Antwort Jaké máme negativní emoce? Weitere Antworten – Které jsou negativní emoce

Jaké máme negativní emoce?
Když je pochopíme, tak nás negativní emoce můžou vést. To neznamená, že se v daném okamžiku nebudeme cítit špatně. Smutek, strach, lítost, zlost či stud jsou nepříjemné emoční stavy.Poruchy struktury emocí

Emoční labilita – náhlé střídání emocí (vratkost, kolísavost, nepevnost, nestálost). Emoční inkontinence – větší stupeň emoční lability. Nestálost a neschopnost udržet emoce v jednom směru. Emoční tenacita – dlouhé přetrvávání emocí – opak emoční lability.Rychlá pomoc pro zvládnutí negativních emocí:

  1. Hluboký nádech – výdech.
  2. Napočítat do deseti.
  3. Účinné je emoci pojmenovat – např.
  4. Při stresu, úzkosti, strachu pomáhá se hodně široce usmát – pohnout s mimikou celého obličeje do úsměvu.

Jak dělíme emoce : Emoce stenické – mobilizující, aktivující, nabuzující, jdou do kladných hodnot. Emoce astenické – demobilizující, zpomalující, inhibitující, emoce jdou do negativní polarity. Emoce kladné – radost, láska, spokojenost, … Emoce záporné – nelibost, žal, …

Jaká je nejsilnější emoce

Nebudeme vás dlouho napínat: jako nejsilnější emoce se projevilo ponížení. Jde o první empirický důkaz o tom, jakou sílu má tato nepříliš často zmiňovaná emoce. Vědci se tomuto tématu věnovali ve dvou studiích: v první srovnávali ponížení se silou jiných emoci – konkrétně s hněvem a štěstím.

Jaké mohou být pocity : Existuje celá řada emocí – hněv, zloba, strach, odpor, štěstí, láska, smutek, naděje, zoufalství, radost, lítost, odpor, euforie, nuda, překvapenost, nenávist, ostuda, opovržení, rozpaky… To všechno jsou emoce.

Afektivní poruchy, jinak také poruchy nálady, se projevují změněnou náladou, která neodpovídá reálné životní situaci nemocného a narušuje jeho uvažování, jednání i somatické (tělesné) funkce. Jejím důsledkem jsou adaptační poruchy (poruchy přizpůsobení) a sociální selhávání.

Emoční labilita

Obecný význam slova labilní znamená, že se jedná o zvýšené emocionální kolísání v čase i intenzitě projevu emocí. V extrémních případech může být znakem duševní poruchy.

Jak přestat být negativní

  1. Pište si deník.
  2. Identifikujte své automatické negativní myšlenky.
  3. Zkuste být objektivní
  4. Nahraďte negativní myšlenky pozitivními myšlenkami.
  5. Využijte sílu otázek.
  6. Minimalizujte negativní vnější vlivy.
  7. Vyhněte se polarizaci.
  8. Personalizce jako chyba myšlení

Afektivita znamená citovost, emotivní stránku člověka. Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost.A tady je malý návod, jak se ve vlastních emocích vyznat a jak s nimi pracovat:

  1. Veďte si myšlenkový deník.
  2. Eliminujte negativní emoce.
  3. Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
  4. Neprožívejte negativní věci příliš
  5. Neobviňujte druhé
  6. SOS v krizi.
  7. Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
  8. Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.


Amygdala je považována za centrum a sídlo emocí zhruba od třicátých let dvacátého století.

Jaké vlastnosti vykazují emoce : Emoce jsou predispoziční programy chování, jež přímo souvisejí s akcí (tedy organizované, behaviorální reakce). Jsou tvořeny pocity, jež jsou dosti silné na to, aby se organizovaly do vzorce chování. Mají cíl, intenci a vlastní logiku.

Co to je Hypomanie : Hypomanií je označována slabší forma mánie vyznačující se povznesenou náladou a zvýšenou energií. Může být současně spojena se změnami v myšlení ve smyslu těkavého, asociativního myšlení a také se změnami psychomotoriky, potřeby spánku a chuti k jídlu.

Co je Cyklotymie

Cyklotymie je charakterizována jako psychická porucha s dlouhodobým střídáním nálad od mírné deprese po mírné elace. Přes spletitý historický vývoj je tato diagnostická jednotka pořád spojována s částečnou kontroverzí, převážně ve smyslu afektivní versus temperamentové poruchy.

Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

  1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
  2. Sepište své negativní myšlenky.
  3. Soustřeďte se na to dobré
  4. Rozptylte se něčím.
  5. Praktikujte „mindfulness“

Negativní lidé si stěžují na všechno – na práci, rodinu, přátele, zdraví, politiku, vše, co jim přijde na mysl. Jsou cyničtí, pochybují, tvrdě odsuzují. Chovají se tak vůči druhým i vůči sobě.

Jak se chová afektovaný člověk : Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost. Afikovat znamená citově oslovit, pohnout.