Antwort Jaký je vzor housle? Weitere Antworten – Jaký Rod jsou housle

Jaký je vzor housle?
Jsou nejmenší z rodiny houslových nástrojů, mezi které se řadí ještě viola a violoncello. Příbuzný smyčcový nástroj – kontrabas, však svou stavbou patří do violové rodiny (stejně jako např.Nejpočetnější skupina pomnožných jmen patří k femininům a skloňuje se podle ženských vzorů „žena“ a „růže“. Pomnožná jména ve středním rodu jsou méně četná (náležejí sem názvy obcí – např. Blata, Napajedla; z obecných jmen např. slova: prsa, nebesa, ústa, játra, vrata apod.).U některých jmen je určení čísla a vzoru jednoduché. Patří sem všechna jména zakončená na -a (vrata, kamna, ústa a další). Všechna tato slova jsou středního rodu (ta kamna, ta vrata) a skloňujeme je podle vzoru město.

Jaký vzor je slovo paní : Podstatné jméno paní skloňujeme podle vzoru jarní pro ženský rod, podle kterého běžně skloňujeme přídavná jména. Jediný rozdíl je u 2. pádu množného čísla, ve kterém je tvar (bez) paní, ne (bez) paních.

Co to jsou housle

Housle společně s violou, violoncellem a kontrabasem patří do skupiny smyčcových hudebních nástrojů. Mají čtyři struny laděny v čistých kvintách g, d1, a1, e2. Housle jsou základem každého symfonického i komorního orchestru, běžné jsou i smyčcové orchestry.

Jaký je vzor záda : Podle ní víme, že se slova skloňují podle vzoru město pro množné číslo, tedy města. Podle toho také snadno odvodíme, že záda, ústa a játra jsou středního rodu a správně bychom na ně měli ukazovat pomocí zájmene ta (ta záda, ta játra, ta ústa).

Jako jména pomnožná označujeme podstatná jména, která mají pouze nebo převážně tvary množného čísla, přičemž svými tvary mohou označovat jak množství, tak jednotlivinu (např. záda, plavky, nůžky).

V češtině máme následující hlavní vzory:

  • mužský rod. životný: pán, muž, soudce, předseda. neživotný: hrad, stroj.
  • ženský rod: žena, růže, píseň, kost.
  • střední rod: město, moře, kuře, stavení

Jaký vzor je mosaz

Slovo mosaz skloňujeme podle vzoru kost (mosaz bez mosazi jako kost bez kosti), proto ve všech jejích tvarech píšeme měkké I. Kost totiž patří mezi měkké vzory, ve kterých tvrdé Y nepíšeme.Kníže, knížata

Také slovo kníže je v jednotném čísle mužského životného rodu, ale stejně jako hraběte ho skloňujeme podle vzoru kuře. V množném čísle přechází už ke střednímu rodu a skloňování podle vzoru kuře i nadále zůstává.Některé učebnice a příručky pro tato slova uvádějí vzor Jiří, tento vzor se ale zcela shoduje se vzorem jarní, podle kterého skloňujeme přídavná jména. Častěji se tedy setkáte spíše s tím, že se tato podstatná jména mají skloňovat podle vzoru jarní pro přídavná jména mužského životného rodu.

U vzoru „muž“ má převážná většina jmen koncovku ‑i: učiteli, spisovateli, králi, muži, hvězdáři; jen jména utvořená slovotvornou příponou ‑ec mají koncovku ‑e, před kterou dochází pravidelně k alternaci: otec –⁠⁠ otče, lovec –⁠⁠ lovče, blbec –⁠⁠ blbče, horolezec –⁠⁠ horolezče, znalec –⁠⁠ znalče, chlapec –⁠⁠ chlapče, …

Jak popsat housle : Housle jsou strunný smyčcový nástroj se čtyřmi strunami laděnými v čistých kvintách: g, d¹, a¹, e². Mají hlubokou tradici v evropské klasické hudbě, většina skladatelů jim věnovala důležitou část svého díla. Jsou nejmenší z rodiny houslových nástrojů, která ještě mimo jiné obsahuje violu a violoncello.

Jak vzniká zvuk v houslích : Housle jsou strunný smyčcový hudební nástroj. Zvuk vzniká chvěním (vibrací) strun a je umocňován ozvučným korpusem. Předchůdce nástroje tohoto typu byl vyvinut v Orientu a v Turecku.

Jaký vzor je kuře

kuře! kuřata! Vzor kuře je vzor smíšený, to znamená, že v jeho koncovkách může být tvrdé y/ý nebo měkké i/í.

č. j. na -e (-ě): hřiště, pole, nebe. Podle vzoru kuře se skloňují podstatná jména rodu středního zakončená v 1.

  1. Podstatné jméno pomnožné má jen tvary množného čísla, i když třeba označuje jednu věc, např. (ty) housle.
  2. Podstatné jméno hromadné má jen tvary jednotného čísla, i když označuje více (hromadu) věcí stejného druhu, např. (to) rostlinstvo.
  3. Podstatné jméno látkové označuje látku nebo hmotu a je nepočitatelné, např.

Jak poznat vzor : Jak poznáme, který vzor použít

  1. Určíme rod podstatného jména.
  2. Podíváme se, zda jméno končí na souhlásku/samohlásku.
  3. Pokud končí např. na souhlásku, vybíráme ze vzorů, které končí také na souhlásku.
  4. Řekneme si jméno ve 2. pádě. Podle něj pak vybereme vzor, jehož 2. pád končí stejně.