Antwort Jak odstranit dlažbu? Weitere Antworten – Jak se zbavit staré dlažby

Jak odstranit dlažbu?
Starou dlažbu odsekejte majzlíkem a kladivem postupně směrem od spáry. Zaleží ale na podkladu a druhu lepidla. Pracovat můžete také bouracím kladivem, ale v tomto případě hrozí riziko poškození stěn. Výsledkem by měl být čistý a celkem rovný podklad.Můžete zkusit toluen směs , ředidlo BALTECH ŘEDIDLO S6005 nebo ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214. V něktrých případech je možné podobná lepidla odstranit i lihem (BALTECH LÍH TECHNICKÝ P6413).Pokud chcete vyměnit jen jednotlivé dlaždice, hodí se k uvolnění zbytků lepidla kladivo a dláto. Větší plochy nejprve zpracujte bouracím kladivem a potom podklad vyhlaďte pomocí talířové brusky. Jakmile odstraníte lepidlo na dlažbu, podklad obruste. To platí i pro podlahy, pokud byly dlaždice položeny přímo na potěr.

Jak odstranit dlažbu v koupelně : Pokud budete staré koupelnové obklady a dlažbu vyměňovat, vezměte si na pomoc kladivo a majzlík a dlaždice postupně od spáry odsekněte. Použít se dá také bourací kladivo, s tím je ale potřeba pracovat opatrně, aby nedošlo k poškození zdí. Jak majzlík, tak bourací kladivo je vhodné přikládat pod úhlem zhruba 45°.

Jak odstranit spáry v dlažbě

Čistící písek naneste na dlažbu a spáry a nechte několik minut působit. Poté přijde na řadu drhnutí kartáčem či zubním kartáčkem. Následně dlažbu opláchněte vodou, hadrem setřete zbytky nečistot a písku a utřete do sucha.

Jak vysekat dlaždice : Nejdřív musíte odstranit spárovací hmotu. K tomu můžete použít lámací nožík a navlhčenou spárovací hmotu okolo dlažby postupně vyškrabat. Mnohem rychlejší způsob je však vysekat spárovou hmotu pomocí šroubováku a kladiva.

U vytvrdnutého lepidla doporučujeme opatrně například pomocí žiletky seškrábnout tlustší vrstvu lepidla. Zbytky v podobě tenké vrstvy odstraníte několikanásobným přejížděním prstem, případně zvolte chemii, která nijak nepoškodí podklad (technický benzín, ředidlo, toulen, odstraňovače lepidel nebo silikonů apod.)

Namočte hadřík buď do teplé mýdlové vody, bílého octa, nebo do odlakovače na nehty. Položte hadřík na oblast, ze které odstraňujete lepidlo, a nechte roztok vsáknout po dobu, která závisí na množství a přilnavosti zbytků lepidla na plastovém povrchu. Roztok setřete hadříkem (spolu s nálepkou, štítkem, lepidlem).

Jak odstranit spárovací hmotu z dlažby

Pro vyčištění spár využijete kartáč a dezinfekční prostředek, který u cementové spárovací hmoty nesmí být příliš agresivní, aby ji nerozpouštěl. Vhodné je také vyčištění spár pomocí domácího parního čističe. Pokud to je možné, doporučujeme použití speciálních čisticích prostředků.Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1 a směs rozetřete na dlažbu. Nechte směs alespoň jeden den působit a poté plochu důkladně opláchněte čistou vodou. K čištění octem se uchylujte pouze v případě, že přímo u chodníku není trávník nebo záhon. Octová směs by mohla poškodit okolní rostliny.Penetrace na bázi akrylátových disperzí jsou rozpustné např, ředidlem BALTECH ŘEDIDLO C6000 nebo aplikací ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214.

Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.

Čím odstranit spáry : Ocet a prací prostředek na prádlo

Smíchejte ocet a prací prostředek ve stejném poměru a naneste směs na spáry. Nechte působit asi 10 minut, poté vezměte houbičku nebo zubní kartáček, vydrhněte spáry a opláchněte horkou vodou. Stejně tak můžete spáry vyčistit práškem do pečiva hustě smíchaným s vodou.

Jak odstranit skvrny na dlažbě : Odolné skvrny – s odolnými skvrnami na dlažbě se dobře vypořádá jedlá soda. Do kbelíku s teplou vodou přidejte lžíci tekutého mýdla na nádobí a 5 lžic jedlé sody a pomocí tohoto roztoku skvrny odstraňte.

Jak odstranit zbytky montážní pěny

Odstranění montážní pěny

  1. Rychle použít čistič pěny a pak povrch omýt vodou. Ideální je čistič vyzkoušet na méně viditelné části, abyste zjistili, že se povrch nezničí.
  2. Nechat pěnu ztvrdnout a pak mechanicky odloupnout a dočistit (opět pozor na poničení povrchu).
  3. Počkat několik let.


Zkuste si umíchat kašičku z jedlé sody a rostlinného oleje. Stačí po lžičce od každého, prsty nanést na povrch a nechat několik minut působit. Pak vezměte papírovou utěrku, setřete zbytek a nakonec umyjte pod tekoucí vodou.Každé lepidlo je možné odstranit jiným způsobem. Klasické bílé školní lepidlo rozpustíte ve vodě, na epoxidové lepidlo funguje alkohol a sekundové lepidlo můžete odstranit pomocí acetonu.

Jak odstranit zaschlé lepidlo : Rozhodně použijte odstraňovač vteřinového lepidla, který opatrně nanesete, po nějaké době půjde odstranit sekundové lepidlo velmi snadno. Pomoci si můžete i teplou vodou.