Antwort Jak ochutit kečup na pizzu? Weitere Antworten – Jak ochutit sugo na pizzu
Víc surovin opravdu nepotřebujete. Italské rajčatové sugo na pizzu si vystačí s tímto a výsledek je při použití kvalitních surovin fantastický. Rajčata v plechovce tedy osolte, přidejte trochu pepře a pár lístků čerstvé bazalky. Mírně promixujte mixérem, jen aby se bazalka rozmixovala a pustila chuť do rajčat.Pizza ani těstoviny nikdy nebudou chutnat tak, jak by měly, pokud v nich nebude italské koření. A to si můžete doma udělat ze 2 lžiček soli a oregana, lžičky sušeného česneku a cibule, cukru, mletého pepře, sušené bazalky a petrželky, s přidáním ¼ lžičky sušeného tymiánu a celerové natě.Paprika, cibule, žampiony, bazalka a oregano – to jsou nejpoužívanější suroviny na pizza náplně. Pravděpodobně je najdete v nejedné kvalitní pizze.
Jak udělat Rajcatovy zaklad na pizzu : Postup. Na klasický rajčatový základ pokrájejte najemno cibuli a česnek. Nechte je zpěnit na olivovém oleji, přidejte konzervovaná krájená rajčata, bílého či červené víno, bobkové listy, oregano, špetku krupicového cukru, případně chilli, a osolte. Vařte do zhoustnutí.
Jaké koření se používá na pizzu
oregano, česnek, bazalka, cibule, paprika sladká, pepř černý, saturejka.
Jak se vaří sugo : Rajčata se spaří, oloupou a pak rozvaří doměkka na cibulce, orestované na troše olivového oleje. Do klasického receptu určitě patří ještě česnek, bazalka a špetka soli. Na závěr stačí propasírovat či rozmixovat na hladké pyré, svařit na potřebnou hustotu a horké plnit do sklenic.
Koření na pizzu
- Bazalka. V současné době jedna z nejpoužívanějších bylinek, vyniká svou nádhernou vůní a dá všem jídlům specifické aroma.
- Bobkový list celý Jsou to listy vavřínu stále zeleného keře.
- Bobkový list mletý
- Boloňské
- Chilli papričky celé
- Chilli papričky drcené
- Cibule sušená
- Čubrica.
Postup: Celý kmín, koriandr, pepř a chilli vločky najemno rozdrťte v hmoždíři nebo umelte v mlýnku na kávu. Pokud budete grilovací koření hned používat, můžete suroviny nejdřív krátce prohřát na rozpálené suché pánvičce, aby se rozvinuly všechny vůně a z koření uvolnily vonné silice.
Co se dává na pizzu prvni
Pečte při 200 °C dvacet minut, dokud okraje pizzy nezezlátnou. Upečenou pizzu potřete rajčatovou omáčkou ochucenou solí, oreganem a prolisovaným česnekem, navrch pak dejte sýr, a ještě na několik minut pizzu vraťte do trouby, dokud se sýr nerozteče.Základní suroviny na pizzu
U všech typů Italských pizz se takřka neobejdete bez těchto základních surovin. Olivový olej, Mozzarella, Parmazán, Rajčata, Bazalka. Pojďme hlavní suroviny probrat trochu více do hloubky, protože v kvalitě jednotlivých značek je dost velký rozdíl.Omytá rajčata nakrájejte na kousky, dejte do nižšího širokého kastrolu, podlijte dvěma lžícemi vody a za stálého míchání je duste, až se rozvaří a odpaří se asi polovina objemu. Horká rajčata prolisujte, protlak přislaďte a osolte, nechte přejít varem a naplňte až po okraj do vymytých sklenic ovinutých vlhkou utěrkou.
A co tedy můžeme na pizzu použít Zelenina: obvyklá jsou nakrájená rajčata, paprika, feferonky, cibule, kukuřice, olivy a špenátové listy. Méně typické je na pizzu naskládat plátky lilku, cukety, nakrájené fazolky, brokolici či dokonce brambor. Houby: použijeme žampiony, ale také hlívu ústřičnou či hříbky.
Jaké bylinky na pizzu : čerstvé bylinky na dochucení: v různých kombinacích můžete použít jemně nasekanou dobromysl (oregano), bazalku, rozmarýn, tymián, saturejku, petrželovou nať, majoránku, šalvěj, smil, levanduli nebo i libeček. Nebojte se zapojit svou vlastní fantazii.
Jak udělat sugo na pizzu : Nakrájenou cibuli podusíme na oleji, přidáme rozmačkaná rajčata i se šťávou. Směs osolíme,opepříme, přidáme česnek, koření a protlak. Za stálého míchání asi 30 minut zvolna povaříme.
Co je to sugo na pizzu
Sugo je rajčatová omáčka, která je vyladěná podle chutí kuchaře, který ji zrovna připravuje. Svůj původ má v prosluněné Itálii. Nejedná se o obyčejný protlak nebo pasírovaná rajčata, ale jde o omáčku, která se vyrábí ze zralých rajčat, olivového oleje a bylinek.
Ozdobte pizzu bazalkou nebo oreganem, zakápněte olivovým olejem a rovnou ji dejte na gril nebo do trouby, kterou půl hodiny předem předehřejte na 250 °C. Většinou stačí 10–15 minut pečení.Typické jednodruhové koření, které byste měli mít doma:
- Pepř (Pepř nesmí chybět a nejlépe barevný i černý, dále zelený, červený, bílý)
- Kmín (drcený nebo mletý, samozřejmě i celý)
- Nové koření (celé bude stačit)
- Skořice (v kuchyni využijete skořici mletou i celou)
- Hřebíček (určitě bude lepší celý)
- Muškátový oříšek.
Kdy se dává sýr na pizzu : Na těsto rozetřeme omáčku (množství podle chuti – já dávám spíš méně, cca 180 ml). Na omáčku nasypeme nastrouhaný sýr a na sýr rozprostřeme salám, šunku. Necháme cca 15 – 20, i 30 minut stát, dokud nebude trouba 45 – 60 minut rozpálená.