Antwort Jak je to s nocnim klidem? Weitere Antworten – Jak dlouho trvá noční klid

Jak je to s nocnim klidem?
13/1977 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací, není ve stávající právní úpravě pojem nočního klidu, resp. noční doby, vymezen. Dobu nočního klidu 22:00 až 06:00 hod lze ale považovat za obecnou zvyklost či obecně uznávané pravidlo chování, kterému je prostřednictvím ustanovení § 47 odst.Pokud jde o samotný pojem noční klid, ten není na rozdíl od doby nočního klidu zákonem vymezen, nicméně pod tímto pojmem lze chápat určitý pokojný stav na určitém místě ve vymezenou dobu, na jehož zachování má společnost zájem za účelem spořádaného a poklidného soužití.Problematika nadměrného hluku je ze zákona taxativně stanovena doba pro noční klid, tj. v čase od 22.00 hod do 6.00 hod. Jakékoliv rušení v tomto uvedeném čase je přestupkem, který mohou řešit strážníci MP dle Zákona o obecní policii či Zákona o přestupcích.

Co mi hrozi za ruseni nočního klidu : „Obecně závazná vyhláška stanovující dobu nočního klidu úzce souvisí s přestupkem proti veřejnému pořádku spočívajícím v rušení nočního klidu, za který lze uložit pokutu až do výše 10 000 Kč, v případě opakovaného spáchání až do výše 15 000 Kč,“ vysvětluje Jitka Bláhová ze správního odboru.

Co delat kdyz nekdo porusuje noční klid

Volejte Policii ČR ( 158 )

Ta má povinnost se na místo dostavit a může na místě uložit pokutu až do výše 10 000 Kč anebo předat věc obecnímu úřadu, který může v přestupkovém řízení uložit pokutu až do výše 20 000 Kč.

Co dělat s hlučnými sousedy : Hlučnému sousedovi, na kterého nezabrala domluva, můžete doručit tzv. předžalobní výzvu. V té ho, velmi jednoduše řečeno, ještě jednou vyzvete, aby se svého chování zdržel. Pokud tak neučiní a nepomohla ani stížnost na obecním úřadě, nezbývá vám, než se obrátit na soud a domáhat se svých práv takto.

Za rušení nočního klidu může být považováno více věcí. Obecně lze ale říct, že rušením nočního klidu je myšlen hluk, který zasahuje do stanovené doby nočního klidu a který obtěžuje. Nejčastěji se jedná o hlasitý hlasový projev, hlasitou hudbu nebo stavební práce.

Policii byste měli zavolat hlavně v případě, kdy se sousedé dopouští přestupků, např. opakované rušení nočního klidu (mezi 22. a 6. hodinou ráno).

Kdy se jedná o rušení nočního klidu

Za rušení nočního klidu jsou považovány takové projevy fyzických osob v době nočního klidu, které jsou způsobilé porušit nebo ohrozit občanské soužití a veřejný pořádek. Typicky se jedná například o hlasité hlasové projevy, reprodukovanou či živou hudbu nebo způsobování hluku jinou činností.Rušení nočního klidu lze prokázat pomocí zápisků, nahrávek, videí a dalších dokumentů. Čím více svědků prokáže viníkovo rušení nočního klidu, tím větší máte šanci na úspěch v případném přestupkovém řízení.Volejte Policii ČR ( 158 )

Ta má povinnost se na místo dostavit a může na místě uložit pokutu až do výše 10 000 Kč anebo předat věc obecnímu úřadu, který může v přestupkovém řízení uložit pokutu až do výše 20 000 Kč.

Zavolejte policii

Doba nočního klidu je v zákoně vymezena od 22 do 6 hodin, přičemž jeho porušení je klasifikováno jako přestupek.

Jak na hlučné sousedy v paneláku : si můžete na souseda podat stížnost na policii. Stanovená doba nočního klidu platí i o víkendu. Police může na místě uložit pokutu ve výši až 5 000 Kč. Pokud jste v pronájmu, obraťte se na majitele bytu, ať problém s hlučnými sousedy vyřeší.

Jak potrestat hlučné sousedy : Nemusíte se stěhovat, stačí následovat našich 5 tipů.

  1. Komunikujte se svými sousedy. Zní to jako klišé, ale o problémech je potřeba mluvit.
  2. Přidejte koberec nebo dva. V současnosti jsou trendem holé podlahy s minimálním kobercem.
  3. Kupte více nábytku.
  4. Investujte do zvuko izolačních dveří
  5. Nechte si odhlučnit byt.

Co delat s hlučnými sousedy

si můžete na souseda podat stížnost na policii. Stanovená doba nočního klidu platí i o víkendu. Police může na místě uložit pokutu ve výši až 5 000 Kč. Pokud jste v pronájmu, obraťte se na majitele bytu, ať problém s hlučnými sousedy vyřeší.

Dobře tlumí hluk akustické cihly a materiály s velkou hustotou – nepálená hlína či vápenopískové bloky. Na střechy se doporučují pálené tašky. Tlumit hluk pomáhají také izolace. Ty minerální jsou lepší než polystyren, dobře fungují dřevocementové obklady.Pro ochranu před hlukem je doporučeno dodržovat tyto zásady:

  1. Važte si svého sluchu.
  2. Vyvarujte se pobytu v příliš hlučném prostředí.
  3. Snižte hlasitost při poslechu hudebních přehrávačů, televize a radia.
  4. Nevykonávejte hlučné činnosti v malém prostoru.