Antwort Jak na mšice na paprikách? Weitere Antworten – Jak se zbavit mšic bez chemie
AFRIKÁN (AKSAMITNÍK): Vůně afrikánů odpuzuje nejen mšice, ale i háďátka, která napadají zeleninu, ale i třeba jahodník. Stačí několik afrikánů vysadit mezi rostliny, které chcete ochránit. OCTOVÁ VODA: Kdo umývá okna vodou s trochou octu, podle paní Jarmily tato voda poslouží i jako postřik proti mšicím na růžích.Dejte do rozprašovače a pak postříkejte rostliny. Údajně pak ještě funguje postřik s javorovou vodou (cca 10 kapek/1 l vody) nebo kopřivový, pelyňkový či česnekový nálev. Případně pokud vás všechny tyto věci odpuzují, usušte levanduli a v pytlíčkách jí dejte mezi květináče.Ocet: Voda smíchaná s octem v poměru 1:1 působí jako přírodní pesticid a odpuzuje mšice, zejména na listnatých rostlinách. Bylinné výluhy: Rozmarýn, petržel nebo česnek mají přímo odstrašující účinky na mšice. Vylouhejte tyto byliny ve vodě a aplikujte na postižené rostliny.
Co na mšice babské rady : Nejlepší radou na hubení mšicí je výluh z tabáku. * 150 g tabáku rozmíchejte ve 3 litrech vody a hodinu pomalu vařte. * Výluh v postřikovači zřeďte v poměru 1:1 a postříkejte napadené rostliny. Další velmi účinnou variantou je třeba postřik silným roztokem z levandulového oleje.
Co odpuzuje mšice
Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.
Jak se zbavit mšic přírodní cestou : Jako přirozené lapače mšic působí také lichořeřišnice a košťáloviny poměrně dobře ochraňuje kopr. Mezi růže, které mšice napadají dost často, můžete zasadit pár paliček česneku. Údajně je odpuzuje také levandule vysázená na okraj záhonů.
Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.
Domácí postřik z tabáku vyrobíte následovně:
- Jemně nasekané sušené listy tabáku nebo tabákový prach nechejte 2 dny macerovat ve vodě.
- Spěcháte-li, povařte směs místo macerování hodinu na sporáku.
- Na každých 50g tabáku použijte litr vody.
- Gratulujeme, máte hotový účinný tabákový výluh na mšice a můžete sprejovat.
Jak se bránit proti mšicím
Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.Mezi favority mšic patří růže, letničky jiřinky, astry, krásenky a ostálky nebo mokřadní potočnice. Toho lze využít nasazením těchto druhů jako "vábniček" do blízkosti rostlin, které chcete ochránit. Naopak mezi rostliny, které mšice přirozeně odpuzují, patří pažitka, cibule, česnek (i okrasný) nebo šanta kočičí.Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl.
Zde je přehled toho, co mšice odpuzuje:
- levandule.
- máta peprná
- lichořešnice.
- afrikány.
- pelyněk (postřik)
- nedopalky cigaret (postřik)
- česnek (postřik)
Jaký postřik proti mšicím : Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.