Antwort Jak na slabou imunitu? Weitere Antworten – Co dělat s oslabenou imunitou
Pro zdravou imunitu je velmi důležitý vitamín C, který je silným antioxidantem, a najdete ho například v citrusových plodech, kiwi, paprice, brokolici nebo kapustě. Podobně působí i vitamín E, jehož zdrojem jsou hlavně ořechy a semínka, která jsou zdrojem i potřebných nenasycených mastných kyselin.Naštěstí existuje několik způsobů, jak imunitní systém podpořit.
- 8 způsobů, jak zvýšit imunitu.
- Podpořte střeva.
- Hýbejte se (s rozumem)
- Doplňte vitamíny C a A.
- Zařaďte bylinky na zvýšení imunity.
- Spěte 8 hodin denně
- Začněte se otužovat.
- Omezte alkohol.
Oslabená imunita a její příznaky
- Nadměrná únava a nevyspání
- Nechutenství a snížená chuť k jídlu.
- Různé ekzémy a opary nebo vyrážky.
- Pocit, že brzy onemocníte – necítíte se „ve své kůži“
Co nejvice posiluje imunitu : Za nejdůležitější považujeme vitamín D, který získáváme hlavně ze Slunce. Dalším zdrojem jsou ryby, hovězí maso a vejce. Vitamín D je nejvíce spojovaný s funkcí imunitního systému a opravdu tomu tak je. V období, kdy nemáme možnost vystavovat pokožku Slunci, by po vitamínu D měla sáhnout celá rodina.
Jak posílit imunitní systém rychle
Pro správné fungování imunitního systému můžeme udělat mnohé pomocí stravy. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, celozrnné obiloviny, mléčné výrobky s nižším obsahem tuku. Důležité jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin jako jsou luštěniny, raby, maso, vejce.
Jak posílit imunitu babské rady : Existuje několik bylin a doplňků stravy, které jsou známé svými imunitními vlastnostmi. Například echinacea, ženšen, zázvor či kurkuma jsou osvědčené a často používané přírodní prostředky k posílení imunitního systému. Ženšen působí jako adaptogen, podporuje tělesnou výkonnost a rekonvalescenci.
Dobrými zdroji jsou ryby, semena a houby. zinek – zinek potřebujeme jak v rámci prevence před nachlazením, tak i během něj pro rychlejší léčbu. Jezte klíčky a obiloviny, semínka, luštěniny a houby. železo – jeho nedostatek kromě oslabené imunity oslabuje také krvetvorbu a vede ke chudokrevnosti.
Pro správné fungování imunitního systému můžeme udělat mnohé pomocí stravy. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, celozrnné obiloviny, mléčné výrobky s nižším obsahem tuku. Důležité jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin jako jsou luštěniny, raby, maso, vejce.
Jaké vitamíny na posílení imunity
Mezi nejčastěji používané látky patří :
- Vitamin C , výborná je kombinace se zinkem.
- Vitamín D.
- Kyselina listová
- Selen.
- Echinacea purpurea (třapatka nachová)
- Rakytník řešetlákový
Nejlepší babské rady na posílení imunity:
- Pijte čaj z čerstvého zázvoru.
- Na podzim si vyrobte šípkový sirup.
- Pravidelně konzumujte rakytník.
- Na jaře jezte hodně medvědího česneku.
- Celoročně pijte vitánii snodárnou.
K nejoblíbenějším produktům patří například cucavé tablety Preventan, GS Imunostim, Celaskon, Pharma Activ nebo Cetebe. Tyto přípravky je více než vhodné užívat v období, kdy řádí chřipka a různé infekce.