Antwort Jak na masáž sije? Weitere Antworten – Jak postupovat při masáží
Důležitým krokem po masáži je dodržování pitného režimu, aby tělo mohlo pokračovat ve vylučování odbouraných látek. Vhodná je pramenitá voda nebo neslazené bylinkové čaje. Naprosto nevhodná je konzumace alkoholu. Bezprostředně po masáži je dobré už jen odpočívat a zapomenout na starosti.Držíme se zásady, že nejprve provádíme dlouhé hmaty na co největší ploše s použitím celé plochy dlaní, postupně začneme působit čím dál více lokálněji a používáme více prsty či hrany dlaní, a nakonec se zase vracíme k dlouhým hmatům.Pěnový válec umístěte pod přední část stehen. Snažte se vyplnit mezi-lopatkový prostor, nepropadejte se v oblasti bederní páteře. Ramena stáhněte od uší a odtlačte se od loktů. Po stabilizaci výchozí pozice začněte rolovat směrem od kolen k pánvi a zpět.
Jak si masírovat šíji : – Ruce položte na břicho nebo nechte volně podél těla dlaněmi směrem ke stropu. – Kolena lehce pokrčte a chodidla opřete do podložky. – Pomalu začněte otáčet hlavou doprava a doleva. – Tímto pohybem promasírujete svaly v oblasti krku.
Co Nedelat před masáži
Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.
Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Tlakové masáže:
Tlakové masáže doporučuji provádět po zhojení operační rány, kdy je na kůži patrná hladká růžová jizva bez krust. Většinou je to za 14 – 21 dní. Provádí se tlakem prstu na jizvu. Na jedno místo tlačte 10 vteřin, pak posuňte prst vedle a opět 10 vteřin tlačte.
Jak se obléknout na masáž
Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.Co se děje při masáži…
Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.
Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla. Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Pro masáž zad a šíje postačí svléknout se do půl těla a rozepnout a povolit kalhoty. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky.
Jak se clovek cítí po masáži : Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě. Pravděpodobně se masáž příliš zaměřila na svalovou sílu.
Kdy nechodit na masáž : Kdy lze provést masáž s omezeními dle aktuálního zdravotního stavu:
- vysoký, nízký nebo kolísavý krevní tlak.
- onemocnění cév.
- křečové žíly.
- akutní záněty svalů, šlach.
- kožní onemocnění – neinfekční onemocnění kůže (ekzém, lupénka na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře)
- cukrovka.
Jak na masáž celého těla
Vmasírujte si olej do celé délky vlasů a nechte působit minimálně po dobu masáže, popřípadě zabalte nejdříve do plastové koupelové čepice, pak ručníku a nechte působit tak dlouho, jak to je pro vás únosné, třeba i přes noc. Krouživými pohyby si promasírujte čelo, spánky, tváře a čelist – vždy směrem nahoru.
Jizvy je velmi vhodné brzy po uzavření rány nebo vyndání stehů pravidelně alespoň 3x denně masírovat tzv. tlakovou masáží. K ošetření je vhodná kvalitní měsíčková mast či šípkový olej. Jezte kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, minerálů a nezapomeňte na kolagen, který je odpovědný za proces hojení kůže.Často se nás při objednávání na masáž ptáte, zda si máte vzít něco s sebou. Na to je jednoduchá odpověď. Ne, na masáž opravdu nic nepotřebujete. Stačí když přijdete a budete relaxovat.
Kdy začít s masáží jizvy : Tlakové masáže jizev se doporučují od 14. dne od operace.