Antwort Jak nosit kalhoty na kolo? Weitere Antworten – Jak se obléct na kolo v 10 stupních

Jak nosit kalhoty na kolo?
Nižší teploty do 10–14 °C vyžadují větší míru zateplení. Jako první vrstvu použijte zateplený cyklistický dres. Ty bývají vyrobené z funkčních elastických materiálů, které rychle odvádí pot a vlhkost od pokožky. Jsou příjemné na dotek a zaručují maximální komfort při jízdě na kole.Oblečení na kolo musí být prodyšné, proto jsou určitě lepší funkční materiály z umělých vláken. Nemělo by pot sát, ale odvádět od těla ven. Pokud zmoknete, rychleschnoucí materiál se hodí. Jedinou výjimkou je vlna merino, ta vyniká tepelnou izolací, prodyšností i snadnou údržbou.Kalhoty na kolo BEZ ZATEPLENÍ

Kalhoty jsou určeny pro jízdu v teplejším počasí (chladnější léto, hřejivý podzim, jaro), v terénu nebo extrémním vlhku. V kalhotách na kolo bez zateplení naleznete volné MTB kalhoty, slabé dlouhé kalhoty bez vnitřního počesání nebo nepromokavé kalhotové návleky s podlepenými švy.

Co nosit pod cyklistické kalhoty : Pod cyklistické kraťasy už nic nenoste. Jejich vložka má přiléhat na kůži, aby zabránila jejímu odírání. Je zhotovena z materiálů, které odvádějí vlhkost a rychle schnou. Spodní prádlo pod kraťasy přidává švy, které kůží odírají, a jejich látka zbytečně zadržuje vlhkost.

Jak se obléct do 15 stupňů

Postačuje tílko anebo bavlněné tričko s dlouhým rukávem, punčošky, nohavice, větrovka a tenčí čepice. Velmi důležité je, z jakých materiálů je oblečení vyrobené a v čem oblečení pereme.

V kolika stupních jezdit na kole : Při cca +20 až 17 stupních je vše ok – vystačíte s běžným cyklooblečením – kraťasy, pod dres tílko / triko a je to. Jakmile ale teplota klesne k +15, začíná už být všechno jinak. Při těchto teplotách vám teplo, které vyvíjíte při jízdě, pomůže udržet tělo a končetiny v teple, přinejmenším po dobu první hodiny.

Pro silniční cyklistiku je vhodnější oblečení elastické a obepnuté. Má menší aerodynamický odpor a můžete na sebe při chladnějším počasí obléknout více vrstev. Bikeři na horských kolech mají naopak raději volné oblečení. Ženy preferují většinou delší kalhoty ¾ délky a muži nejčastěji volí kraťasy.

A nyní se již pojďme podívat na jednotlivé kusy oděvu pro zimní cyklistiku.

  • Zimní dres.
  • Cyklistická vesta.
  • Cyklistická bunda.
  • Dlouhé cyklistické kalhoty.
  • Cyklistické funkční prádlo.
  • Cyklistické návleky.
  • Zimní tretry.
  • Zimní cyklistické rukavice.

Co si vzít s sebou na kolo

Při balení cyklooblečení nezapomeň na:

  • helmu (bez ní na kole ani ránu)
  • brýle (proti slunci i hmyzu)
  • rukavice (aby ti zpocené ruce neklouzaly po gripech)
  • dostatečné množství sportovního oblečení/dresů a obuvi pro různé druhy počasí
  • lehkou větrovku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku.
  • pohodlné spodní prádlo a funkční prádlo.

Výrobci většinou doporučují pouze ruční praní, případně praní do 30 stupňů. Pokud máte pocit, že při 30 stupních se nezbavíte zápachu a máte se svou pračkou dobré zkušenosti, nemusíte se bát sportovní oblečení vyprat na 40 stupňů. Může se ale stát, že vám oblečení vydrží o něco kratší dobu.Cyklistické rukavice chrání jeden ze tří bodů dotyku těla a kola – vaše ruce. Jízda s rukavicemi je mnohem pohodlnější, vyhnete se díky nim otlakům, ruce nebudou klouzat a v zimě vás i zahřejí. Kvalitní pár cyklorukavic nesmí chybět ve výbavě žádného cyklisty.

Teplé vrstvy: Při teplotách 5 až 10 stupňů zvol spodní tričko, tričko s dlouhým rukávem a tenkou bundičku, která chrání před větrem. Při teplotách pod 5 stupňů: Přidej termotričko, které tě udrží v teple a suchu. Poté můžeš přidat teplejší mikinu a bundu, která chrání před větrem.

Co si oblect do 10 stupňů : Jak se obléknout na jarní běhání Ideální běžecké oblečení při 10 stupních zahrnuje: termotričko – chrání před únikem tepla, zejména při silném větru. běžecké kalhoty nebo legíny – pokud se teplota pohybuje kolem 10 stupňů nebo dosáhne 15, můžeme zvolit nezateplené kalhoty.

Jak zvednout řídítka na kole : Řidítka výš nedáš. Jedině můžeš koupit představec s větším úhlem, popř. polohovatelný. Starý představec můžeš vyhodit, prodat, schovat, položit mezi skleničky a talíře,…

Jak se starat o kolo v zimě

Zimu by mělo vaše kolo přečkat čisté, lehce promazané a uložené ideálně v teplém a suchém prostředí. Asi nejhorší možnou variantou je uskladnění kola v zimě na balkoně. Pokud ale nemáte jinou možnost, aplikujte více hustějšího maziva na řetěz, ať je lépe zakonzervovaný.

Tohle je 5 kroků, jak připravit kolo po zimě:

  1. kolo očistěte nebo rovnou umyjte,
  2. namažte to, co se má namazat,
  3. nafoukejte pneumatiky,
  4. zkontrolujte brzdy a přehazovačku,
  5. zkontrolujte povinnou výbavu.

Pokud víte, jak se na kolo obléct, nemusíte se bát vyrazit ven ani v zimě. Zásadní pravidlo zní: Oblékej maximálně tři vrstvy! Funkční prádlo je nepostradatelný základ každého cyklisty. Do chladného počasí si pořiďte to s dlouhým rukávem a určené speciálně pro cyklisty.

Na co prát ručníky : Ideální teplota pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. To jsou teploty, které stačí na zničení bakterií. Na 90 °C perte ručníky pouze v případě nemoci nebo plísňové infekce. Ručníky perte, pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla.