Antwort Jaký kačírek použít na střechu? Weitere Antworten – Jaký Kačírek na plochou střechu
Výrobce deklaruje u této běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm minimální životnost 25 let. Je zřejmé, že pokud odstíníme UV záření, výrazně se prodlouží životnost fólie. Proto se poměrně často tato fólie ještě zakrývá v celé ploše střechy cca 30mm silnou vrstvou těženého kameniva frakce 16-32mm (kačírkem).Ve stručnosti se podíváme na postup pokládky kačírku na střechu. Základem je kvalitní odvodnění a mírný spád, uvážlivě vybírejte střešní vpusti, vtoky či kontrolní šachty. Na samotnou asfaltovou nebo betonovou střechu položte tepelnou izolaci a pak kvalitním lepidlem připevněte hydroizolaci.Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.
Jaká vrstva kačírku : Pro opravdu pevný podklad je doporučeno použít vrstvu drceného kamene frakce 32/63 (32 – 63 mm) ve výšce 35 cm. Můžete tuto vrstvu vynechat, pokud budete dlažbu používat pro auta do 3,5 tuny. 2. vrstva je sypký podklad frakce 16/32 (16 – 32 mm).
Kolik izolace do ploché střechy
K-1), a také stávající skladbě střechy. Pro zateplení ploché střechy stačí obvykle cca 160–200 mm tepelné izolace, pro zateplení pasivních domů a domů s téměř nulovou spotřebou energie postačí 250–400 mm tepelné izolace.
Kolik větracích tašek na střechu : Navíc je třeba dodržet pravidlo a umístit minimálně 1 větrací tašku do každého pole vytvořeného kontralatěmi, byť by se tak překročil počet tašek nutných jen z hlediska velikosti větracího otvoru. Větrací tašky se instalují ve 2. řadě pod hřebenem a ve vrcholu (hřebeni či nároží) se doplňují o větrací pásy.
Minimální rozměr větrané mezery je u izolované střechy v případě použití latí a kontralatí 6 cm. Teoreticky tedy stačí dvě latě 30×50 mm. Ideální je však kombinace střešních latí 2x40x60 mm. V případě, že pokládáte například plechovou krytinu a celoplošné bednění, tak nad průřezem 30×50 mm ani neuvažujte!
Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.
Co se dává na střechu
Základem je hydroizolace
Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.Množství kačírku potřebného na m² závisí na tloušťce vrstvy, kterou chcete aplikovat. Například, pokud plánujete aplikovat vrstvu o tloušťce 5 cm (0,05 m), budete potřebovat přibližně 12,5 až 20 kg kačírku na m², v závislosti na jeho objemové hmotnosti.4-8 mm. Jedná se o přírodní kamenivo. Orientační přepočet 1m3 = 1,7 tuny.
V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.
Jakou zvolit tloušťku izolace do šikmé střechy : Jakou tloušťkou izolace zateplit Tloušťku izolace je nutné zvolit tak, abyste splnili požadavky normy a dosáhli očekávaných úspor. Běžně se zatepluje izolanty o tloušťce 300 mm, ale odborníci doporučují i více, například hodnotu pro pasivní domy – 400 až 460 mm.
Jak se pokládají tašky na střechu : Kotvení krytiny
Keramické tašky kotvíme na štítech (každá krajní taška), na nárožích a úžlabích. Při sklonu nad 45 ° třeba připevnit každou třetí tašku a při sklonu nad 60° každou tašku v ploše. Hřebenáče se standardně kotví příchytkami. Častou chybou je upevnění tašek v úžlabí a nároží nevhodným způsobem (např.
Kolik stojí metr čtvereční střechy
Můžeme ale téměř s jistotou říci, že cena kompletní střechy (včetně krovů, izolace, oplechování, okapového systému a práce) se bude pohybovat v rozmezí od 2500 Kč/m2 do 3500 Kč/m2 bez DPH.
Střešní latě by měly mít rozměr min. 50×35 mm (dle ČSN 73 00 35 v návaznosti na rozponu krokví). Výrobce Czeco- ver doporučuje rozměr latí 60×40 mm nebo větší. Vzdále- nost mezi latěmi musí být 366 mm měřeno mezi spod- ními hranami.Délka tašek u každého typu je 42 cm. Překrytí závisí na sklonu střechy, což přináší různé vzdálenosti latí. Nejmenší dovolené překrytí je 11 cm. Spotřeba střešních tašek je v závislosti na sklonu střechy 11-12 ks/m2.
Jakou tloušťku izolace střechy : V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.