Antwort Jak ochutit bile zeli? Weitere Antworten – Jak ochutit Dusene zelí
Pokud máte rádi zahuštěné dušené zelí, máme pro vás báječný tip – přidejte do něj nastrouhanou syrovou bramboru. Zelí také můžete zaprášit hladkou moukou nebo do něj vmíchat jíšku. Dušené zelí se skvěle hodí k pečené huse, vepřovým výpečkům nebo bramborákům.Zelí propláchnu, odstraním případné zbytky košťálu. Přendám ho do hrnce, zaliju vodou tak, aby bylo akorát ponořené, a dusím ho doměkka, trvá to asi 15 minut. Na sádle zpěním cibuli, přidám na kostky nakrájenou slaninu a opeču vše dozlatova.TIP: Kvasit můžete i jiné druhy zeleniny a skvělé jsou i jejich kombinace. Můžete přidat i různé koření, jako například kmín nebo chilli. DOPORUČUJEME: Důkladně umyté sklenice pro kvašení zelí zajistí myčka nádobí IM 651 s účinností mytí a sušení "A".
Jak pripravit zelí jako prilohu : Zelí zbavíme nálevu (neproplachujeme), velmi malou část necháme. Vložíme do hrnce, zasypeme kmínem a dusíme do měkka. Mezitím si uděláme zásmažku – na pánev dáme sádlo, přidáme nadrobno pokrájenou cibuli, smažíme dozlatova, nakonec odstavíme a zaprášíme lžící hladké mouky.
Čím se zahušťuje zelí
Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.
Jak ochutit červené kysane zeli : Sladkost, chuť a vůni dodají povidla, hřebíček a skořice. Pokud nechcete zahušťovat moukou, stejně poslouží i najemno nastrouhaná brambora. Kyselost můžete regulovat kromě octu i citrónovou šťávou. Zajímavý švih dodají brusinky.
Zelí očistíme, pokrájíme na nudličky, dáme do hrnce, osolíme, ochutíme kmínem, podlijeme hrnkem vody a pod poklicí za občasnému promíchání dusíme na mírném ohni cca 10 – 20 minut.
Nudličky zelí vhodíme do hrnce, podlijeme dostatečným množstvím vroucí osolené vody, ochutíme kmínem, nezakrýváme poklicí, aby mohly čpící látky vyprchat a vaříme. Po částečném změknutí scedíme, vývar zachytíme. Nevaříme úplně doměkka, protože se zelí bude ještě dusit na tuku a bylo by rozbředlé.
Jak dlouho dusit zelí ze sklenice
Celý obsah sklenic (zelí i s nálevem) přelijte do hrnce a přidejte tolik vody, aby bylo zelí zcela ponořené. Přidejte kmín a sůl, přiveďte k varu a přibližně patnáct minut vařte.Postup přípravy
Zelí vložíme do hrnce včetně nálevu, přidáme kmín a tolik vody, aby bylo zelí zakryté. Osolíme a dáme vařit. Na pánvi rozehřejeme tuk, přisypeme slaninu, cibuli a osmahneme. Zaprášíme moukou, promícháme, přidáme k téměř měkkému zelí a ještě chvilku vaříme.Máte-li raději zelí pikantní, připravte si ještě celý pepř, nové koření, bobkový list, hořčičné semínko, křen, feferonky, kapie,kopr, rozpůlené stroužky česneku a dílky jablek. Volte podle chuti – někomu vyhovuje křen a hořčičné semínko. Jinému ještě pikantní kopr.
Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.
Jak se Zahuštuje zelí : Jenom ohřát a dochutit, hlavně aby nebylo rozvařené… Zelí zásadně zahušťuji tak, že na 1/2 kg zelí použiji 1 větší brambor, který jemně nastrouhám a na sádle osmažím až zgumovatí. Pak rozmíchám v zelí nechám dojít max. 10 minut.
Jaké koření se dává do červeného zelí : Na hlávku zelí spotřebujete 125 ml octa a 100 g cukru, větší cibuli, lžičku zeleného pepře a bobulí jalovce, snítku šalvěje a 750 ml vína. 3. Červenému zelí prospěje špetka skořice, badyánu nebo hřebíčku, do cibulového základu na bílé zelí se hodí zarestovat třeba i mletou červenou papriku.
Jak se zbavit kyselosti zelí
Příliš kyselou chuť odstraníte použitím malého množství krystalového cukru. Můžete také maskovat „kyselost“ pomocí takové pikantní zeleniny, jako je cibule.
Nudličky zelí vhodíme do hrnce, podlijeme dostatečným množstvím vroucí osolené vody, ochutíme kmínem, nezakrýváme poklicí, aby mohly čpící látky vyprchat a vaříme. Po částečném změknutí scedíme, vývar zachytíme. Nevaříme úplně doměkka, protože se zelí bude ještě dusit na tuku a bylo by rozbředlé.Postup přípravy
Zelí vložíme do hrnce včetně nálevu, přidáme kmín a tolik vody, aby bylo zelí zakryté. Osolíme a dáme vařit. Na pánvi rozehřejeme tuk, přisypeme slaninu, cibuli a osmahneme. Zaprášíme moukou, promícháme, přidáme k téměř měkkému zelí a ještě chvilku vaříme.
Jak dlouho se vaří zelí ze sklenice : Celý obsah sklenic (zelí i s nálevem) přelijte do hrnce a přidejte tolik vody, aby bylo zelí zcela ponořené. Přidejte kmín a sůl, přiveďte k varu a přibližně patnáct minut vařte.