Antwort Jak naložit zelí do sklenice? Weitere Antworten – Jak dlouho Kvasi zelí ve sklenici

Jak naložit zelí do sklenice?
Důležité je, aby veškeré zelí bylo pod hladinou šťávy, která musí mít přístup k vzduchu. Sklenici tedy neuzavírejte. Nádobu se zelím pak uložte na místo, kde je stálá teplota kolem 20 °C, do stínu a nechte kvasit 3 až 5 dní.Kysané zelí i se šťávou smícháme s cukrem a po částech zahřejeme téměř k varu (90 – 95 stupňů). Pak ho naplníme do sklenic a uzavřeme víčky tak, jako v předešlém receptu. Zelí ale zahříváme po částech, nejvíce pro naplnění dvou sklenic, aby nám teplota před uzavřením sklenic neklesla pod 85 stupňů.Nakrouhané zelí bez košťálu, nastrouhaný křen a jablka osolte a velmi důkladně promíchejte a mačkejte. Zelí nechte odležet, dokud nepustí dost šťávy. Pak je napěchujte do kvašáčku nebo sklenic a stlačte tak, aby zelí bylo ponořené. Správně kyselé bude asi za 2 týdny.

Jak pripravit bile zeli ze sklenice : Postup přípravy

Zelí vložíme do hrnce včetně nálevu, přidáme kmín a tolik vody, aby bylo zelí zakryté. Osolíme a dáme vařit. Na pánvi rozehřejeme tuk, přisypeme slaninu, cibuli a osmahneme. Zaprášíme moukou, promícháme, přidáme k téměř měkkému zelí a ještě chvilku vaříme.

Kolik soli na 10 kilo zelí

koupíme krouhané zelí, nasypeme je do vaničky, posolíme (na kilo zelí 3 dkg soli), posypeme kmínem a celým pepřem, necháme aspoň 3 – 4 hodiny pustit šťávu. Potom zelí natlačíme do 0,7 l sklenic tak, aby v každé byla i šťáva a zavíčkujeme. Dáme je na plechy nejlépe k topení nebo někam do tepla.

Kolik se vejde zelí do Zelaku : Keramický porézní zelák s víkem a zátěží v různých objemech. Součástí je poklička i zátěž. Poměr plnění zeláku zelím je 0,95. Tzn.: při důkladném plnění a pečlivém tlačení se do zeláku o velikosti 10 l vejde až 10,5 kg zelí.

Zelí na sítku prolijeme studenou vodou, až vychladne, promícháme je se solí. Na 1 kg zelí dáme 100 g soli a špetku kmínu. Zelí natlačíme do kameninového hrnce, zatěžkáme, přikryjeme plátnem a na teplém místě je necháme kvasit. Zelí je už za 8–10 dní velmi dobré, ale dlouho nevydrží, proto nakládáme jen menší dávku.

Nálev svaříme z 1 l vody, 1/3 l 8% octa, 100 g cukru a 26 g soli. Můžeme přidat celý pepř nebo hořčičné semínko podle chuti. Uzavřené 0, 7 l sklenice sterilujeme 45 minut při 90 °C.

Čím se zahušťuje zelí

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.koupíme krouhané zelí, nasypeme je do vaničky, posolíme (na kilo zelí 3 dkg soli), posypeme kmínem a celým pepřem, necháme aspoň 3 – 4 hodiny pustit šťávu. Potom zelí natlačíme do 0,7 l sklenic tak, aby v každé byla i šťáva a zavíčkujeme. Dáme je na plechy nejlépe k topení nebo někam do tepla.Zelí zbavíme nálevu (neproplachujeme), velmi malou část necháme. Vložíme do hrnce, zasypeme kmínem a dusíme do měkka. Mezitím si uděláme zásmažku – na pánev dáme sádlo, přidáme nadrobno pokrájenou cibuli, smažíme dozlatova, nakonec odstavíme a zaprášíme lžící hladké mouky.

Suroviny

  1. 300. g cibule nakrájená na nudličky nebo půlkolečka.
  2. 350. g sůl lépe bez jódu.
  3. stroužek česnek 8-
  4. g kmín max. ne víc.
  5. ks křen nakrájený na menší špalíčky.
  6. ks snítka kopru.
  7. kg hlávkové zelí nastrouhané

Kolik zelí se vejde do Zelaku : Keramický porézní zelák s víkem a zátěží v různých objemech. Součástí je poklička i zátěž. Poměr plnění zeláku zelím je 0,95. Tzn.: při důkladném plnění a pečlivém tlačení se do zeláku o velikosti 10 l vejde až 10,5 kg zelí.

Jak udělat sterilované zelí : Na litr nálevu svaříme 700 ml vody, 250 ml octa, 70 g krupicového cukru a 25 g soli. Zelí, které můžeme pro lepší chuť smíchat s trochou kmínu, napěchujeme do sklenic a zalijeme nálevem. Sterilujeme tři čtvrtě hodiny při 90°C.

Jakou moukou se zahušťuje zelí

Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.

Jenom ohřát a dochutit, hlavně aby nebylo rozvařené… Zelí zásadně zahušťuji tak, že na 1/2 kg zelí použiji 1 větší brambor, který jemně nastrouhám a na sádle osmažím až zgumovatí. Pak rozmíchám v zelí nechám dojít max. 10 minut.Zelí na sítku prolijeme studenou vodou, až vychladne, promícháme je se solí. Na 1 kg zelí dáme 100 g soli a špetku kmínu. Zelí natlačíme do kameninového hrnce, zatěžkáme, přikryjeme plátnem a na teplém místě je necháme kvasit. Zelí je už za 8–10 dní velmi dobré, ale dlouho nevydrží, proto nakládáme jen menší dávku.

Kolik gramů soli na 10 kg zelí : koupíme krouhané zelí, nasypeme je do vaničky, posolíme (na kilo zelí 3 dkg soli), posypeme kmínem a celým pepřem, necháme aspoň 3 – 4 hodiny pustit šťávu. Potom zelí natlačíme do 0,7 l sklenic tak, aby v každé byla i šťáva a zavíčkujeme. Dáme je na plechy nejlépe k topení nebo někam do tepla.