Antwort Jak na zmenšení sleziny? Weitere Antworten – Co delat při Zvetsene Slezine
Doporučuji pravidelný přiměřený pohyb, v případě nadváhy – snížení hmotnosti, pravidelný pitný režim, dostatek spánku a odpočinku. Vhodné je pokud možno vyhýbat se stresu, případně proti němu bojovat pomocí meditací, jógou a dechovými cvičeními.Zvětšení sleziny
Děje se tak při stavech, které se nazývají hemolytické anémie. Ke zvětšení sleziny mohou vést také jiné krevní choroby – patří k nim některé druhy leukémií. Někdy se slezina při chronických leukémiích zvětší natolik, že dosahuje z levého horního rohu břišní dutiny až do jejího pravého dolního rohu.Oslabení funkce sleziny se nejčastěji projevuje:
může způsobovat i nepravidelnou menstruaci, hormonální poruchy. brnění v končetinách. opary, afty. bolest v oblasti pod žebry na levé straně těla, odkud může vystřelovat až do ramene.
Jak na oslabenou slezinu : Smetanka lékařská se pyšní antioxidačními účinky a podporuje nejen slezinu, ale i játra a žaludek a žlučník. Konec prázdnin nám připomněl, že se blíží podzim. Přírodní léčitelství tyto cykly odjakživa ctí – například tradiční čínská medicína doporučuje v tomto období zaměřit pozornost na slezinu a slinivku.
Jak dulezita je slezina
Slezina (řec. σπλήν, splen; lat. lien) náleží funkčně k cévnímu systému jako orgán, kde dochází k vychytávání a destrukci opotřebovaných erytrocytů, a kde se v mízních uzlíčcích tvoří lymfocyty. Zároveň je slezina největším lymfatickým orgánem a hlavním místem obrany proti škodlivinám a infekci vnikajícím do cirkulace.
Co oslabuje slezinu : Slezinu podporuje sladké, hnědý cukr nebo med. Naopak nadměrná konzumace sladkých jídel vede k jejímu oslabení. Slezinu oslabují studené nápoje, především rajčatové a citrusové, ořechy, pšenice, káva. Prospívá í petržel, celer, skořice, mrkev, dýně.
Jak podpořit správnou funkci sleziny a slinivky:
Zařaďte do svého jídelníčku dýně, mrkev, celer, vlašské ořechy, červené fazole, kvalitní kuřecí maso, skořici, zázvor, ženšen, slzovku. Vhodné jsou vývary a úprava masa i zeleniny dušením a vařením.
U některých chorob je přítomna několikanásobně zvětšená slezina, která tlačí na okolní orgány, zejména na žaludek a ostatní orgány zažívacího traktu. V tomto případě mívá nemocný nepříjemné tlakové pocity v levé horní polovině břicha a zpravidla hubne.
Jak zlepšit funkci sleziny
Jak podpořit správnou funkci sleziny a slinivky:
Zařaďte do svého jídelníčku dýně, mrkev, celer, vlašské ořechy, červené fazole, kvalitní kuřecí maso, skořici, zázvor, ženšen, slzovku. Vhodné jsou vývary a úprava masa i zeleniny dušením a vařením.Funkce sleziny
Dochází v ní k syntéze protilátek. Slouží také jako krevní filtr s velkým množstvím makrofágů. Ty pohlcují a destruují poškozené nebo zanikající erytrocyty, leukocyty, bakterie a další materiál. Podílí se na recyklaci železa.Slezina (řec. σπλήν, splen; lat. lien) náleží funkčně k cévnímu systému jako orgán, kde dochází k vychytávání a destrukci opotřebovaných erytrocytů, a kde se v mízních uzlíčcích tvoří lymfocyty. Zároveň je slezina největším lymfatickým orgánem a hlavním místem obrany proti škodlivinám a infekci vnikajícím do cirkulace.
Je článkem imunitní obrany organizmu. Dochází v ní k syntéze protilátek. Slouží také jako krevní filtr s velkým množstvím makrofágů. Ty pohlcují a destruují poškozené nebo zanikající erytrocyty, leukocyty, bakterie a další materiál.
Co zatěžuje slezinu : Slezinu oslabují studené nápoje, především rajčatové a citrusové, ořechy, pšenice, káva. Prospívá í petržel, celer, skořice, mrkev, dýně. Společně se žaludkem slezinu vyživují také med a mléko.
Co prospiva slezině : Slezinu oslabují studené nápoje, především rajčatové a citrusové, ořechy, pšenice, káva. Prospívá í petržel, celer, skořice, mrkev, dýně. Společně se žaludkem slezinu vyživují také med a mléko.
Jak uklidnit slezinu
Zařaďte do svého jídelníčku dýně, mrkev, celer, vlašské ořechy, červené fazole, kvalitní kuřecí maso, skořici, zázvor, ženšen, slzovku. Vhodné jsou vývary a úprava masa i zeleniny dušením a vařením. Celkově odlehčete jídelníček a můžete se zaměřit i na očistu jater a žlučníku.
Příznaky tedy bývají poměrně různorodé:
- Pocity plnosti žaludku, potíže se zažíváním, a to jak nechutenství, tak naopak nutkavé přejídání, mohou se vyskytovat i průjmy, nadýmání, hubnutí
- Snížená imunita.
- Dechové potíže.
- Pocit těžkých nohou.
- Poruchy krvetvorby (zejména v oblasti červených krvinek).
Při mononukleóze často dochází ke zvětšení jater a sleziny a jednou z nejzávažnějších komplikací je prasknutí sleziny, které se projevuje velmi silnou bolestí v levém nadbřišku. Jedná se o život ohrožující stav, který vyžaduje okamžitý lékařský zásah.
Jak a kde bolí slezina : Bolest v levém podžebří bývá znakem toho, že se slezina zvětšuje a tlačí tak na ostatní orgány. Stává se to v důsledku např. leukemie či onemocnění jater. Samotná onemocnění sleziny nebývají příliš častá, může se jednat o záněty, abscesy, nádory či infarkt.