Antwort Jak na mšice na Muškátech? Weitere Antworten – Co na mšice babské rady

Jak na mšice na Muškátech?
Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.Vyzkoušet můžete například kopřivy, pelyněk, vratič, kostival, kapradí nebo i rozdrcený česnek. Na přímou likvidaci mšic zabírá roztok mýdla, přípravku na mytí nádobí nebo oleje. Nezapomeňte však po takovém postřiku rostliny důkladně osprchovat čistou vodou, zejména pokud se na nich už tvoří plody.Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.

Co odpuzuje mšice : Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Jak se zbavit mšic přírodní cestou

Bylinné výluhy: Rozmarýn, petržel nebo česnek mají přímo odstrašující účinky na mšice. Vylouhejte tyto byliny ve vodě a aplikujte na postižené rostliny​. Neemový olej: Tento olej má insekticidní účinky a je účinný proti mšicím. Smíchejte ho s vodou a aplikujte na rostliny​.

Co je nejlepší na mšice : Přírodní postřiky na mšice

Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin.

Rovněž kontrolujte výskyt škůdců, hlavně za vlhkého počasí, abyste je případně zlikvidovali včas. Například na často se vyskytující mšice, když jich je na rostlině teprve pár, zabere obyčejný roztok z vody a jaru, ale v případě většího rozšíření už bývá nutné sáhnout k chemickým postřikům.

A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Jaký postřik na mšice

Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.Mšic se nejrychleji zbavíte tak, že listy rostliny postříkáte přírodním sprejem proti mšicím jako je Agro Natura Rock Effect, NeemAzal nebo Neudosan. Při menší infestaci, a také jako prevenci, nasaďte na rostliny žluté lepové desky, které mšice silně přitahují.Mezi favority mšic patří růže, letničky jiřinky, astry, krásenky a ostálky nebo mokřadní potočnice. Toho lze využít nasazením těchto druhů jako "vábniček" do blízkosti rostlin, které chcete ochránit. Naopak mezi rostliny, které mšice přirozeně odpuzují, patří pažitka, cibule, česnek (i okrasný) nebo šanta kočičí.

Babské rady aneb jak si vyrobit domácí postřik na mšice

Základem domácího postřiku proti mšicím je 1 litr vody a 1 středně velká cibule či 2 stroužky česneku. Cibuli nebo česnek rozmixujte a nechte přes noc louhovat ve vodě. Poté směs sceďte a máte hotovo.

Co na mšice ocet : Ocet: Voda smíchaná s octem v poměru 1:1 působí jako přírodní pesticid a odpuzuje mšice, zejména na listnatých rostlinách​. Bylinné výluhy: Rozmarýn, petržel nebo česnek mají přímo odstrašující účinky na mšice. Vylouhejte tyto byliny ve vodě a aplikujte na postižené rostliny​.

Jak často používat postřik na mšice : Postřik je třeba opakovat, jakmile se škůdci znovu objeví. Toto se týká zejména mšic, které rostliny nejvíce napadají, škodí během celé vegetace, mívají i několik generací. Rostliny napadené mšicemi se snadno poznají podle zkroucených listů a vrcholů rostlin. Používejte přípravky proti škůdcům bezpečným způsobem.

Kdy použít postřik proti mšicím

A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Proti mšicím jsou nejúčinnější chemické postřiky Karate a Mospilan. Likvidují pouze savé a žravé škůdce, včelám ani jinému hmyzu neublíží.Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.

Kdy provést postřik proti mšicím : Ideální jsou dny, kdy teplota během odpoledních hodin dosahuje zhruba 15 až 17 °C. Při těchto teplotách jsou totiž dnešní postřikové přípravky nejúčinnější. Kromě teploty je nutné vzít v úvahu i to, že postřik se nejlépe provádí za bezvětří.