonu tohoto povolání je nutná maturita ve všeobecném nebo sociálním oboru a dále vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu v oblastech zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost a charitu.

Kdo může být sociální pracovník : Předpokladem k výkonu povolání sociálního pracovníka je plná svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost a odborná způsobilost. Žadatel o registraci (poskytovatel sociálních služeb) registrujícímu orgánu předkládá doklad/y prokazující odbornou způsobilost sociálního pracovníka.

Co můžu dělat jako sociální pedagog : Mezi hlavní činnosti patří:

  • Výchovné působení ve škole a ve volnočasových centrech.
  • Pořádání hodnotných volnočasových aktivit.
  • Sociálně pedagogické aktivity pro jedince, skupiny a komunity.
  • Poradenská, diagnostická a analytická činnost.
  • Podpora týmové práce.
  • Reedukační a resocializační práce.
  • Terénní a komunitní práce apod.

Jaké vzdělání musí mít sociální pracovnice

Odbornou způsobilostí pracovníka v sociálních službách je základní vzdělání, střední vzdělání s výučním listem nebo maturitou, vyšší odborné vzdělání + absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu.

Absolventi se mohou uplatnit v praxi především jako pedagogičtí pracovníci (zejména vychovatelé) ve výchovných ústavech, dětských domovech se školou, střediscích výchovné péče, dětských domovech, školních družinách, střediscích volného času, krizových centrech, poradenských zařízeních, nízkoprahových zařízeních nebo …Sociální pedagog ve škole vykonává řadu činností, při nichž se zaměřuje především na komplexní podporu žáka. Všechny činnosti tedy cílí na zlepšení podmínek pro vývoj, výchovu, vzdělávání a socializaci žáka (ASOCP, 2023). Významná je role sociálního pedagoga právě při práci s žáky se sociálním znevýhodněním .

Co může dělat sociální pedagog : Zabývá se například propojením školy a jiných subjektů, jako je obec, policie, OSPOD nebo sociální služby, může působit jako prostředník (mediátor) mezi školou a rodinou, ale i ostatními pedagogy. Svou náplní práce pak může připomínat učitele, psychologa, nebo sociálního pracovníka, se kterým je u nás nejvíce spojován.