Antwort Jaké lepidlo na sokl? Weitere Antworten – Čím lepit polystyren na sokl

Jaké lepidlo na sokl?
Weber therm elastik lepící a stěrková hmota

Velmi pružná lepící stěrka na všechny typy polystyrenu včetně soklového a fasádní vatu.Perlinka – armovací tkanina

Na našem trhu jsou dostupné armovací tkaniny (perlinky) různých gramáží a velikostí ok. Do většiny zateplovacích systémů je ideální použít armovací tkaninu s gramáží 160g/m2 a velikostí ok 3,5×3,5 mm. Např. armovací tkaninu VERTEX R131.Dnes již většina firem ví, že minerální izolace (MW) ani klasický polystyren (EPS) vhodný na sokl z důvodu jejich vyšších nasákavostí není, a správně dávají přednost extrudovanému (XPS) či perimetrickému typu polystyrenu (EPS-P).

Čím lepit polystyren na hydroizolaci : K lepení polystyrenu ke stávajícím hydroizolacím z asfaltových pásů, tam, kde není střecha opatřena hrubozrnným (např. břidličným) posypem, lze využít asfaltová lepidla, např. Vedatex adhaesiv. Rozhodně je však vhodné podklad před aplikací lepidla napenetrovat.

Jakou lepenku na sokl

V případě lepení na asfaltové hydroizolace se používají PUR pěny určené k lepení tepelných izolací, nebo bezrozpouštědlová asfaltová lepidla. – POZOR: V místech obkladů keramickými pásky se doporučuje plochu lepidla zvýšit ze 40 % na 60 % povrchu desky nebo lepit celoplošně.

Jak hluboko zateplit sokl : Hloubka zateplení, by měla být v ideálním případě 80cm pod budoucím terénem. V případě jílového podloží je vhodné zateplení provést hlouběji. Jsou naopak místa, kde z důvodu terénu nebo okolní zástavby není možné zateplení provést tak hluboko a zateplení provádíme do maximální hloubky, kterou nám taková stavba dovolí.

Aby byl sokl dokonale rovný a hladký, nerovný podklad napenetrujete, nahodíte SPRAVBETON TH, poté nahodíte ještě jemnější maltu ŠTUKBETON a již můžete natřít BARVOU NA BETON obarvenou BARVIČEM do libovolného odstínu.

Zpravidla se používá tam, kde je zapotřebí použít vložku mezi dva materiály s odlišnou roztažností, anebo jako vyztužující prvek u vnitřních i vnějších omítek. Perlinka se dobře instaluje, a je-li nutné opravit prasklou či jinak poškozenou zeď, popřípadě strop, je tato sklovláknitá síť tím nejlepším pomocníkem.

Čím lepit polystyren na fasádu

Můžeme se držet tradiční cesty s cementovým lepidlem, nebo zvážit použití polyuretanové pěny na lepení polystyrenu.Při lepení polystyrenu byste měli použít speciální lepidlo na polystyren bez rozpouštědel. Lepidla obsahující rozpouštědla mohou polystyren rozložit. Pokud na řezání polystyrenu použijete běžný nůž, materiál se může třepit nebo se uvolní jednotlivé kuličky. Další možný problém může způsobovat statická elektřina.Použijte naprosto libovolný XPS, ale jedině s vaflemi, nebo jinou hrubou strukturou na povrchu. Pak ho lze bez problému fixovat lepením, buď pěnou (Tytan, Ceresit), nebo asfaltovým lepidlem.

Výška soklu je minimálně 30 cm

Norma uvádí výšku zateplení soklu minimálně 30 centimetrů nad budoucí okolní terén. Do této výšky bychom měli použít nejen soklový polystyren, ale také svislou hydroizolaci kolem stavby.

Jak zateplit sokl u starého domu : Zateplení kamenného soklu u starého domu pomocí STRYCON tepelně izolačních desek (cemento polystyrenové) je efektivní způsob, jak zlepšit tepelnou izolaci domu, kde je zvýšená vlhkost zdiva a zároveň tak chránit konstrukci před vnikáním vlhkosti a chladu.

Proč se zatepluje sokl : Zateplení je potřeba zejména ze dvou důvodů: aby nedocházelo k promrzání základů a tvorbě koutových plísní. Izolace se na sokl lepí až do úrovně nezámrzné hloubky (cca 80 cm pod zemí). Správně provedená izolace odolává mechanickému poškození i vodě, která se u soklu hromadí po dešti nebo z tajícího sněhu.

Jak opravit Kamenny sokl

Pokud je sokl z pískovce (nasákavý kámen) je možné použít silikonový lak ""Laksil"" (inf. o výrobku na www.biopol.cz), lak se vsákne do podkladu, zpevní jej a zachová původní vzhled kamene. Pokud se jedná o nenasákavý (tvrdý) kámen, je možné jej po očištění natřít různými nátěrovými hmotami jako např.

Hrubozrný marmolit se tak často nepoužívá a nahrazuje se kamenným kobercem, který je pro toto použití vhodnější.Přibližná spotřeba: ≈ 3 – 6 kg/m2 (lepení izolantů), ≈ 1,2 kg/m2 (stěrkování armovací perlinky).

Na co se dává perlinka : Perlinka je laminovaná sklo-vláknitá mřížková armovací umělá tkanina. Je určená ke zpevnění nových ale i starých omítek, stavebních lepidel nebo stěrkových hmot. Perlinkou vyztužené povrchy nepraskají a mají větší pružnost a pevnost. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití.