Antwort Jak naložit divokého zajíce? Weitere Antworten – Jak naložit zajíce
Zajíce vykostíme a přes noc naložíme do kořenové zeleniny, koření s trochou vína a tymiánu. Druhý den zajíce vyndáme, osolíme a opepříme, položíme na něj plátky slaniny a zavineme jej do rolády. Roládu převážeme provázkem a v hrnci na oleji ji ze všech stran opečeme.Vodou zředěný ocet povaříme 5 minut s kořením, málo soli, na lístky nakrájenou kořenovou zeleninou (mrkev, celer, petržel) a cibulí a dáme vychladnouti. Vychladlé mořidlo nalijeme na odblaněnou, slaninou protaženou svíčkovou neb zadek zajíce, maso zatížíme a dáme uležeti do studena v létě 2-3 dny a v zimě 4-5 dnů.Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.
Jak se dělá zajíc na smetaně : Postup přípravy receptu
- Zajíce odblaníme, protkneme slaninou a osolíme.
- Očištěnou zeleninu a cibuli nakrájíme na plátky a osmahneme na rozehřátém oleji.
- Do takto připraveného základu vložíme zajíce, a pod pokličkou dusíme doměkka.
- Dochutíme hořčicí, cukrem, octem, přidáme bílé víno, citronovou šťávu a nakonec smetanu.
Jak naložit kýtu z divočáka
Doporučujeme maso naložit na 1 – 2 dny do “mořidla”. Pod tímto strašidelným názvem se ukrývá směs červeného vína s kousky kořenové zeleniny a divokého koření (tymiánu, jalovčinek,…). Tradiční je úprava se šípkovou omáčkou, kterou připravíte z našeho šípkového džemu podle receptu na našem webu.
Jak dlouho vařit zajíce : Zajíce naložíme v pekáčku do koření s olejem a trochou vody, přiklopíme a necháme den uležet. Pečeme přiklopené na 200°C cca 1,5-2 hodiny, podle toho, jak je zajíc starý.
Do uzavíratelného sítka (vajíčko na čaj) dáme několik kuliček pepře a nového koření, přidáme rozlámaný bobkový list a špetku tymiánu. Zalijeme teplou převařenou vodou a promícháme. Vložíme maso, přikryjeme a uložíme do chladu. Je dobré během naložení dvakrát promíchat.
Osolené maso prošpikujte většinou slaniny. Naložte do vychladlého nálevu a nechte dva až tři dny na chladném místě.
Jak dlouho vydrzi Zajic
Mnoho z nich však uhyne, zvláště za mokrého počasí, za rok přežijí jen 2 až 4 mláďata. Zajíc se může dožít 12 let, ale v přírodě jen málokterý přežije třetí rok života.Nejlepší bude zavolat odchytové komando nejbližší městské policie. Ta za doprovodu televizních kamer zajíce uspí a převeze do záchranné stanice, kde ho umístí za peníze města do karantény. Pakliže se nezjistí žádné onemocnění, bude zajíc vypuštěn do volné přírody.Svíčková by nebyla svíčkovou bez černého pepře, nového koření a bobkového listu. Pro ještě intenzivnější aroma můžete koření nasucho opražit na pánvi a až poté ho vložit do sítka nebo plátýnka na koření. Chuť omáčky nakonec doladí ještě troška vinného octa, cukru a citronu.
Kořenovou zeleninu, tedy celer, mrkev a petržel oloupeme a nakrájíme. Králíka osolíme, mírně podlijeme a pečeme na 180 stupňů asi hodinu a půl, anebo dokud maso není měkké.
Kolik stojí maso z divočáka : Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.
Jak připravit kotletu z divočáka : Kotlety osolíme a posypeme zvěřinovým kořením. Jablka rozčtvrtíme, zbavíme jádřinců a i se slupkou je nakrájíme na středně silné plátky. Ve velkém litinovém kastrolu rozehřejeme olivový olej a lžíci másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, vložíme kotlety a opečeme je z obou stran dozlatova (asi 3–4 minuty z každé strany).
Jak chutná zajíc
Zajíc má chutné maso s intenzivní zvěřinovou chutí, je křehké, šťavnaté, vyznačuje se charakteristickou červenohnědou barvou.
Další články
- Zječí zadek obložený
- Zajíc na víně
- Zaječí předek načerno I.
- Zaječí předek načerno II.
- Zaječí předek nadivoko.
- Dušený zaječí předek.
- Zaječí zadek po francousku.
- Plátky ze zaječího hřbetu na víně
Nádobu přikryjte a naložené maso dejte nejméně na 1 den do chladu, může být až na 3 dny. Během této doby ho občas obraťte, aby se svrchní část dostala dolů.
Jak dlouho mít Nalozenou svíčkovou : Maso vyjměte z nálevu a zprudka opečte. Navršte na ně naloženou zeleninu i s kořením, zalijte dvěma třetinami nálevu a tři až čtyři hodiny pečte. Pokud je potřeba, podlévejte zbylou tekutinou z nálevu. Na poslední půl hodinu pečení zvyšte teplotu na 200 °C.