Antwort Jak můžeme přispět k ochraně životního prostředí? Weitere Antworten – Jak mohu přispět k ochraně životního prostředí
Snaž se, aby bylo možné co nejvíce odpadu znovu využít. Odpad v domácnosti pečlivě třiď a vyhazuj do správných kontejnerů. Pokud se ve tvém okolí vhodné popelnice na tříděný odpad nenachází, zavítej čas od času do sběrného dvora (zejména s plasty, sklem, kovy a papírem).Na konci článku najdete také zcela konkrétní tipy, kam a jak dále přispět na ochranu životního prostředí.
- Darujte staré oblečení
- Podporujte sdílenou ekonomiku.
- Omezte spotřebu masa.
- Vyhýbejte se palmovému oleji.
- Spotřebujte méně papíru.
- Používejte správné obaly.
- Nekupujte si zbytečné oblečení
- Pro kávu použijte vlastní hrnek.
Spotřební produkty
- Dávám přednost místním produktům před dováženými.
- Vyhýbám se výrobkům, které mohou vážně poškodit životní prostředí
- Chodím na nákup s vlastní taškou.
- Vybírám si výrobky s ekologickým obalem.
- Používám ekologické čistící prostředky.
- Nekouřím.
- Nepoužívám spreje.
- Oblečení nakupuji s rozmyslem.
Jak mohu pomoci naší planetě : Zvlášť, když několik jednoduchých kroků dokáže šetřit nejen životní prostředí, ale také naše finance.
- Neplýtvejte potravinami.
- Šetřete energiemi v domácnosti.
- Jezte méně masa a více zeleniny.
- Cestujte ekologicky.
- Přineste si vlastní kelímek na kávu.
- Plastové tašky nechejte v supermarketu.
- Zvolte ekologickou módu.
Co udělat pro životní prostředí
Třídění odpadu
Většinu produkovaného odpadu není těžké roztřídit do barevných kontejnerů, pytlů či boxů, které jsou dnes na každém kroku. Pomáháme tak šetřit zdroje a energie, nemusí se vyrobit další a další produkty, které se pak bez využití skládkují (v lepším případě) a při rozkladu zatěžují životní prostředí.
Co nejvíce škodí životnímu prostředí : Ani plastová brčka a igelitové tašky, ani automobilismus, ale vytápění, velká spotřeba elektřiny a nadměrná konzumace vepřového masa jsou největšími hříchy průměrného Čecha vůči životnímu prostředí. Zjistila to nejnovější studie vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
Začněte chránit planetu! 10 tipů, jak na to!
- Kvalitně skladujte potraviny – šetříte peníze i přírodu.
- Co je místní, to je dobré
- Třiďte odpad, dáte obalům nový život.
- Potřebujete vodítko
- Jídlo brzy po datu spotřeby nemusí hned letět do koše.
- Vařte jako venkované
- Kupujte jen to, co skutečně spotřebujete.
Globální klima se mění a na vině je člověk. Závislost našich ekonomik na fosilních palivech, způsoby využívání půdy a celosvětové odlesňování vedou ke zvýšení koncentrace skleníkových plynů v ovzduší, což má za následek měnící se klima.
Čím se zabývá životní prostředí
Odbor životního prostředí se zabývá ochranou přírody ve městě a okolí, ochranou vod, zemědělské půdy a ovzduší. Pod odbor životního prostředí spadá také nakládání s odpady.Ani plastová brčka a igelitové tašky, ani automobilismus, ale vytápění, velká spotřeba elektřiny a nadměrná konzumace vepřového masa jsou největšími hříchy průměrného Čecha vůči životnímu prostředí. Zjistila to nejnovější studie vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.Výsledky ukázaly, že první místo obsadila právě spotřeba energií pro vytápění, klimatizaci a obecně chod domácnosti. Elektrická i tepelná energie se totiž u nás ve velké míře získává z fosilních zdrojů. Především spalováním uhlí se do prostředí uvolňuje hodně škodlivých látek.