Antwort Jak má vypadat IVP? Weitere Antworten – Co musí obsahovat IVP

Jak má vypadat IVP?
Povinnou součástí jsou údaje o obsahu, rozsahu, průběhu a způsobu poskytování individuální speciálněpedagogické nebo psychologické péče včetně zdůvodnění. IVP také zahrnuje cíle vzdělávání žáka, časové a obsahové rozvržení učiva, pedagogické postupy, způsob zadávání a plnění úkolů i způsob hodnocení žáka.V souladu s doporučením a školním vzdělávacím programem uveďte názvy vyučovacích předmětů, jejichž výuka je realizována dle IVP. Zamyslete se také nad ostatními předměty, ve kterých se můžou speciální vzdělávací potřeby vašeho žáka promítnout. Je důležité na to jejich vyučující upozornit.Za vypracování IVP zodpovídá ředitel školy. Jeho zpracováním bývají zpravidla pověřeni pedagogové, např. třídní učitel, který zapojí ostatní pedagogické pracovníky podílející se na vzdělávání žáka. Optimálním postupem je IVP konzultovat s odpovědným pracovníkem ŠPZ a do tvorby zapojit také zákonné zástupce žáka.

Jak vypracovat individuální plán : 10 zásad, jak vytvořit kvalitní individuální plán

  1. Zapojte tým. Individuální plánování není práce pro jednotlivce.
  2. Používejte jednoduchý a srozumitelný jazyk.
  3. Buďte konkrétní
  4. Pište plány v 1.
  5. Pište jen užitečné informace.
  6. Vycházejte z toho, co chce klient.
  7. Všímejte si silných stránek klienta.
  8. Nehodnoťte, popisujte.

Co musí být v ŠVP

V ŠVP PV je třeba popsat systém evaluace a hodnocení v rámci mateřské školy, který by měl obsahovat předměty evaluace (co se bude sledovat), prostředky (metody a techniky), časový plán, odpovědnost pedagogů, popř. další pravidla. V ŠVP je třeba popsat systém evaluace a hodnocení v rámci mateřské školy.

Kdo kontroluje IVP : Podle § 6 vyhlášky č. 27/2016 Sb. je rozhodování o podobě IVP v kompetenci ředitele školy, který provádění IVP zajišťuje. Míra konkrétnosti IVP je dána tím, jaké další podpůrné opatření je doporučeno školským poradenským zařízením (ŠPZ), dále tím, jaký systém je ve škole nastaven pro realizaci individualizace výuky.

Školy seznámí s individuálním vzdělávacím plánem všechny vyučující a také žáka a jeho zákonného zástupce. Naplňování individuálního vzdělávacího plánu vyhodnocuje školské poradenské zařízení ve spolupráci se školou nejméně jednou ročně.

Základním dokumentem, který je pro získání IVP potřeba, je oficiální žádost. Tu podává buď zletilý žák, nebo rodič nezletilého žáka a jedná se o veskrze formální dokument, ve kterém se odkazuje na další dokumenty žádosti. Vzor takové oficiální žádosti nalezneš na našich webových stránkách.

Co má obsahovat individuální plán

Individuální plán – záznam o procesu individuálního plánování. Typicky obsahuje „cíl spolupráce, kroky a revizi“. Osobně se mi osvědčuje, pokud plán obsahuje a výchází z popisu nepříznivé sociální situace klienta.června. IVP pokrývá celou dobu školního roku – tj. včetně prázdnin. I v době hlavních letních prázdnin může být dítě zkoušeno a při tomto zkoušení bude škola postupovat podle platného IVP.Školní vzdělávací program má obsahovat informace z těchto okruhů:

  • identifikační údaje o mateřské škole.
  • obecná charakteristika školy.
  • podmínky vzdělávání
  • organizace vzdělávání
  • charakteristika vzdělávacího programu.
  • vzdělávací obsah.
  • evaluační systém a pedagogická diagnostika.


Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.

Jak často vyhodnocovat IVP : Naplňování individuálního vzdělávacího plánu vyhodnocuje školské poradenské zařízení ve spolupráci se školou nejméně jednou ročně.

Kdo je žák se speciálními vzdělávacími potřebami : Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.

Co je podmínkou pro zařazení žáka se ŠVP do školy zřízené podle 16 odst 9

Podmínkou pro zařazení je písemná žádost zletilého žáka nebo studenta nebo zákonného zástupce dítěte nebo žáka, doporučení školského poradenského zařízení a soulad tohoto postupu se zájmem dítěte, žáka nebo studenta.

Základní náležitosti týkající se individuálního vzdělávacího plánu (IVP) jsou stanoveny v § 3 a 4 vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných, která také obsahuje jako přílohu formulář IVP.Individuální studijní plán je taková forma denního studia, která umožňuje žákovi školy zvládnout obsah a rozsah učiva stanoveného školním vzdělávacím programem při absolvování nižšího počtu vyučovacích hodin, aniž by byla ohrožena klasifikace tohoto studenta.

Co tvoří vzdělávací soustavu : (1) Vzdělávací soustavu tvoří školy a školská zařízení podle tohoto zákona.