Antwort Jak na omítku na polystyren? Weitere Antworten – Jakou omítku na polystyren
Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.Správné kotvení dešťových svodu do zateplené fasády
Dešťové svody lze kotvit přímo do izolace s použitím ZOFI HS hmoždinky do izolace s krytkou pro šroubovací objímky svodu. Tyto kotvící hmoždinky tvoří PVC závrtný vrut s pozinkovanou závitovou tyčí pro našroubování objímky svodu (s maticí M10).Perlinka – armovací tkanina
Na našem trhu jsou dostupné armovací tkaniny (perlinky) různých gramáží a velikostí ok. Do většiny zateplovacích systémů je ideální použít armovací tkaninu s gramáží 160g/m2 a velikostí ok 3,5×3,5 mm.
Kdy se nemusi kotvit polystyren : Do 8 metrů výšky domu nemusíš nalepený tepelný izolant dodatečně kotvit, ono to udrží! Jak je to s kotvením v praxi Základem tohoto mýtu je snaha investorů a stavebních firem ušetřit.
Jaká síla polystyrenu
Pro funkční zateplení fasády doporučujeme zvolit minimální sílu izolace 8cm. Doporučené tloušťky polystyrenu EPS 70F pro kvalitní zateplení jsou 12-20cm podle typu a velikosti objektu. Pro maximální zateplení fasád slouží šedý fasádní polystyren.
Jakou omítku do interiéru : Nejčastěji používaným typem omítek v interiéru je štuková omítka, která se nanáší ve dvou vrstvách. Materiál silnější spodní vrstvy, nazývané jádro, je z vápenocementové nebo cementové malty. Velmi jemná štuková malta se natahuje v tenké vrstvě, vyhladí hladítky a povrch je připraven na malbu či tapety.
Jaké jsou tedy možnosti Nejpoužívanějším a nejefektivnějším řešením jsou plastové hmoždinky s plastovým nebo kovovým trnem. Tyto hmoždinky se na fasádu kotví takzvanou zápustnou montáží, kdy je hmoždinka zafrézována do izolantu, a následně zakryta izolační zátkou z polystyrenu nebo minerální vaty.
Velikost talíře talířových hmoždinek
Pro izolanty z pěnového (EPS) a extrudovaného polystyrenu (XPS), izolačních desek perimetr je třeba používat hmoždinky s průměrem talíře min. 60 mm. Talířové hmoždinky se osazují jak v místě styků desek, tak i v jejich ploše.
Jak natáhnout perlinku na polystyren
perlinka. Nikdy se nesmí perlinka natáhnout na fasádu, ukotvit a přetahovat lepidlem! Síťovina musí být vtlačena do materiálu, jinak hrozí nedostatečné podlepení perlinky a její odloupnutí. Síťoviny se rozlišují podle plošné hmotnosti (a tím i pevností) a musejí být přímo určené pro použití v zateplovacích systémech.Při lepení polystyrenu byste měli použít speciální lepidlo na polystyren bez rozpouštědel. Lepidla obsahující rozpouštědla mohou polystyren rozložit. Pokud na řezání polystyrenu použijete běžný nůž, materiál se může třepit nebo se uvolní jednotlivé kuličky. Další možný problém může způsobovat statická elektřina.Velikost talíře talířových hmoždinek
Pro izolanty z pěnového (EPS) a extrudovaného polystyrenu (XPS), izolačních desek perimetr je třeba používat hmoždinky s průměrem talíře min. 60 mm. Talířové hmoždinky se osazují jak v místě styků desek, tak i v jejich ploše.
U pěnových polystyrenů se zpravidla hmoždinky umísťují do rohů a T-spojů desek. Hmoždinky se zapouštějí 1 mm do izolace. Na obrázku vidíme, že talířek byl zapuštěn příliš hluboko. Je proto nutné použít více lepidla, aby se tato nerovnost zakryla.
Jak tvarovat polystyren : Pokud chcete řezat velké množství polystyrenu, například při kompletní střešní přestavbě, doporučujeme použít speciální nářadí na polystyren. K řezání polystyrenu a jiných pěnových izolačních materiálů se používají buď přístroje s odporovým drátem nebo výrazně ovladatelnější řezačky polystyrenu.
Co se zbytky polystyrenu : Z polystyrenu si můžete nechat vyrobit i napodobeniny starých trámů. Od těch pravých jsou na první pohled k nerozeznání. Do interiérů se potom z polystyrenu vyrábějí rozety či sloupy. K dostání jsou i polystyrénové sochy, vázy, květináče a dokonce i korpusy do sauny.
Jaký je rozdíl mezi štukem a omítkou
Zatímco jádrová omítka je shodná s omítkou pro interiérové použití, štuková vrstva obsahuje vysoký podíl cementu a hrubší zrnitost použitého písku. Mimo tyto minerální omítky existují především pro finální úpravu zateplovacích systémů omítky dodávané v pastovité formě, kde pojivem jsou akryláty nebo silikony.
Tloušťka klasické omítky by měla být 15 mm, maximálně do 20 mm. Nejoblíbenější sádrová omítka se pokládá tak, aby vrstva byla maximálně 30 mm, u vápenocementové omítky by měla být tloušťka 40 mm. Rozdíly vyplývají jak z vlastností omítek, tak ze způsobu pokládky omítek na stěny.Doporučený počet hmoždinek pro polystyren: Výška objektu do 15 m – Min. 6 ks/m2 v centrální zóně a 8 ks/m2 v rohové zóně.
Jakou hmoždinku do polystyrenu : Nejpoužívanějším a nejefektivnějším řešením jsou plastové hmoždinky s plastovým nebo kovovým trnem. Tyto hmoždinky se na fasádu kotví takzvanou zápustnou montáží, kdy je hmoždinka zafrézována do izolantu, a následně zakryta izolační zátkou z polystyrenu nebo minerální vaty.