Antwort Jak má vypadat terárium pro želvy? Weitere Antworten – Jak by mělo vypadat terárium pro želvu

Jak má vypadat terárium pro želvy?
Pro jednu želvu je minimální rozměr terária 60 x 40 x 30 cm (d x š x v), pro pár potom 100 x 50 x 35 cm. Vždy ale záleží také na druhu želvy. Lepší je dopřát jí více prostoru nežli méně. Platí, že pokud želva doroste délky více než 30 cm, potřebuje větší prostor, alespoň 150 x 100 x 100 cm.Nádrž musíme čistit i několikrát týdně. Vodu znečišťují zbytky krmiva a výkaly a mohou zapříčinit zdravotní problémy chované želvy. Pokud nainstalujeme do želvária vhodný typ terarijní filtrace , udržíme vodu déle čistou. Vhodné jsou také akvarijní filtry, které dokáží čistit vodu jak mechanicky, tak biologicky.Co budete k chovu vodní želvy potřebovat

Délka akvária pro vodní želvu by měla být 5× větší než délka krunýře a šířka akvária 3× větší. Pro malé 5cm želvičky bude zpočátku na 1–2 roky stačit akvaterárium o velikosti 50 × 30 × 30 cm. Výška vody by pak musí být 3× větší než délka krunýře.

Co dát želvě do akvária : Běžně se pro vodní želvy používají i větší akvária do kterých lze vložit velký kámen, kořen či ostrůvek na který si mohou želvy pohodlně vylézt a odpočinout si. Mláďata lze chovat v nádrži o objemu cca. 45 litrů, ale dospělé jedince je vhodné chovat ve větší nádrži objemu zhruba 250 litrů.

Jak velké terárium pro želvu

Pro pár by mělo mít terárium velikost alespoň 100x50x35 cm. Minimální rozměr terária pro jednu suchozemskou želvu je 60x40x30cm.

Kolik hodin denně svítit želvě : Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Pro maximální účinnost je nutné zdroj UV záření a tepla koncentrovat na jediném místě. Želvy se rády schovávají, proto doporučuji do každého terária přístřešek vyplněný například bukovým listím a s volným dnem, aby se želva mohla zahrabat.

Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Jak má vypadat terárium pro suchozemskou želvu

Terárium má být shora alespoň z poloviny otevřeno, aby byla zajištěna výměna vzduchu. Může mít tedy podobu akvária s výškou asi 20- 25 cm , jehož nejméně 3 strany budou neprůhledné. Terárium může také tvořit dřevěná podlážka potažená linoleem a neprůhledná ohrádka ze dřeva ošetřeného proti vlhkosti.Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno. Granulemi pro suchozemské želvy můžeme přikrmovat jednou za čas, nicméně pro želvu je nejvhodnější její přirozená potrava.

Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.

Jak velké terárium pro dvě želvy : Vhodné specifikace terária:

Pro dospělého jedince je vhodné zvolit nádrž o objemu alespoň 60x40x30 cm, ale pro mláďata lze použít i menší terária. V případě chovu dvou želv by měla mít nádrž alespoň rozměr 100x50x35 cm. S přibývajícím počtem jedinců by se měla velikost rovnoměrně zvětšovat.

Co zasadit Zelve do vybehu : Želvy potěší trávník, bylinky, ovocné stromy, moruše, angrešt, maliník, šípková růže, ibišek syrský, netřesk, skalničky… Vše, co se nachází v jejich přirozeném prostředí. Dále želvy milují překážky, takže neváhejte do výběhu umístit kameny, keře, skalky a různá zákoutí. Výběh by měl být členitý.

Kolik hodin denně spí želvy

Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.

vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.Želvy jsou totíž, dalo by se laicky říci, všežravci a pokud jim poskytnete nadměrně bohatou a vydatnou stravu, tak rostou jako "prasata v chlívku" což se 100% podepíše na jejich zdraví a vzrůstu, ale dospělosti dokážou v kombinaci s ideálními podmínkami dosáhnout klidně za 3 – 5let.

Kdy Vylezaji želvy : V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.