Antwort Jaké maso je nejlepší na tatarák? Weitere Antworten – Jaké maso se dá použít na tatarák

Jaké maso je nejlepší na tatarák?
Hovězí tatarský biftek

se obvykle používá pravá svíčková, velmi oblíbená je však také hovězí kýta, a to přímo její nejlibovější část – tzv. hovězí ořech. Ten narozdíl od svíčkové dodá tataráku výraznější chuť a navrch i při jeho nákupu ušetříte.Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, ale i falešné svíčkové, které se na jemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou.Nejlepší je libové zadní. Maso by se po vyjmutí z chladu mělo nechat odpočinout v pokojové teplotě (zhruba 30 minut). Při škrábání hrozí hnědnutí masa, proto se dnes ve většině restaurací provádí spíše mletí. Každý volí jiné ingredience, které se s masem smíchají, záleží na chuti každého.

Jak Namlit tatarák : Co se týče zpracování masa, svíčkovou stačí ostrým nožem najemno nasekat. Škrábání masa je dost zdlouhavé a zavedlo se prý proto, aby se nožem zlikvidovala vajíčka tasemnic, takže my si ho můžeme s klidem namlít.

Jak udělat tatarák doma

Maso naškrábeme špičkou nože najemno, nebo nameleme. Cibuli nakrájíme nadrobno, česnek prolisujeme nebo utřeme. Všechny ingredience vymícháme dvěma vidličkami. Necháme uležet v ledničce a mažeme na opečené topinky, které podle chuti můžeme ještě očesnekovat.

Jak nejlépe dochutit tatarák : Dochucení je naopak ryze individuální disciplína. My Češi chuť syrového masa rádi „vylepšujeme“ spoustou dochucovadel: sůl, pepř, paprika, chilli, kečup, worchester, hořčice, sojovka, tabasco, cibule, vajíčko… a k tomu ještě česnek na topince. Není divu, že to nejdůležitější – maso – nemá moc šancí se projevit.

Maso naškrábeme špičkou nože najemno, nebo nameleme. Cibuli nakrájíme nadrobno, česnek prolisujeme nebo utřeme. Všechny ingredience vymícháme dvěma vidličkami. Necháme uležet v ledničce a mažeme na opečené topinky, které podle chuti můžeme ještě očesnekovat.

Postup přípravy

Přidejte olivový olej, sůl, pepř, najemno nakrájenou šalotku, okurky, rajský protlak, hořčici, žloutek a worcestrovou omáčku. Všechno promíchejte a dle potřeby ještě dochuťte. Teď si připravte topinky – nakrájený chleba pokapejte olivovým olejem a opečte na grilu.

Jak uchovat maso na tatarák

Skladujte při teplotě 3-5 stupňů Celsia nebo po 14 dnech zamrazte. Baleno v krabičce do vakuového sáčku.Maso naškrábeme špičkou nože najemno, nebo nameleme. Cibuli nakrájíme nadrobno, česnek prolisujeme nebo utřeme. Všechny ingredience vymícháme dvěma vidličkami. Necháme uležet v ledničce a mažeme na opečené topinky, které podle chuti můžeme ještě očesnekovat.Nechybí pepř, sůl, cibulka, dijonská hořčice, kmín, mletá paprika a další. K dochucení patří i syrový vaječný žloutek. Vymíchaná směs se maže na křupavé smažené topinky. U tataráku je vždy dobré znát původ masa.

Trvanlivost masa prodloužíte nasolením a zalitím do oleje, do kterého lze přidat bylinky a česnek. Takto naložené maso vydrží až 5 dní. Pozor, maso však musí být zcela ponořené v oleji. Pokud jste koupili maso vakuově balené, jeho skladování je snadné, stačí ho nerozdělané nechat v lednici.

Jak doma zavařit maso : V konzervárnách se používá sterilace při teplotě 120 °C, v domácích podmínkách je nutné potraviny sterilovat dvakrát s časovým odstupem. Maso, ale i zeleninu či houby ve slaném nálevu zavařujte první den 2 hodiny při 100 °C, nechte vychladnout a po 24 hodinách zavařujte opět při 100 °C alespoň hodinu.

Kolik Tataraku na osobu : Množství surovin berte s rezervou a sami musíte uvážit, kolik si jej chcete udělat. Počítejte s tím, že jedna porce je přibližně 100g. My, jelikož jsme tataráků dělali více, jsme pro 4 osoby dělali pouze z 200g masa. Asi je vhodné říci, že ten náš český tatarák vychází nebo spíš vznikl úpravou francouzského receptu.

Jakou Horcici do Tataraku

Suroviny

  1. chléb 4–8 krajíců
  2. hovězí maso (jemně krájené neb škrábané hovězí maso na tatarák – svíčková, falešná svíčková, zadní, roštěnec) 600 g.
  3. kapary 1 lžíce.
  4. worcesterová omáčka 1 lžíce.
  5. kečup (kvalitní) 1 lžíce.
  6. dijonská hořčice 1 lžíce.
  7. žloutek 4 ks.
  8. cibule (malá, ideálně šalotka) 1 ks.


Správné nakládání masa

Ideální je maso naložit 24 hodin předem, minimálně však tři hodiny před samotným grilováním. Maso je potom šťavnatější a křehčí," radí David. Důležité je také marinádu z masa před opékáním lehce setřít, aby olej nekapal do grilu a nezačal hořet, čímž vznikají rakovinotvorné látky.Maso je třeba po nákupu co nejdříve očistit, naložit do marinády a poté uskladnit do lednice v uzavřené nádobě. Vepřové a hovězí maso má delší trvanlivost, čerstvé vydrží až 5 dnů, namarinované v lednici klidně i týden.

Proč zavařovat maso dvakrát : Maso, ale i zeleninu či houby ve slaném nálevu zavařujte první den 2 hodiny při 100 °C, nechte vychladnout a po 24 hodinách zavařujte opět při 100 °C alespoň hodinu. Zničí se tím všechny bakterie, jejich spory a případně vzniklý botulotoxin (jedná se o látku bílkovinné povahy citlivou na vysoké teploty).