Antwort Jaký je rozdíl mezi vnitřním a vnějším dýcháním? Weitere Antworten – Co je to vnější a vnitřní dýchání
Zevní dýchání je výměna dýchacích plynů (kyslík, oxid uhličitý) mezi plícemi (plicními sklípky-alveolami) a krví. Vnitřní dýchání je výměna plynů mezi krví a tkáněmi. Krev přivádí do tkání kyslík z plic a odvádí z nich kysličník uhličitý.Obecně se rozlišují tři typy dýchání
Prvním typem je dolní typ dýchání (brániční, břišní), druhým je střední (hrudní, žeberní) a třetím typem je horní (podklíčkové).dýchání vnitřní (tkáňové), tj. výměnu plynů mezi mimobuněčnou tekutinou a tělními buňkami, jež jsou vlastním spotřebitelem O2 a producentem CO2; dýchání buněčné, při němž dochází k redukci O2 na vodu (viz dýchací řetězec).
Co si dýcháním vytváříme : Dýchání (respirace /ve fyziologii ventilace/) je proces výměny plynů, zejména kyslíku a oxidu uhličitého mezi organizmem a jeho externím prostředím. Projevem tohoto procesu je dech.
Co je to vnější dýchání
Vnější dýchání neboli zevní dýchání je výměna plynů (kyslíku a oxidu uhličitého) mezi organismem a vnějším prostředím, která probíhá v plicních sklípcích. Viz také dýchání, vnitřní dýchání.
Kde probíhá vnitřní dýchání : Vdechovaný vzduch proniká dýchacími cestami, které se větví do čím dál jemnějších větví (průdušnice, průdušky, průdušinky), až se dostávají do plicních sklípků, kde dochází k výměně plynů. Vdechování a vydechování je zajištováno dýchacími svaly.
Anaerobní dýchání
Část dýchání probíhá i bez přítomnosti kyslíku v prostředí, ale toto "anaerobní" dýchání je mnohem méně účinné. Některým bakteriím to k přežití stačí, ale živočichové by se bez kyslíku neobešli. Anaerobní dýchání je vlastně kvašení (fermentace).
1) Anaerobní fáze:
= Glykolýza. Probíhá v cytoplazmě rostlinných buněk.
Jaký je rozdíl mezi aerobní a anaerobní
Pod pojem anaerobní cvičení můžeme zařadit tedy jakoukoliv aktivitu s vysokou intenzitou po krátkou dobu, která vašemu kardiovaskulárnímu systému nedovolí dostat kyslík do svalů dostatečně rychle. Aerobní cvičení je naopak aktivita s nižší intenzitou trvající delší dobu, která probíhá za přístupu kyslíku.Aerobní (viz Aerobní) nebo anaerobní (viz Anaerobní) proces biologické oxidace organických látek za účelem zajištění energie pro buňku. Při dýchání za aerobních podmínek je konečným produktem CO2 a voda.Pod pojem anaerobní cvičení můžeme zařadit tedy jakoukoliv aktivitu s vysokou intenzitou po krátkou dobu, která vašemu kardiovaskulárnímu systému nedovolí dostat kyslík do svalů dostatečně rychle. Aerobní cvičení je naopak aktivita s nižší intenzitou trvající delší dobu, která probíhá za přístupu kyslíku.