Antwort Jaký je rozdíl mezi doménou a webhostingem? Weitere Antworten – Co je doména a webhosting
Webhosting je pronájem prostoru pro vaše webové stránky. Zjednodušeně řečeno je to místo rezervované pro váš web na cizím počítači, který je neustále připojen k internetu. Jen díky webhostingu mohou být vaše stránky online, přestože nemáte vlastní server.Slovo „doména“ je zkratka, správně bychom měli říkat „doménové jméno“. Je to unikátní adresa na internetu. Používá se tak, že se přímo píše do internetového prohlížeče (např.) a také tvoří část emailové adresy za @ (např.)Slovo doména může znamenat: oblast zájmu, působiště, hlavní obor působnosti (aplikační doména atd.) fyzická oblast stejné magnetizace (elektromagnetické polarizace) ve feromagnetiku (feroelektriku) – praktické využití například v datových médií na principu magnetického záznamu a čtení.
Kolik stojí doména webu : Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.
Jak webhosting funguje
Webhosting je služba, kterou si pronajímáte "vlastní místo na Internetu", pro provoz vlastních www stránek, e-mailů apod. Poskytovatel Vám webhostingovou službou pronajímá část svého zázemí a umožňuje Vám tak na Internetu působit.
Jak nasměrovat doménu na webhosting : Nasměrovat doménu můžete pomocí nastavení jednotlivých DNS záznamů (A, AAAA, CNAME atp.). Pokud doména využívá naše nameservery, můžete postupovat podle článku Nastavení DNS. Jestliže doména využívá nameservery jiného registrátora, obraťte se prosím na něj, nebo změňte nameservery na naše.
Doménové jméno je tvořeno posloupností několika částí oddělených tečkami. Části jsou seřazeny podle obecnosti: první část (např. cs) je nejkonkrétnější, může popisovat jeden konkrétní počítač, další části (např. wikipedia) jsou obecnější, popisují celou velkou skupinu počítačů a sítí.
Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz. Subdoménu třetího řádu lze vytvořit u domén druhého řádu. Subdoména je vždy hostována na hostingu domény druhého řádu.
Kde si koupit doménu
Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.Doménu můžete zakoupit od více poskytovatelů a ceny se pohybují mezi 170 až 240 Kč včetně DPH. Českých domén (. cz) je skoro 1,5 milionu. Nejpopulárnější doménou stále zůstává .com, kterých je zaregistrováno více než 145 milionů.Kolik stojí doména
Název domény | Cena registrace bez DPH | Obnovovací poplatek s DPH |
---|---|---|
.jp | 99,90 Kč /rok bez DPH potom 99,90 Kč/rok | 120,88 Kč s DPH |
.net | 11,90 Kč /rok bez DPH potom 15,90 Kč/rok | 19,24 Kč s DPH |
.cc | 19,90 Kč /rok bez DPH potom 19,90 Kč/rok | 24,08 Kč s DPH |
.org | 11,90 Kč /rok bez DPH potom 15,90 Kč/rok | 19,24 Kč s DPH |
Moje doporučení, jaký vybrat webhosting:
- Webhosting pro začátečníky: Pokud hledáte jednoduchý a levný hosting, doporučuji Český-hosting, Váš-hosting, WEDOS, Webglobe.
- Webhosting pro pokročilé uživatele: Pokud potřebujete více výkonu, funkcí a možností konfigurace, doporučuji Český-hosting, Váš-hosting, WEDOS, Webglobe.
Co kromě webhostingu potřebujete aby se uživatele k vašim stránkám dostali : Aby se uživatelé internetu ke stránkám dostali, je kromě webhostingu zapotřebí i služba registrace a prodlužování domény (např. s názvem společnosti, zkratka, …). Alternativně lze využít domény III. řádu zdarma, například vasejmeno.poskytovatel.cz, ale pro komerční projekty je toto řešení naprosto nevhodné.
Jak převést doménu na jiný hosting : Jak probíhá převod domény . CZ
- Objednejte si převod domény k Českému hostingu.
- Objednávku schválíme a pro Vaši doménu připravíme hostingový účet.
- K provedení převodu budeme potřebovat tzv.
- Po obdržení Auth-info kódu provedeme transfer domény a nezbytné změny technických parametrů.
Jaký je rozdíl mezi doménou a IP adresou
Doména, celým názvem doménové jméno (známé také pod zkratkou DNS – Domain Name System), se skládá z několika řádů a slouží ke zjednodušení čitelnost adres. Laicky řečeno – každý počítač má svoji unikátní adresu, tzv. IP adresu, což je v podstatě řada čísel oddělená tečkami (např. 82.241.223.181).
Jak zaregistrovat doménu v 5 krocích
- vyberete si název domény.
- zvolíte si registrátora (ideálně toho, u koho máte nebo budete mít webhosting – viz dále)
- ověříte dostupnost domény přes centrální registr domén (WHOIS)
- zadáte všechny potřebné údaje (to je vlastní registrace domény)
- pronajmete si ji na 1, 2, 3, 5, 10 let.
Jde totiž o hlavní část adresy – název vaší společnosti, zaměření, název projektu atd. Doména druhého řádu je tedy například SMARTEMAILING.cz nebo APPLE.com. Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz.
Jakou doménu 1 řadu používá ČR : Často najdete pro doménu prvního řádu označení TLD – Top-Level-Domain. Pro Českou republiku je TLD . CZ, pro Slovensko .