Antwort Jak nemít černé tečky? Weitere Antworten – Jak se rychle zbavit černých teček

Jak nemít černé tečky?
Aby na pleti zbytečně neležely ladem a neucpávaly póry, je potřeba je dvakrát až třikrát týdně odstranit pomocí peelingu. Zvolte buď peeling s drobnými mikročástěčkami, nebo čisticí přípravek s obsahem kyseliny salicylové, která má exfoliační účinek a nečistoty usazené v černých tečkách dokáže rozpouštět.Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte.Černé tečky jsou ucpané vlasové folikuly, ve kterých najdete přebytečný maz, odumřelé buňky či nečistoty z povrchu pleti. Toto vše tvoří ideální prostředí pro růst mikroorganismů a možné záněty. Otevřené komedony reagují s povrchem kůže a právě oxidace po kontaktu se vzduchem podmiňuje jejich typicky černé zbarvení.

Jak uzavřít pory : Kromě každodenního použití séra a krému na rozšířené póry, dopřejte pleti také jednou týdně hloubkovou hydrataci pomocí pleťové masky. Bez dostatečné hydratace se totiž pleť více mastí a póry rozšiřují. Vždy chraňte pleť před sluncem kvalitními krémy s SPF, a to i ve dnech, kdy je sluníčko pod mrakem.

Co opravdu funguje na černé tečky

Vedle pravidelné ranní a večerní péče je dobré si také dopřát 2x až 3x týdně peeling, který efektivně odstraní odumřelé buňky a připraví pleť k regeneraci. Skvělým pomocníkem jak se zbavit černých teček jsou také speciální pleťové masky a náplasti na nos či slupovací masky s aktivním uhlím.

Jak se zbavit černých teček přes noc : Používejte nekomedogenní produkty. Make-up, krémy s ochranným faktorem a vlasová kosmetika patří mezi produkty ucpávající póry, zejména, pokud na pleti zůstanou přes noc. Vybírejte si produkty označené jako „nekomedogenní“, s nimiž zůstanou póry čisté a před spaním vždy provádějte dvojí čištění pleti.

Stačí smíchat citronovou šťávu, lžíci jogurtu, lžíci soli a trošku medu. Sůl odstraní odumřelou kůži, citrón zase nečistoty. Směs naneste na vatový tampónek a masírujte místa náchylná k tvorbě černých teček (nejčastěji to bývá nos a oblast na tvářích pod očima).

Vymačkávání prsty nebo nehty totiž může zanést do kůže infekci, která může vést k nepříjemnému zánětu. Pokud si tedy nemůžete pomoci a musíte černé tečky prostě vymáčknout, zvolte profesionální odstraňovač černých teček a pleť nahřejte – stačí opláchnout teplou vodou, aby se póry otevřely.

Co na černé tečky Teta drogerie

Černé tečky na obličeji: Objevují se všude – na nose, tvářích, bradě. Jsou frustrující, ale s trochou péče je zvládnete. Pomůže jemná exfoliace 2–3x týdně a používání produktů s retinolem nebo kyselinou glykolovou.AHA a BHA kyseliny

Kyseliny glykolová a salicylová jsou tím nejlepším přípravkem pro rozšířené póry. Oba druhy urychlují obnovu buněk a regenerují pleť, čímž zabraňují vzniku nánosů v pórech. Kyselina glykolová je vhodnější pro suchou pleť pro prevenci šupinek a zjemnění textury.Základním pravidlem proti vzniku ucpaným pórům je prevence v podobě pravidelného a důkladného čištění pleti 2x denně a dopřát si i několikrát do týdne pravidelný peeling. Většinou pleť rychle vyčistíme večer a ráno po probuzení hned nanášíme make-up.

Domácí pleťová maska na černé tečky ze zeleného čaje

Pleťovou masku ze zeleného čaje si vyrobíte smícháním 1 lžíce zeleného čaje (ideálně v prášku), 1 lžíce medu a ½ lžíce gelu z aloe vera. Smíchejte a naneste na obličej, nechte působit asi 10 minut a poté masku opláchněte teplou vodou.

Jak se zbavit Zanesenych poru : Čistěte pleť dvakrát denně a také po cvičení nebo nadměrném pocení. Odstraněním nečistot, mastnoty a zbytků z povrchu pokožky můžete pomoci snížit pravděpodobnost, že uvíznou uvnitř pórů. Na konci dne důkladně odstraňte make-up z pleti, abyste zabránili ucpávání pórů přes noc.

Co pomáhá na černé tečky : Obsah článku

  1. Pleť pravidelně čistěte.
  2. Používejte slupovací pleťovou masku.
  3. Zařaďte peeling obličeje.
  4. Černé tečky nikdy nevymačkávejte.

Jak se zbavit rozšířených pórů na obličeji

Důležitým krokem k dokonalé pleti bez rozšířených pórů je exfoliace za pomoci peelingu. Jde o proces, při kterém se zbavíte odumřelých buněk z povrchu pleti. Máte-li mastnější pleť, dopřávejte pleti exfoliaci dvakrát až třikrát týdně. Pokud má vaše pleť naopak tendenci se vysoušet, stačí jednou týdně.

Smíchejte vaječný žloutek, lžíci medu, lžíci olivového oleje a půl šálku ovesných vloček (pro snazší aplikaci je můžete rozdrtit). Naneste masku na obličej a nechte ji působit 15 – 20 minut. Poté masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Nezapomeňte po použití masky pleť hydratovat vhodným pleťovým krémem!Domácí pleťová maska na černé tečky ze zeleného čaje

Pleťovou masku ze zeleného čaje si vyrobíte smícháním 1 lžíce zeleného čaje (ideálně v prášku), 1 lžíce medu a ½ lžíce gelu z aloe vera. Smíchejte a naneste na obličej, nechte působit asi 10 minut a poté masku opláchněte teplou vodou.

Jak vyrobit masku zombie : Zombie: Vezměte si staré roztrhané oblečení a naneste na něj barvy dle libosti, abyste vypadali jako zombie – zelenou, modrou, hnědou. Obličej namalujte šedou, světle zelenou nebo bledě modrou barvou na tělo.