Antwort Jak ochutit škvarky? Weitere Antworten – Jak na křupavé škvarky
I v troubě je třeba sádlo podlít trochou vody. Pokud chcete škvarky trochu vypečenější, hnědší a křupavější, pomůže vám malý fígl. Již vyškvařené škvarky dejte do hrnce a podlijte trochou mléka (opět cca 100 ml). Mléko nechte odpařit a škvarky vyjměte z hrnce.Pokud chcete sádlo používat k vaření, pečení nebo smažení, sceďte škvarky a sádlo nesolte. Ještě teplé škvarky můžete kromě soli ochutit také pepřem nebo prolisovaným česnekem. Vepřové sádlo má své uplatnění kromě slané kuchyně také v té sladké.Sádlo, které chcete používat i na sladké pečení, nesolte. Jinak už poté můžete přidat sůl a kmín podle chuti. Škvarky jsou hotové, když dozlatova opečené plavou v rozpuštěném sádle, které slijte přes cedník do hrnce.
Jaké je nejlepší sádlo na škvaření : Vepřové sádlo hřbetní je nejlepší surovina pro domácí škvaření.
Jak nejlépe uchovat škvarky
Sádlo se skvěle skladuje, protože dlouho vydrží (pokud ho dřívě nesníte.). Postačí uskladnit v uzavřené nádobě v chladu a suchu.
Proč neztuhne vyškvařené sádlo : Po vyškvaření už úplně neztuhne, při pokojové teplotě bude polotekuté, protože má vyšší obsah nenasycených mastných kyselin a méně výraznou vůni. Uchovávat je ale musíte v lednici, stejně jako všechny ostatní tuky kromě rafinovaných olejů, ve kterých už nezůstalo nic výživného, co by se mohlo zkazit.
Základem výborných škvarků je kvalitní sádlo a velký hrnec. Na škvarky se hodí hřbetní sádlo, je té nejlepší kvality a to přesně chcete. Hledejte u dobrého řezníka nebo z domácího chovu, uvidíte, že se to na kvalitě projeví.
Při slévání sádla neslijte všechno, ale raději trochu nechte, aby byly vláčné. Když je nesníte hned všechny, pár dnů (zhruba týden) v lednici spolehlivě vydrží. Uchovávejte je v dobře uzavřené nádobě. Škvarky na vzduchu snadno žluknou a pohlcují různé pachy.
Jak ohřát škvarky
I škvarky jsou vynikající s chlebem a cibulkou. Stačí je ohřát v mikrovlnce s troškem masti, aby nezůstali suché. Ale dají se využít i jinak, vždyť kdo by neznal škvarkovou pomazánku nebo škvarkové pagáče.Po omytí a osušení se vyplatí dát syrové sádlo na chvilku do mrazáku, bude se lépe krájet. Ale nesmí se zmrazit, škvarky by byly gumové. Doslova řeznickou magií je pak samotné škvaření. „Kostky sádla se lehce podlijí studenou vodou, případně se přidá trochu plsního, aby se nepřipalovaly.Nejjednodušší použití husího sádla je jako pomazánka na chleba. Lze jej ale také použít jako základ na omáčky nebo při přípravě červeného zelí. Domácí husí sádlo lze skladovat několik měsíců, neotevřené husí sádlo zakoupené v obchodech ještě déle. Základním předpokladem pro dlouhou trvanlivost je dostatečné solení.
Postup
- 1 Vepřové sádlo nakrájejte na kostky (cca 2 cm). Dejte do hrnce se silným dnem a podlijte trochou vody.
- 2 Odkryté sádlo nechte pomalu škvařit ve vlastním tuku.
- 3 Sídlo takto pomalu škvařte, dokud uvidíte, že tuk bublá.
- 4 Když jsou škvarky pěkně zlaté, sundejte je z plamene a opatrně sceďte (nespalte se).
Jak dlouho se vaří škvarky : Pečte 90-120 minut za občasného promíchání. Během této doby můžete naběračkou nebo velkou lžící průběžně odebírat vyškvařené sádlo a to přes cedník přelít do připravené nádoby. Troubu vypněte, až když jsou škvarky krásně křupavé a přestanou „syčet“.
Jak zpracovat škvarky : Pokud si doma sami škvaříte sádlo, zbydou vám po škvaření nádherné zlaté a křupavé kostičky, které můžete buď zalít sádlem a mazat si je na chleba, nebo je uchovat samostatně a připravit z nich skvělá jídla nebo chuťovky. Klasikou je oblíbená škvarková pomazánka ochucená cibulkou, okurkou a trochou hořčice.
Jak uchovat domácí škvarky
Uchovávejte je v dobře uzavřené nádobě. Škvarky na vzduchu snadno žluknou a pohlcují různé pachy. Škvarky se velmi často uchovávají v sádle.
Husí výpek je lahůdkou, dá se využít mnoha způsoby: Přidat se může do těsta, pod dušené zelí i do skvělé pomazánky. Svatomartinská husa to není jen skvěle upečené maso, které rádi 11. listopadu konzumujeme se zelím a knedlíkem.Z husy připravíme obvykle 6–8 porcí – v závislosti na její velikosti.
Jak upéct husu přes noc : Husu pečte pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Připravte si odpovídající pekáč, troubu rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přes noc přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám (poklop neodkrývejte a v žádném případě maso nepropichujte).