Antwort Jaké koření do čočkové polévky? Weitere Antworten – Jak ochutit čočkovou polévku
Když jsou uvařené brambory, mrkev i čočka, prolisujte do polévky česnek, aby si zachoval svůj říz a cenné látky. Dochuťte promnutou majoránkou. Pokud chcete, můžete zahustit polévku tím, že ji částečně promixujete tyčovým mixérem.Jakmile bude čočka měkká, vyndejte z polévky kuličky nového koření a bobkové listy, přidejte do ní prolisovaný česnek a trochu majoránky. Na závěr polévku dochuťte solí a pepřem.Polévku můžete zahustit přirozeně rozmixováním části už uvařené čočky. Pokud ale nemáte problém s moukou a máslem, určitě polévku zahušťujte jíškou. Kombinace osmahnuté mouky a másla totiž polévce kromě zahuštění dodá i výraznou chuť a vůni.
Čím se zahušťuje čočka : Klasicky se vařená čočka nakyselo zahušťuje moukou, ale já jsem místo mouky použila brambory, které jsou o něco méně kalorické.
Co dát do polévky
Knedlíčky masové, krupicové nebo drožďové, domácí nudle, kapání, svítek nebo sedlina… Všechny tyto nápady polévku zahustí, dají jí další chuťový rozměr a zvýší její výživnost. Nejoblíbenější zavářkou jsou určitě knedlíčky.
Co patří do Cockove polévky : Čočková polévka je na přípravu velmi snadná. Budete na ni potřebovat: 2 lžíce tuku (ideálně sádlo, pokud nejste vegetariáni), 1 velkou cibuli, 1 l vody, 300 g hnědé čočky, 1 velkou mrkev, 2-3 stroužky česneku, 2 bobkové listy, 3 ks nového koření, pepř, sůl a majoránku.
Základem čočkové polévky je cibulka osmažená na tuku, čočka, případně kořenová zelenina, dále česnek, pepř, sůl a obvykle i majoránka. Dříve se čočková polévka často také zahušťovala zásmažkou nebo záklechtkou z mouky a vody, ale dnes mnoho hospodyněk volí zdravější i úspornější variantu, a bez mouky se obejdou.
Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.
Kolik mouky na zahuštění polévky
Kolik jíšky
- 100 g jíšky (z 50 g tuku a 50 g mouky) zahustí 1 litr polévky nebo omáčky lehce.
- 125 g jíšky zahustí 1 litr polévky nebo omáčky tak nějak středně.
- 150-170 g jíšky zahustí 1 litr polévky nebo omáčky značně.
Způsobů, jak zahustit omáčku, je v české kuchyni celá řada. Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou."Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.
Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Co přidat do polévky : Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Čím se zahušťuje dršťková polévka : Jíška – osvědčená klasika
Vzniká pouhým spojením hladké mouky a sádla, oleje nebo másla. Recept najdete v Kulinářské akademii, kde se dozvíte i to, jak docílit tmavé jíšky, která se hodí nejvíce do gulášové nebo dršťkové polévky.
Čím nahradit mouku na zahuštění
Brambory, vločky i ovoce
Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.
Pro zahuštění si připravte světlou jíšku z pšeničné mouky a části tuku. Vychladlou jíšku pak zašlehejte do vydušeniny dolité na cca půl druhého litru. Vzniklou omáčku více jak dvacet minut za stálého míchání provařujte.Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Co dát do polévky místo nudlí : Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.