Antwort Jak na mšice přírodně? Weitere Antworten – Jak se zbavit mšic doma
Mýdlová voda: Míchání vody s tekutým mýdlem je jednou z nejúčinnějších a nejjednodušších metod. Mýdlo pomáhá rozpustit ochrannou vrstvu mšic a zabraňuje jim v dýchání. Ocet: Voda smíchaná s octem v poměru 1:1 působí jako přírodní pesticid a odpuzuje mšice, zejména na listnatých rostlinách.Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.Rovněž kontrolujte výskyt škůdců, hlavně za vlhkého počasí, abyste je případně zlikvidovali včas. Například na často se vyskytující mšice, když jich je na rostlině teprve pár, zabere obyčejný roztok z vody a jaru, ale v případě většího rozšíření už bývá nutné sáhnout k chemickým postřikům.
Kdy provést postřik proti mšicím : A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!
Co nemají rádi mšice
Mezi favority mšic patří růže, letničky jiřinky, astry, krásenky a ostálky nebo mokřadní potočnice. Toho lze využít nasazením těchto druhů jako "vábniček" do blízkosti rostlin, které chcete ochránit. Naopak mezi rostliny, které mšice přirozeně odpuzují, patří pažitka, cibule, česnek (i okrasný) nebo šanta kočičí.
Jak škodí mšice : Škodí samičky a nymfy sáním na listech, letorostech i plodech. Napadené orgány se deformují – příčně svinují, zakrňují a mnohdy zcela odumírají. Plody dozrávají předčasně, v místě vpichu červenají a tvrdnou. Mladé plody se deformují, zůstávají zelené a bez chuti.
AFRIKÁN (AKSAMITNÍK): Vůně afrikánů odpuzuje nejen mšice, ale i háďátka, která napadají zeleninu, ale i třeba jahodník. Stačí několik afrikánů vysadit mezi rostliny, které chcete ochránit. OCTOVÁ VODA: Kdo umývá okna vodou s trochou octu, podle paní Jarmily tato voda poslouží i jako postřik proti mšicím na růžích.
Připravte si 2% mýdlový roztok, tzn. dvě čajové lžičky na půl litru vody. Aby byl postřik účinný, musíte mšice přímo zasáhnout a obalit je mýdlovou vodou. Obracejte list po listu a postříkejte je i zespodu.
Jak se zbavit mšic bez chemie
Vyzkoušet můžete například kopřivy, pelyněk, vratič, kostival, kapradí nebo i rozdrcený česnek. Na přímou likvidaci mšic zabírá roztok mýdla, přípravku na mytí nádobí nebo oleje. Nezapomeňte však po takovém postřiku rostliny důkladně osprchovat čistou vodou, zejména pokud se na nich už tvoří plody.Jednoduchým, ale osvědčeným způsobem, jak se zbavit mšic, je použití mýdlové vody. Mýdlová voda působí jako přírodní insekticid, který odstraní mšice z povrchu rostliny. Stačí smíchat jednu čajovou lžičku tekutého mýdla (nejlépe prostředku na nádobí) s litrem vody a aplikovat na postižené rostliny pomocí rozprašovače.Přírodní postřiky na mšice
Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin.
Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.
Jaký přípravek proti mšicím : Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.
Jak si doma vyrobit postřik na mšice : Jednoduchým, ale osvědčeným způsobem, jak se zbavit mšic, je použití mýdlové vody. Mýdlová voda působí jako přírodní insekticid, který odstraní mšice z povrchu rostliny. Stačí smíchat jednu čajovou lžičku tekutého mýdla (nejlépe prostředku na nádobí) s litrem vody a aplikovat na postižené rostliny pomocí rozprašovače.