Antwort Jak na fermentaci Partiklu? Weitere Antworten – Jak ochutit Partikl

Jak na fermentaci Partiklu?
Během vaření je možné partikl ochutit přidáním příchuti do vody, například je možné osladit, osolit, ovonět Magi a podobně. V tomto se vaší fantazii nekladou žádné meze. Vodu, kterou jsme použili pro vaření, nemusíme vylít bez užitku.Kukuřici stačí uvařit a nechat zavřenou po okraj zalitou dostatečným množstvím vody (zkrátka musí být ponořená) a při pokojové teplotě ji nechat pracovat, nejlépe ještě s trochu cukru. Je to takový „nejobyčejnější“ způsob přípravy fermentované kukuřice.Způsob přípravy: Minimálně na 12 hodin (lépe však 24 hodin) namočíme tak, aby voda v nádobě převyšovala asi o 2 cm povrchovou vrstvu semen. Poté ji krátce povaříme, např. v mikrovlnné troubě (asi 10 minut). Semínka řepky popraskají, a to je to pravé stadium pro zakrmení.

Jak naklíčit pšenici na ryby : Neupravenou pšenici není vhodné používat k lovu ani k vnadění ryb! Pro atraktivnější vnadění můžeme nechat pšenici naklíčit. Stačí ji namáčet ve vodě do doby, kdy pukne, a začnou se vyvíjet drobné klíčky.

Jak uchovat Partikl

Doporučené skladování originálního balení je do 20 °C a spotřeba do 12 měsíců od zakoupení. Po otevření je doporučené partikl co nejdříve zpracovat a uchovávat v chladu či zamrazit.

Co je to Vnadění : Návnadou nazýváme vše, co házíme do vody před nebo během lovu se záměrem, aby ji ryby nalezly spolu s nástrahou. Činnost spojenou s přípravou návnady a vhazováním do vody nazýváme vnaděním. Vnadění je klíčem k jistým a hojným úlovkům. Představuje především součást sportovního rybolovu.

U kukuřice už je vaření nutnější. Jako ideální se nám jeví např. 24h kukuřici namáčet a následně vařit do rozpraskání.

Co vše se dá fermentovat

  • Mléko a rostlinná mléka – kysané mléčné výrobky jako jogurty, zrající sýry či kefíry a jejich rostlinné alternativy.
  • Zelenina a houby – kysané zelí, okurky, rajčata, ředkvičky.
  • Sója – tempeh, miso, sójová omáčka, natto.

Jak se dělá Partikl

Partikl vařte ve stejné vodě v jaké byl naložený. Vaření musí být pozvolné, aby zrna změkla, ale nepopraskala. Ke konci varu je možné přidat konzervant, ale hlídejte, aby teplota vody nepřesáhla 80°C. Partikl nechejte asi 20 minut temperovat, potom jej odstavte a nechejte pozvolna zchladnout.Připravíte ji tak, že filet obalíte v ochucené mouce a poté opečete stejně jako při přípravě filetu. Na obalení použijte hladkou mouku (klasickou nebo jemně mletou celozrnnou) a smíchejte se solí a kořením, třeba sušeným česnekem, kurkumou nebo jinou kořenící směsí či se sušenými bylinkami.Když si nechávám předklíčit pšenici špaldu nebo žito na vaření kaší, postupuji velice obdobně jako při klíčení luštěnin. Zrníčka na talíři zaliji vodou a nechám je první den celé ponořené. Další den je vodou již jenom promývám a mám je přikryté sítkem, přes které položím utěrku, aby neosychaly.

Pšenice – Drobná semínka pšenice zlatavé barvy mají ryby také v oblibě. I pšenici upravujeme namáčením do doby, až pěkně změkne. Drobná zrnka lze i uvařit, což celý proces úpravy této návnady urychlí. I pšenici lze nechat naklíčit.

Jak Vakuovat Partikl : Nabobtnalý partikl je scezen, následně vakuován a vařen přímo v sáčcích v tvz. autoklávu.

Jak konzervovat Partikl : bedně a zvenčí zmrazenou kuku, celé pak ve více vrstvách igelitu a vždy ve stínu. Na další dny namočím a vařím u vody, kuku stačí vařit cca 1/2 hod. a pak dát do kýble a dobře obalit proti úniku tepla, po cca 4 hod. slít vodu a uvařit novou a znova zalít, po dalších 4 hod.

Co je to nástraha

Návnadou nazýváme vše, co házíme do vody před nebo během lovu se záměrem, aby ji ryby nalezly spolu s nástrahou. Činnost spojenou s přípravou návnady a vhazováním do vody nazýváme vnaděním. Vnadění je klíčem k jistým a hojným úlovkům.

Na průměrném lovišti je nejlépe vnadit ve vzdálenosti 15-20 m od loďky. Do pytle z řídké síťoviny (nejlépe od cibule) nasypeme chléb, rohlíky nebo jiné pečivo asi den předem namočené ve vodě, můžeme doplnit rozmačkané vařené brambory, rozvařené a rozmačkané lněné semeno.Kukuřičné klasy se hodí na grilování, pro opékání na pánvi. Předvařenou vakuovanou kukuřici lze též jen krátce povařit nebo ohřát v mikrovlnné troubě. Před servírováním je kukuřici vhodné omastit máslem nebo olivovým olejem a osolit. Skladování při teplotě od +1°C do +8°C.

Kdy zasít kukuřici : Jak pěstovat kukuřici:

  1. Vyséváme osivo přímo na připravený záhon během května.
  2. Počítáme s tím, že kukuřice je mohutná rostlina a potřebuje dostatek místa, pěstební spon by tedy měl být minimálně 40 x 40 cm.
  3. Semínka můžeme vysévat po dvou s tím, že po vyklíčení je podle potřeby vyjednotíme na jednu rostlinu.