Antwort Jak nafouknout kolo u kola? Weitere Antworten – Jak moc nafouknout kolo u kola
Zpravidla je dobré foukat v rozmezí cca 2–3 bary / 30–40 psi. Pokud jezdíte spíše po asfaltu, volte spíše horní hranici. Pláště se budou lépe odvalovat a pojede se Vám lehčeji. Pokud jezdíte více v terénu a po přírodním povrchu, volte spíše tlaky kolem 2 barů.Odšroubujte čepičku, která chrání ventil. K ventilku připevněte koncovku hadice od kompresoru, dokud neuslyšíte zasyčení vzduchu vycházejícího z pneumatiky. Poté kompresor na čerpací stanici začne dofoukávat vzduch. Jakmile tlak v pneumatikách dosáhne správné hodnoty, kompresor se vypne.Obecně platí, že nejvíce se foukají silniční kola – kolem 8 barů a výjimečně až 10 barů. Naopak horská kola se hustí pouze na 1,4 až 2,5 baru. Mezi tím se pohybují krosová a trekingová kola, která se foukají zhruba na 4 bary,“ vysvětlil cyklistický expert Pavel Čábelický.
Kolik foukat kolo 29 : Základy
TYP KOLA | ŠÍŘKA PLÁŠTĚ | U ZADNÍHO BEZDUŠOVÉHO PLÁŠTĚ |
---|---|---|
Silniční kolo | 25 MM | 83 PSI |
Městské/hybridní kolo | 35 MM | 40 PSI |
Gravelové kolo | 35 MM | 38 PSI |
Horské kolo 29” | 2.1” | 28 PSI |
27. 5. 2022
Jak se hustí pneumatiky
Dofouknutí pneumatik je ideální provádět zastudena. To v praxi znamená, že auto alespoň 3 hodiny před nafukováním pneumatik nepoužíváte, nebo ujedete vzdálenost kratší než 1,6 km. Pokud jsou vaše pneumatiky zahřáté provozem, je třeba při dofouknutí pneumatik připočítat k doporučenému tlaku 0,3 baru.
Jak nahustit Galuskový ventilek : Jak nafoukat úzký galuskový ventilek
- Jako první vyšroubujeme a sundáme z ventilku čepičku. Ta slouží pouze jako kryt.
- Poté šroubováním zcela povolíme horní dílek ventilku.
- Následně dílek shora zmáčkneme, aby se uvolnil.
- Zbývá už jen nasadit na redukci hlavici pumpy a kolo nafoukat.
Uvnitř ventilku najdeme pružinový kolík, který funguje jako zpětný ventil. Po jeho stlačení lze z duše vyfouknout vzduch. A na stejném principu funguje i nafukování. Hlava pumpy vyvine na kolík tlak, čímž umožní, aby do duše proudil vzduch.
U osobních aut se budou správné hodnoty tlaku typicky pohybovat kolem 2,3 baru. Může to být více, může to být méně – vždy záleží na vašem automobilu, nikoliv na výrobci pneumatik. Ty „nejsprávnější“ hodnoty nejsnáz najdete na karoserii automobilu, lépe řečeno na štítku, který je na ní nalepený.
Jak správně nafouknout kolo
Zásady, jak nafouknout kolo
- Kolo hustěte podle terénu, ve kterém se nejčastěji pohybujete.
- Minimální a maximální tlak je označený na bocích plášťů a ráfků kola.
- Kola nafukujte s ohledem na svou aktuální váhu, přičemž vyšší váha = vyšší hustota vzduchu v pláštích.
— Kolo nechávejte vždy na rušném a dobře osvětleném místě
Ideálně pod kamerami, které třeba u bank a velkých kancelářských budov bývají standardem. Parkujte tam, kde už stojí jiná kola, a svůj bike zamkněte někam doprostřed mezi ostatní bicykly.Jde především o dokonalou přilnavost pláště a účinnost jeho vzorku a samozřejmě pohodlí jezdce. Proto se u horských kol používají tlaky v rozmezí 1,5-2,5 baru. Samostatnou prostřední kategorií jsou trekkingová a krosová kola, která se foukají zhruba na 4 bary.
Při huštění zimních pneumatik je třeba dávat pozor na teplotu. Pokud pneumatiky hustíte v garáži, kde jsou teploty nad nulou (např. 18 °C), zatímco venkovní teplota je pod nulou (např.: -2 °C, tedy rozdíl 20 °C mezi vnitřní a venkovní teplotou), doporučujeme k hodnotě tlaku huštění doporučené výrobcem přidat 0,2 baru.
Jak nafouknout kola u auta : U osobních aut se budou správné hodnoty tlaku typicky pohybovat kolem 2,3 baru. Může to být více, může to být méně – vždy záleží na vašem automobilu, nikoliv na výrobci pneumatik. Ty „nejsprávnější“ hodnoty nejsnáz najdete na karoserii automobilu, lépe řečeno na štítku, který je na ní nalepený.
Jak moc nafouknout kolo u auta : U osobních aut se budou správné hodnoty tlaku typicky pohybovat kolem 2,3 baru. Může to být více, může to být méně – vždy záleží na vašem automobilu, nikoliv na výrobci pneumatik. Ty „nejsprávnější“ hodnoty nejsnáz najdete na karoserii automobilu, lépe řečeno na štítku, který je na ní nalepený.
Jak nafouknout kolo Autoventilek
Zpravidla všechny tyto pumpy mají otvor pro foukání autoventilku i galuskového ventilku. Tedy stačí jen správně nasadit a foukat. Na budíku manometru si pak můžete kontrolovat, jak máte nafoukáno.
Huštění pneumatik není nic složitého. Nejjednodušší je využít kompresor na nejbližší čerpací stanici. Pneumatiky je vhodné hustit za studena. Jízdou se totiž zahřívají, čímž se tlak v nich zvyšuje.Při huštění zimních pneumatik je třeba dávat pozor na teplotu. Pokud pneumatiky hustíte v garáži, kde jsou teploty nad nulou (např. 18 °C), zatímco venkovní teplota je pod nulou (např.: -2 °C, tedy rozdíl 20 °C mezi vnitřní a venkovní teplotou), doporučujeme k hodnotě tlaku huštění doporučené výrobcem přidat 0,2 baru.
Kolik má být tlak v pneu : U osobních aut se budou správné hodnoty tlaku typicky pohybovat kolem 2,3 baru. Může to být více, může to být méně – vždy záleží na vašem automobilu, nikoliv na výrobci pneumatik. Ty „nejsprávnější“ hodnoty nejsnáz najdete na karoserii automobilu, lépe řečeno na štítku, který je na ní nalepený.