Antwort Jak nechat vyschnout salám? Weitere Antworten – Jak dlouho Susit salám
Pro co nejhezčí barvu udíme salámy studeným kouřem zhruba tak 2 dny. Poté následuje proces zrání a sušení, který trvá přibližně 14 dní za použití metody uzení studeným kouřem. Salámy můžeme do dřevěné udírny nebo elektrické udírny zavěsit na háčky, nebo položit na nerezové rošty.Vyrobí se podobným způsobem jako špekáček, ale rozdíl je v tom, že se po tepelném opracování následně usuší. Čili odebírá se voda, která je potřebná pro mikroby, usušením se jejich růstu zabrání a takový salám je pak údržný i při normální pokojové teplotě.Doba použitelnosti
V případě vakuového balení je trvanlivost 14 dní od zabalení. Po otevření spotřebovat do 48 hodin.
Jak Vyudit domácí salám : Salám pověste na hák, nebo ho za pomoci provázku připevněte před vložením do udírny k tyči, kterou pak připevníte kolmo do horní části udírny. V udírně udržujte teplotu mezi 50-70 °C, a na konci uzení pak teplotu zvyšte na cca 80-90 °C, stačí tak na půl hodiny.
Jak správně sušit salám
Sušení zajistí trvanlivost
Bez vody se v suchých salámech nemohou množit mikroorganismy, což zjednodušuje skladování, které nevyžaduje uchování v lednici. Ideální pro takový salám je uchovávat je zavěšený na temném místě s mírným prouděním vzduchu.
Jak dlouho vydrží šiška salámu : Celá šiška turistického salámu Vám vydrží několik týdnů, takže pokud rádi chodíte na tůry, nakrájíte si sami dle potřeby 🙂 1 položka v košíku = 1 kus turistického salámu. Skutečná cena se odvíjí od skutečné hmotnosti.
Uzeniny můžete znovu přeudit
Párky, klobásy, špekáčky, točené salámy zavěsíme přímo na hole, ty pak s výrobkem vkládáme do udírny. Ostatní druhy uzenin, například tyčové salámy, jejichž konce jsou uzavřeny motouzem, z něhož je vytvořené zavěšovací očko, zavěšujeme za toto očko jeho navléknutím na hůl.
Optimální teplota pro skladování uzenin je kolem 3-4°C. Trvanlivé uzeniny (suché nebo polosuché salámy) nejsou na teplotu skladování příliš citlivé a snesou rozmezí teplot 15-25°C. Důležité však je, aby byly uchovávány na dobře větraném místě, čímž se dá předejít plesnivění.
Jak skladovat šišku salámu
Mezi klasické fermentované salámy řadíme čabajku, poličan, herkules, uherský salám a mnoho dalších. Nepatří do ledničky, ale měly by se uchovávat “v chladu, suchu”.Optimální teplota pro skladování uzenin je kolem 3-4°C. Trvanlivé uzeniny (suché nebo polosuché salámy) nejsou na teplotu skladování příliš citlivé a snesou rozmezí teplot 15-25°C. Důležité však je, aby byly uchovávány na dobře větraném místě, čímž se dá předejít plesnivění. Kupujte pouze kvalitní uzeniny.Tyče s rozvěšenými párky vložíme do vytopené udírny a udržujeme teplotu 70 °C po dobu 1,5 hodiny. Po vyuzení párky vložíme do hrnce s vodou na maximální teplotu 80-85 °C na dobu 15 minut. Po této době vložíme párky do studené vody, krátce ochladíme a rozvěsíme k oschnutí.
Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu. Maso osušte od přebytečné marinády a rozprostřete rovnoměrně na mřížku. Sušte maso dokud nění suché – zhruba 3 – 4 hodiny.
V čem sušit maso : Před sušením se maso nakládá do různých marinád, ty mu ve finále propůjčují chuť. Zkuste si jerky nasušit sami doma, není to nic složitého. Stačí vybrat kvalitní maso a naložit jej do marinády, pak už jen zapnout nejlepší SUŠIČKU ovoce a za pár hodin můžete ochutnávat. Maso jde vážně sušit v sušičce ovoce.
Jak udit maso bez udírny : Na dno pomalého hrnce vložte mřížku nebo pařák, na to rozložte maso, přiklopte a zapněte LOW na 7–8 hodin podle velikosti kusů masa. Zkusila jsem kuřecí stehna a ta byla hotová již za 6 hodin. Během vaření ještě 2× potřete naředěným kouřem s vodou. Pokud byste měli pod masem příliš výpeku, slijte během vaření.
Proč je maso z udírny kyselé
Konečně jste se odhodlali se pustit do svého prvního uzení a výsledkem je černé a kyselé maso, co s tím Viníkem je v tomto případě dehet a za dehtem stojí špatný postup při přípravě masa a při jeho uzení.
Párky udíme pouze horkým kouřem ( 60-90 stupňů), přičemž je můžeme doudit až ke spotřebě ( asi 70 minut při teplotě 90 stupňů), nebo kombinovat uzení s vařením podobně jako u klobás.Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu. Maso osušte od přebytečné marinády a rozprostřete rovnoměrně na mřížku. Sušte maso dokud nění suché – zhruba 3 – 4 hodiny.
Jak nalozit maso před Susenim : Pro lepší konzervování maso ještě před sušením ochuťte buď na sucho nebo marinujte. Při ošetření na sucho je možné použít sůl a směs přísad, kterou vetřete do masa. Marináda kombinuje solný roztok s dalšími přísadami a nalije se na maso, dokud se nevstřebá.