Antwort Jak masírovat chodidla? Weitere Antworten – Jak casto Masirovat chodidla

Jak masírovat chodidla?
Je to jediná masáž, kterou si nemůžete nijak uškodit. Hlavní je jemnými krouživými pohyby bříškem palce promasírovat každý centimetr chodidla. Stačí, když se budete jednomu chodidlu věnovat deset minut.Jemnou masáží končetinám neublížíte, unavené a oteklé nohy tím naopak příjemně povzbudíte. Je ovšem důležité podotknout, že byste se do takové akce neměli pouštět, pokud jsou vaše potíže chronické. V případě dlouhodobé bolesti nohou se raději poraďte s odborníkem.Od kotníků postupujte k nártu, který snese i větší sílu dotyků. Třete ho klouby prstů dlaně sevřené v pěst, poté zvolte jemnější a delší dotyky – dvěma palci projíždějte po nártu až k prstům. Postupujte pomalu, nikam nespěchejte. Pak projíždějte jemnými dlouhými pohyby celou napnutou dlaní od kotníku až po prsty.

Jak provádět reflexní masáž chodidel : Sám sobě terapeutem

  1. Pokud se chcete léčit doma, nejlépe bude, když se posadíte.
  2. Nohu, na které chcete masáž provádět, byste měli mít ve vodorovné poloze.
  3. Působení stlačování palcem se používá na boky a paty chodidel.
  4. Jednou rukou si chyťte prsty masírovaného chodidla a jemně je tlačte dopředu.

Čím mazat chodidla

Čím mazat „Použijte jakýkoli mastný krém,“ radí pedikérka. Někdo nedá dopustit na klasickou Niveu, jiný si potrpí na speciální krémy na nohy s bylinkami. Skvělý je třeba Kneipp Máslo pro péči o chodidla ​ (koupit v e-shopu).

Proč masírovat chodidla : Masáž chodidla pomáhá rychlejší rekonvalescenci, zmírňuje bolesti kloubů a svalů. Pokud je masáž kombinovaná i s posilujícími cviky a strečinkem, funguje také jako úspěšná prevence proti úrazům. Stačí pár minut, tři až pětkrát týdně.

Posaďte se v koupelně a masáží kopírujte lymfatický systém od chodidel směrem nahoru. Masírujte tělo pomalým tahem. Netlačte a nedřete pokožku. Začněte s masírováním plosek nohou, promněte prsty a pokračujte masáží přední strany nohy až ke kolenu.

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Jak se zbavit žlutých chodidel

Kromě peelingu je pro hebkou pokožku chodidel nezbytná i dostatečná hydratace a výživa. Jen díky pravidelnému promaštění pokožky můžeme předejít vysoušení a praskání. Pro intenzivní výživu použijte produkty s obsahem včelího vosku, kokosového oleje, bambuckého másla nebo olivového oleje.Inspirovat se můžete také našimi 5 tipy, jak suchým chodidlům zabránit:

  1. Nohy si myjte nejlépe vlažnou vodou.
  2. Noste prodyšnou obuv, která zabraňuje nadměrnému pocení nohou.
  3. Vyhněte se dlouhým koupelím s hodně pěnivými produkty, které pokožku zbytečně vysušují.
  4. Chraňte své nohy před chladem.
  5. Dbejte na pitný režim.

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Pokud se naruší funkce lymfatického systému, obvykle se projeví následující příznaky:

  1. chronická únava.
  2. přibírání na váze.
  3. trávicí potíže.
  4. revma, artritida a bolesti kloubů
  5. nevysvětlitelná poranění
  6. časté bolesti hlavy.
  7. infekce nosních dutin.
  8. kožní problémy (akné, vyrážky atd.)

Jak uvolnit lymfu v nohach : Fyzická aktivita je velmi důležitá pro správnou funkci lymfatického systému. Cvičení, jako je chůze, běh, jóga, plavání nebo jízda na kole, pomáhá stimulovat lymfatický tok a odvodnit tělo.

Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Co Nedelat po masáži

Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.

Pokud se přitom zvláštní zabarvení omezuje pouze na kůži, speciálně na chodidla a dlaně, a nikoliv na oči, jde s největší pravděpodobností pouze o zvýšené množství karotenu v organismu. Jedná se jen o neškodný stav způsobený nejčastěji nadměrným příjmem mrkve či jiných potravin obsahujících tuto látku.pokud se otlaky dělají opakovaně, může být na vině špatně zvolená obuv. Důležitá je i pravidelná návštěva pedikúry. V lékárně je možné pořídit krémy s obsahem urey nebo kyseliny salicylové, které napomáhají změkčení kůže.

Co nedělat před masáži : Praktická doporučení před masáží

Doporučujeme těsně před masáží nejíst těžká a tučná jídla, mezi jídlem a masáží dodržte alespoň hodinový rozestup. Na druhou stranu, pokud máte hlad, dopřejte si lehkou svačinku v podobě ovoce, zeleniny nebo müsli. Sepněte si dlouhé vlasy a sundejte si hodinky a šperky.