Antwort Jak najít pravdivé informace? Weitere Antworten – Kde hledat pravdivé informace

Jak najít pravdivé informace?
Seznam

Název webu Aktivní v dubnu 2022 URL
Pravdivě.eu ano pravdive.eu
Pravý prostor ne www.pravyprostor.cz
ProtiProud zablokován protiproud.cz
První zprávy zablokován www.prvnizpravy.cz

Hoaxy najdete na webových stránkách nebo v e-mailech, které důvěřiví lidé rozesílají velkému množství svých přátel. Rozesílání hoaxu je obecně považováno za obtěžující. V případě, že sami nevíte, jestli je dané sdělení pravdivé nebo se jedná o hoax, můžete se podívat na server www.hoax.cz a zkusit ho vyhledat.Jak se bude kontrolovat dodržování zákona o kybernetické bezpečnosti a jaké budou sankce za porušení zákona Dodržování zákona probíhá prostřednictvím kontroly Úřadem, ke které je oprávněn na základě § 23 zákona o kybernetické bezpečnosti.

Co je to Misinformace : Misinformace je definována jako nepravdivá informace, která není šířena záměrně ani systematicky za účelem oklamání lidí.

Na co si dát pozor na internetu

Základem bezpečí na internetu je nikomu nesdělovat své osobní údaje. Jméno, bydliště, nebo jakákoliv hesla. Dále si děti musí uvědomovat nebezpečí zavirovaných souborů (velmi častým zdrojem mohou být například nelegální kopie počítačových her) a phishingových útoků.

Kde hledat informace : Google je nesporně nejpoužívanější internetový vyhledávač, a tak se hodí mít k dispozici více informací o tom, co všechno – a případně také jak – lze jeho prostřednictvím nalézt.

Podle zákoníku práce je zřejmé, že zaměstnavatel může své zaměstnance monitorovat při práci (např. podrobovat je sledování kamerovými systémy nebo monitorovat jejich internetovou aktivitu) za předpokladu, že mu to umožňuje zvláštní povaha jeho činnosti.

Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.

Co nikdy nedělat na internetu

Co nedělat na internetu

  • Nesdílejte své osobní údaje.
  • Nestahujte z neznámých zdrojů
  • Neotevírejte podezřelé přílohy.
  • Pokud to není nezbytné, nepoužívejte veřejnou Wi-Fi síť
  • Nevěřte podezřelým e-mailům a hovorům.

Základní desatero bezpečnosti

  1. Starejte se o bezpečí svého počítače.
  2. Zabezpečte si mobilní telefon.
  3. Ověřujte si původ aplikací
  4. Chraňte své přihlašovací údaje.
  5. PIN jako oko v hlavě
  6. Mějte bezpečné heslo.
  7. Pozor na neznámé přílohy.
  8. Nakupujte jen u prověřených on-line prodejců

Poskytnutí výpisu údajů z registru osob obecním úřadem obce s rozšířenou působností, krajským úřadem nebo Ministerstvem vnitra je zpoplatněno následovně: zaplatíte za každou i započatou stránku 50 Kč. Výpis je generován zpravidla v rozsahu jedné resp. dvou stránek formátu A4.

Google drží první místo ve vyhledávání s ohromujícím rozdílem 89,53 % od druhého místa Bing. Tohle prví místo si Google drží ve všech zemích na světě, a to na jakémkoli zařízení, ať už jde o tablet, mobil i stolní počítač.

Jak zjistit kdo si prohlíží můj profil na Facebooku : Facebook neumožňuje uživatelům sledovat, kdo si prohlíží jejich profil. Ani aplikace jiných výrobců takovou funkci nabízet nemůžou.

Jak sledovat Novu na internetu : Přesto existuje několik cest, jak se ke konkrétním pořadům dostat.

  1. 1) Voyo.cz. Voyo je placená služba provozovaná samotnou Novou.
  2. 2) Sledovanitv.cz. Za 199 Kč můžete mít 59 kanálů včetně všech stanic Novy a sledovat je na počítači, mobilu nebo v chytré televizi.
  3. 3) Kuki.cz.

Na co nemá zaměstnavatel právo

zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

V praxi se můžete setkat s otázkami diskriminačního charakteru. Nejvíce se zaměstnavatelé dotazují na rodinný stav, počet a věk dětí, náboženské vyznání, nebo zda kouříte. Na tyto otázky nemusíte reagovat, případně můžete zaměstnavatele upozornit na jejich nevhodnost a irelevantnost.Co nedělat na sociálních sítích

  • Přestaň se porovnávat s ostatními.
  • Nezakládej svoji hodnotu na počtu lajků
  • Nepiš urážlivé komentáře pod fotky ostatních lidí
  • Nepiš lidem věci, které jim mohou ublížit a neřekl/a bys jim je osobně
  • Nesleduj účty, díky kterým se cítíš na nic.
  • Nebuď na sociálních sítích pozdě do noci.

Jak zjistit jestli někdo dluží : Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.