Antwort Jak namazat šicí stroj? Weitere Antworten – Jak často mazat šicí stroj

Jak namazat šicí stroj?
Záleží na typu šícího stroje a četnosti šití. Při častém používání mažte 1x týdně, pokud nešijete pravidelně, stačí 1x měsíčně. U overlocku se doporučuje vždy 1x kapka týdně. Pokud se stroj dlouho nepoužívá, je vhodně před použitím také vždy promazat.Pokud jde o šicí stroj Veritas, at už máš skříňový nebo kufříkový, tak alespoň já to tak mám a vím od holek co mají Veritasky, že se zvedne horní kryt stroje, tam uvidíš v mechanice navrtané dírky a do všech direk které najdeš kápni olejničkou olej. vrať kryt zpět a zacvakni aby držel.Pro šicí stroje stačí běžná olejnička (50-125ml) čistě minerálního oleje, pro overlocky doporučujeme olej ve spreji pro snadnější aplikaci. Pro průmyslové stroje doporučujeme větší množství 1-5l.

Jak funguje šicí stroj : Látka je na kovové pracovní desce držena patkou pod tlakem. Na začátku každého stehu jehla protáhne smyčku niti látkou pod pracovní plochu šicího stroje, kde ji zachytí chapač. Chapač drží smyčku až do doby, než jehla protáhne skrze látku novou smyčku a protáhne ji původní smyčkou.

Proč nešije šicí stroj

(příčina – křivá cívka, špatně navinutá nit cívky spodní nitě, nečistota v prostoru člunku nebo chapače, poškozený otvor stehové desky). Nečistota v člunku v prostoru pro cívku může způsobit brzdění cívky a tudíž těžší chod (nebo nepravidelný) odvíjení spodní nitě po nasazení člunku s cívkou do šicího stroje.

Jak vyměnit jehlu v šicím stroji : Povolte šroub svorky jehly otočením proti směru hodinových ručiček. Vyjměte jehlu z držáku. Vložte do držáku novou jehlu s ploškou dozadu. Když vkládáte jehlu do držáku, zatlačte ji co nejvíce nahoru a pevně utáhněte šroubovákem šroub jehelní svorky.

Navlečení dolní nitě

Vyklopte zoubek poustra cívky a jemným tahem vyjměte pouzdro. Nasuňte cívku tak, že se při tahu nití cívka otáčí po směru hodinových ručiček. Vytáhněte nit průřezem až do otvoru pro nit. Uchopte pouzdro cívky za zoubek a vraťte celé pouzdro zpátky do stroje tak, aby nit vyčnívala ven.

Povolte šroub svorky jehly otočením proti směru hodinových ručiček. Vyjměte jehlu z držáku. Vložte do držáku novou jehlu s ploškou dozadu. Když vkládáte jehlu do držáku, zatlačte ji co nejvíce nahoru a pevně utáhněte šroubovákem šroub jehelní svorky.

Jak vybrat jehlu do šicího stroje

Jehly tenké 60/8 jsou vhodné pro velmi lehké materiály a často nejsou v běžném obchodě ani k dispozici. Jehly střední 70/10 až 90/14 jsou nejvíce využívané velikosti jehel a jsou určené pro středně těžké materiály (běžně používané bavlněné i lněné látky, úplety, fleece, softshell a podobně).(příčina – křivá cívka, špatně navinutá nit cívky spodní nitě, nečistota v prostoru člunku nebo chapače, poškozený otvor stehové desky). Nečistota v člunku v prostoru pro cívku může způsobit brzdění cívky a tudíž těžší chod (nebo nepravidelný) odvíjení spodní nitě po nasazení člunku s cívkou do šicího stroje.Při silných místech občas stroj neprovazuje (vynechává) stehy. Pomůže zvýšit přítlak patky, pokud ani to problém nevyřeší, zkuste dát silnější jehlu a případně šít ručně “kolečkem”. U softshellu se velmi často stává, že steh vynechává stehy, velmi často pomůže vyměnit standardní jehlu za stretch.

Šicí stroje mívají na navíjení spodní nitě automatické pomocníky. Většinou stačí cívku umístit na správný hrot, vést nit pomocnými vodiči a nechat stroj pracovat. Případně můžeš cívku navinout i ručně, varianta s šicím strojem je ale určitě pohodlnější a navíjení je pravidelnější.

Co dělat když šicí stroj vynechává stehy : Při silných místech občas stroj neprovazuje (vynechává) stehy. Pomůže zvýšit přítlak patky, pokud ani to problém nevyřeší, zkuste dát silnější jehlu a případně šít ručně “kolečkem”. U softshellu se velmi často stává, že steh vynechává stehy, velmi často pomůže vyměnit standardní jehlu za stretch.

Proč šicí stroj nebere spodní nit : pokud Vám nebere spodní nit, může to být otočená či ohnutá jehla, pokud Vám při druhé otočce zůstane horní nit dole a sekne se do chapače, znamená to problém s horní nití, buď je špatně navlečená- není v niťové páce, nebo není dobře napnutá- malé napětí v napínači, nebo vůbec nit neprochází napínačem a není bržděna.

Proč se trhá horní nit

Příliš velké napětí nití pro danou kvalitu nitě (velké číslo regulátoru je silné napětí a naopak). Špatná kvalita nitě. Jehla může být poškozená nebo špatně nasazená (sražený hrot, ohnutá). Stehová deska může být poškozená ve svém otvoru od zlomených jehel.

Navlečení spodní nitě do šicího stroje

Šicí stroje mívají na navíjení spodní nitě automatické pomocníky. Většinou stačí cívku umístit na správný hrot, vést nit pomocnými vodiči a nechat stroj pracovat. Případně můžeš cívku navinout i ručně, varianta s šicím strojem je ale určitě pohodlnější a navíjení je pravidelnější.Navlečení dolní nitě

Vyklopte zoubek poustra cívky a jemným tahem vyjměte pouzdro. Nasuňte cívku tak, že se při tahu nití cívka otáčí po směru hodinových ručiček. Vytáhněte nit průřezem až do otvoru pro nit. Uchopte pouzdro cívky za zoubek a vraťte celé pouzdro zpátky do stroje tak, aby nit vyčnívala ven.

Jak sedět u šicího stroje : Původcem většiny potíží je špatný strnulý sed – při správném sedu bychom se měli dotýkat chodidly podlahy, rozkročení na šířku pánve. Sedět na židli co nejvíce vzadu, opřít si záda i ramena a hlavu dorovnat do prodloužení krku a trupu.