Antwort Jak naložit divočinu na guláš? Weitere Antworten – Jak naložit zvěřinu na guláš
Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.Maso nakrájíme na kousky o hraně 2 cm a naložíme do směsi jalovčinek, bobkového listu, celého pepře, 150ml červeného vína a necháme odležet na chladném místě do druhého dne. Cibuli osmažíme na sádle dozlatova, přidáme oprané maso od koření, sůl, mletý pepř, sladkou a pálivou papriku (podle libosti, ale nepřehánět).Ke zvěřině neodmyslitelně patří "divoké" koření jako je bobkový list, jalovec a nové koření. Dodá to tu správnou lesní vůni i chuť. Do omáčky přidáme také pivo a rajčatový protlak.
Jak dlouho nakladat zvěřinu : Zpracováváme-li zvěřinu ze starších kusů, nakládáme maso do mořidla na 24 hodin až 4 dny, podle stáří a velikosti kusu. Maso uložíme do kameninové nádoby a zalijeme prochladlým mořidlem. Nádobu zakryjeme a uložíme v chladu. Během naložení maso několikrát otočíme; moření nesmí trvat dlouho, maso by se příliš vymáčelo.
Jak dlouho marinovat zvěřinu
Maso nakládáme minimálně na 2 až 3 hodiny, ideálně však asi na jeden den. Marinádou můžete maso při grilování také potírat, čímž zabráníte vysychání masa. Před grilováním vyndáme maso z lednice alespoň 2 hodiny předem.
Jak naložit maso z divočáka : Doporučujeme maso naložit na 1 – 2 dny do “mořidla”. Pod tímto strašidelným názvem se ukrývá směs červeného vína s kousky kořenové zeleniny a divokého koření (tymiánu, jalovčinek,…). Tradiční je úprava se šípkovou omáčkou, kterou připravíte z našeho šípkového džemu podle receptu na našem webu.
Do hrnce přidáme jelení maso a orestujeme. Zaprášíme paprikou, přidáme mouku a promícháme. Přidáme rajčatový protlak, vývar, uzeninové škvarky a všechno koření. Na mírném plameni dusíme do změknutí (asi 2 hodiny).
Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.
Jak dlouho se vaří guláš z divočáka
Přilijeme pivo a chvilku povaříme a trošku zredukujeme. Poté zalijeme vývarem a vaříme 25-30 minut v tlakáči (v hrnci cca 1,5 hodiny). Záleží na velikosti kousků masa. Ve finále zahustíme jíškou.Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.
Trvanlivost masa prodloužíte nasolením a zalitím do oleje, do kterého lze přidat bylinky a česnek. Takto naložené maso vydrží až 5 dní. Pozor, maso však musí být zcela ponořené v oleji. Pokud jste koupili maso vakuově balené, jeho skladování je snadné, stačí ho nerozdělané nechat v lednici.
Jaké maso na dančí guláš : Doporučujeme na:
Dančí maso na guláš (kombinace kýty, plece, hřbetu) je velice populární, popřípadě toto maso můžete použít např. při pečení s česnekem, nebo pro přípravu ragů s kořenovou zeleninou.
Jak dlouho se dusí divočák : Postup přípravy
Na sádle osmahneme cibuli nakrájenou na kostičky a potom přidáme játra, která také osmahneme, podlijeme vodou a dusíme asi 1 hodinu.
Co s pálivým gulášem
Pálivé Může se stát, že vám ujede ruka s pálivou paprikou při dochucování guláše. S tím se dá pracovat. Kuchaři doporučují omáčku trošku naředit a zahustit strouhanou syrovou bramborou, nebo strouhaným opečeným chlebem.
Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.Zahuštěnou omáčku provaříme a dochutíme kořením, červeným vínem, česnekem a solí. Po dochucení a povaření omáčky vložíme maso a ještě krátce povaříme. Zdobíme červenou cibulí a špetkou tymiánu. Podáváme s chlebem nebo knedlíky.
Jak se vaří guláš z divočáka : Postup přípravy
- Špek nakrájíme na kostičky a rozškvaříme v kastrolu, přidáme nakrájenou cibuli a orestujeme, dáváme pozor, aby se nepřipalovalo.
- Osolíme, přidáme drcený kmín, majoránku, gulášové koření.
- Chvíli vše opékáme za stálého míchání, pak podlijeme vínem a necháme odpařit alkohol.
- Podáváme s knedlíkem.