Antwort Jaký je rozdíl mezi ředidlem s6006 a s6005? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi ředidlem 6006 a 6005

Jaký je rozdíl mezi ředidlem s6006 a s6005?
S 6005 – Použití na syntetické barvy nanášené jakýmkoliv způsobem. S 6006 – Použití na syntetické a olejové barvy zasychající při běžných teplotách, vhodné pro nanášení štětcem. S 6010 – Použití na syntetické reaktivní dvousložkové barvy.Například ředidlo S 6006 je vhodné pro ředění olejových a syntetických barev, a naopak ředidlo C 6000 je vhodné pouze pro nitrocelulózové barvy.Nejčastěji se setkáte s následujícími typy:

  • S 6001. Obsahuje toluen a lakový benzín.
  • S 6005. Obsahuje xylen.
  • S 6006. Obsahuje xylen a lakový benzín.
  • S 6300. Obsahuje xylen, butan-1-ol, butylacetát a 1-methoxypropan-2-ol.
  • C 6000. Obsahuje toluen, ethylacetát, butylacetát, ethanol a butanol.
  • C 6500. Univerzální typ ředidla.

Jaké ředidlo na odmaštění : Ředidlo Aceton 5 l

Používá se k odmašťování a čištění kovových výrobků před jejich natíráním, k čištění pracovních pomůcek a zařízení a jako speciální rozpouštědlo.

Co je ředidlo 6006

Ředidlo S 6006 ProGold Severochema je určeno k ředění syntetických a olejových na vzduchu schnoucích nátěrových hmot. Používá se pro ředění nátěrů připravených k nanášení štětcem, válečkem a máčením, pokud není výrobcem barvy předepsané jiné ředidlo. Ředidlem S6006 je možné i čistit použité nářadí.

Co je ředidlo C6000 : Ředidlo C6000 je ředidlo do nitrocelulózových nátěrových hmot, případně do akrylátových a polymerátových nátěrových hmot. Používá se též k umývání pracovních pomůcek a nářadí, k odstraňování pryskyřic z povrchu dřeva.

Trubky natřeme základovou syntetickou barvou, třeba Pragoprimer standard S 2000, Pragoprimer univerzál S 2035 nebo Formex základ S 2003, po zaschnutí naneseme jednu tenkou vrstvu barvy na radiátory a po 24 hodinách další stejně tenkou vrstvu. Pouze jedna vrstva, byť silnější, může snížit životnost celkového nátěru.

barev (016553000000) Samostatná zahuštěná disperse, která je základem akrylových barev naplněna v tubě 40 ml . Používá se k ředění hmot akrylových barev při malbě.

Čím odmastit před nátěrem

7. Čím před nátěrem odmastit kov Jako univerzální odmašťovač můžete použít odmašťovač pro lakýrnické práce (náš UNidegreaser) nebo benzínový čistič nebo líh. Pro kovy, které nejsou opatřeny nátěrem, můžete vybrat aceton nebo nitroředidlo C6000.Pomocník před každou přípravou laku

Isopropylalkohol (IPA) dokonale odmašťuje povrch. Ať už lak nebo sklo. A to není všechno! Odstraní zbytky starého vosku a připraví lak k nanesení nového.Složení ředidla C6000:

Směs organických rozpouštědel (toluen, butylacetát, metylacetát, aceton, butan-1-ol). Ředidlo je určeno k ředění nitrocelulózových nátěrových hmot (LAZUROL PRAGOLESK C 1037, LAZUROL PRAGOMAT C 1038), určených k nanášení štětcem i stříkáním, není-li na etiketě ředěného výrobku uvedeno jinak.

Ředidlo do nátěrových hmot. Čistí lakýrnické a natěračské předměty, odstraňuje skvrny od barev a tuků /opatrně u umělých vláken/, rozpouští lepidla a jejich zbytky, lepí…

Kolik vrstev základové barvy : 5. Kolik vrstev základní barvy Jedna až dvě vrstvy by měly stačit.

Jak dlouho schne syntetický lak : Schnutí a tloušťka vrstvy

U běžných syntetik na dřevo i kovy (např. BAL INDUSTROL UNIVERZÁL S2013) se požaduje zasychání minimálně 24 hodin při teplotě 20 °C a výrobce doporučuje optimální tloušťku jedné vrstvy nátěru 30 až 35 μm (údaj μm či um je označení pro mikrometr, přičemž 30 μm je 0,03 mm).

Na co je vhodná akrylová barva

Akrylové barvy jsou založeny na vodní bázi, dají se ředit vodou. Jejich výhodou je, že se po zaschnutí stávají voděodolnými a neotírají se. Jsou vhodné pro malbu na papír, plátno, dřevo, karton, malování na kamínky nebo na tečkování mandal.

Na co malovat

Můžete malovat na silnější papír, ale i na plátno, dřevěné desky, lepenky potažené plátnem atp. – v zásadě tedy na všechno, na čem budou akrylové barvy držet (zkuste třeba i nástěnnou fresku:-)). Většina prodávaných pláten či lepenek už bývá upravena pro malbu akrylem.K leštění se nejčastěji používají leštící molitany, které přichytíte na leštičku pomocí suchého zipu nebo standardního závitu M14. Jelikož se liší svou tvrdostí, je vhodné použít druh molitanu kompatibilní s danou leštící pastou, obecně lze říci, že čím je leštící/brusná pasta hrubší, tím tvrdší molitan použijeme.

Kolik vrstev plniče : Plnič nanášejte ve 2-3 tenkých vrstvách. Po zaschnutí přebruste smirkem pod vodou 800, očistěte od brusného prachu antistatickou utěrkou a můžete přestříkat barvou. Pro dokonalé vybroušení doporučujeme použít Kontrolní lak.