Antwort Jak napsat upřímnou soustrast? Weitere Antworten – Jak se píše upřímnou soustrast

Jak napsat upřímnou soustrast?
Nejčastějším způsobem je jednoduchý pevný stisk ruky doprovázený několika slovy, kterými bývá „upřímnou soustrast“ nebo „přijměte mou upřímnou soustrast“. Nezapomeňte, že upřímná soustrast se nikdy nepřeje! Nenechte se tedy zlákat vyjádřením „přeji upřímnou soustrast“! Pozůstalým zcela jistě nic takového nepřejete.

  1. Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích.
  2. Upřimnou soustrast.
  3. Upřímnou soustrast Tobě i Tvé celé rodině
  4. Bolest nezmizí, ale můžeme se s ní naučit žít dál.
  5. Moji milí!
  6. Těžké je rozloučení, u srdce smutno je mi.
  7. Ať vzpomínky nevyblednou, a čas bolest utiší.
  8. Všichni se jednou vydáme na věčné nebeské hřiště.

Važte slova, dvojice „Upřímnou soustrast“, eventuálně rozvitá věta „Přijměte moji (naši) upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku“ nebo „Upřímnou soustrast, cítím(e) s vámi“ plně postačují. Hřmotnější osoby by si měly dát pozor na intenzitu své kondolence, s pietou jsou spíše spojeny tišší projevy.

Jak kondolovat text : Se srdcem plným bolesti a smutku se skláníme před Vaší bolestí, kterou chápeme a jsme v myšlenkách s Vámi. Přijměte vyjádření mé hluboké soustrasti nad odchodem Vaší zesnulé / Vašeho zesnulého. Přijměte naši upřímnou soustrast nad ztrátou blízkého a vzácného člověka. Navždy zůstane v našich srdcích a vzpomínkách.

Jak kondolovat mailem

Písemná kondolence

Písemnou kondolenci nikdy neposílejte e-mailem a už vůbec ne pouhou zprávou na telefonu. Pokud nemáte možnost vyjádřit svou soustrast osobně, zvolte klasickou formu dopisu. Obsah písemné kondolence se bude lišit podle vztahu mezi vámi a pozůstalými.

Co neříkat pozůstalým : V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.

Upřímná soustrast se NEPŘEJE – Opravdu nepřejte upřímnou soustrast, není to vůbec vhodné. Využijte spíše slova jako „Přijměte naší upřímnou soustrast“. Čím méně, tím lépe – Piště jednu SMS za pár či rodinu. Klidně se podepište, ale věřte, že někdy je méně naopak více.

Písemná kondolence

  1. ✔ "Přijměte mou upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku."
  2. ✔ "Kdo žije v srdcích svých milých, není nikdy mrtev."
  3. ✔ "Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích."
  4. ✔ "Žádná slova nemohou vyjádřit zármutek, který s Vámi v tuto bolestnou chvíli cítíme."
  5. ✔ "Dovolte, abych Vám vyjádřil upřímnou soustrast"

Jak se podepisuje kondolence

Protože kondolenci píšeme ručně, je vhodné opatřit ji svým čitelně napsaným jménem i podpisem, protože podpis bývá někdy nečitelný.Podání ruky a slova „Upřímnou soustrast“ nebo „Je mi to líto“ smutného člověka neurazí a nepohorší. Dáváme mu tak najevo, že jsme jeho ztrátu zaznamenali, že jej vnímáme jako pozůstalého a že s ním soucítíme. Otevíráme tím také prostor pro další hovor, neděláme tabu ze smrti a ztráty.Písemná kondolence

  • ✔ "Přijměte mou upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku."
  • ✔ "Kdo žije v srdcích svých milých, není nikdy mrtev."
  • ✔ "Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích."
  • ✔ "Žádná slova nemohou vyjádřit zármutek, který s Vámi v tuto bolestnou chvíli cítíme."
  • ✔ "Dovolte, abych Vám vyjádřil upřímnou soustrast"


Drazí příznivci mého manžela, touto cestou vám všem ze srdce děkuji za veškerá vyjádření soustrasti, která jsme od vás v uplynulých týdnech v tak velkém počtu obdrželi a stále dostáváme. Vaše slova podpory jsou pro naši rodinu, v těchto nesmírně těžkých časech, velkým povzbuzením.

Jak se pozná blížící se smrt : pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků) změny v obličeji („špičatění”, tj. zostření rysů, vystoupení nosu z obličeje)

Co delat kdyz zemre clen rodiny : Je nutné zavolat lékaře, který zesnulého prohlédne a vystaví list o prohlídce (tzv. ohledací list). Po odchodu lékaře zavolejte pohřební službu. Po zavolání pohřební služby je nutno domluvit všechny podrobnosti, pohřební služba následně vyřídí vše požadované za Vás.

Co říct umírajícímu člověku

Řekněte mu, že jej máte rádi, poproste o odpuštění, odpusťte. Ale nebojte se říci i to, že jej nedržíte, že může jít. Je to někdy velmi bolestné, ale on často čeká na vaše ujištění, že to bez něj zvládnete. Rozloučení může přinést pokoj jak jemu, tak vám.

změny stavu vědomí – obluzenost, somnolence/sopor/koma, někdy agitovanost a neklid. pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků)Příznaky blížící se smrti, které mohou, ale nemusejí nastat:

  1. Oči jsou otevřené nebo polootevřené, ale ve skutečnosti se nedívají.
  2. Chladnoucí ruce a nohy nebo naopak horečka.
  3. Ústa jsou otevřená.
  4. Spodní strana těla, nohy, kolena a ruce se tmavěji zbarvují.
  5. Puls slábne.
  6. Mění se frekvence a hloubka dechu.

Co říct Když někdo zemře : Podání ruky a slova „Upřímnou soustrast“ nebo „Je mi to líto“ smutného člověka neurazí a nepohorší. Dáváme mu tak najevo, že jsme jeho ztrátu zaznamenali, že jej vnímáme jako pozůstalého a že s ním soucítíme. Otevíráme tím také prostor pro další hovor, neděláme tabu ze smrti a ztráty.