Antwort Jak odstranit slanost z polevky? Weitere Antworten – Jak stáhnout slanost polévky

Jak odstranit slanost z polevky?
Do přesolené omáčky přidejte lžičku medu nebo trochu smetany (záleží na druhu omáčky). Je-li přesolená polévka, vložte do ní na lžičce kostku cukru. Když se cukr začne rozpouštět, okamžitě ji vyndáme.Solničko, dost!

  1. Jestliže je jídlo přesolené jen mírně, můžete situaci zachránit.
  2. Babské rady nabádají k použití brambory, která by do sebe měla přebytečnou sůl nasáknout.
  3. Jediné, co v případě přesoleného pokrmu skutečně pomůže, je zvýšení koncentrace nesolených věcí.
  4. Polévku lze nastavit čistým vývarem nebo vodou.

Cukr pohltí nadbytek soli. Tento postup můžete i několikrát zopakovat, než dosáhnete požadované chuti. Přesolený čirý vývar snadno zachráníte syrovým bílkem, který ve vařící polévce necháte srazit, povaříte a poté vyjmete. Také můžete do polévky namočit housku a nechat ji nasát přebytečnou sůl.

Jak zlepšit přesolené jídlo : Zřeďte pokrm vodou a následně jej dochutíte kořením. Je to ta nejjednodušší a nejefektivnější věc, kterou můžete udělat. Pokud bojujete s přesolenou polévkou nebo omáčkou, přidejte studenou vodu a opět přiveďte k varu. Omíčku je nutné ještě trochu zahustit, aby nebyla po naředění řídká.

Jak stáhnout Presolenou polevku

Přesolené jídlo Poradíme vám, jak ho zachránit!

  1. Přidejte bramboru. Tenhle způsob s oblibou používaly už naše babičky.
  2. Polévku zachrání syrový bílek. V případě, že přesolíte vývar plný nudlí a zeleniny, není nic jednoduššího, než použít syrový bílek.
  3. S přesolenou omáčkou si poradí pečivo.
  4. Zkuste cukr.
  5. Přilijte smetanu.

Jak se zbavit slanosti : Povařte v tom brambor nebo kuskus

Oškrábejte bramboru, nakrájejte ji na kusy a v polévce, omáčce nebo ragú ji chvíli povařte – má úžasnou vlastnost, že do sebe dokáže opravdu hodně soli natáhnout. Pak bramboru vyndejte a prostě vyhoďte.

Pokud nevíte, jak zachránit slaný pokrm, zde je několik účinných triků, jak se zbavit soli v jídle, které jistě přinesou výsledky:

  1. Voda. Pokud je polévka přesolená, tak stačí do polévky přidat vodu a znovu nechat vařit.
  2. Citronová šťáva nebo ocet.
  3. Brambory.
  4. Smetana.
  5. Cukr.
  6. Jablko.


Pokud potřebujete omáčku naředit, ale nechcete ztratit její konzistenci, použijte pyré z vařené rýže a vody. Rýži uvařte běžným způsobem, ale bez soli. Přidejte do ní vodu a rozmixujte ji na kaši. Tu přidejte do naředěné omáčky.

Jak se zbavit slanosti v jidle

Povařte v tom brambor nebo kuskus

Oškrábejte bramboru, nakrájejte ji na kusy a v polévce, omáčce nebo ragú ji chvíli povařte – má úžasnou vlastnost, že do sebe dokáže opravdu hodně soli natáhnout. Pak bramboru vyndejte a prostě vyhoďte. Vývar se tak sice trochu zakalí, ale pořád lepší polévka lehce kalná než přesolená.Vmíchat do sekané na jemno nastrouhaný brambor. Škrob neutralizuje a vyrovnává hladinu soli v mase a může být dále zpracováno. 2. Další varianta je nastrouhat do masa čerstvou mrkev a vše dohromady promíchat.Ve studené vodě, na ledu i na sněhu, v chladném sklepě nebo v ledničce. Vývar musíme rychle zchladit, jestliže ho chceme uchovat do zásoby. Pomalé chladnutí může v létě způsobit zkysnutí polévky nebo částečnou ztrátu jeho chuti. Pokud vývar necháme chladnout příliš dlouho, není vhodné ho pak dále uchovávat nebo mrazit.

  1. Jestliže jste přesolili například polévku, není nic jednoduššího než ji prostě trochu naředit vodou a sůl tak rozložit do většího objemu.
  2. Poničila vám sůl vývar nebo podobná jídla
  3. Kromě brambory můžete do různých typů jídel přidat také rýži, kuskus, quinou nebo jinou obilovinu či těstoviny.

Čím se dá nahradit sůl : Sůl v pokrmech nahrazujte česnekem, cibulí, čerstvými či sušenými bylinkami (ne bylinkové koření či kořenící směsi, obsahují vysoké množství soli!!!), kurkumou, zázvorem, ořechy, semínky a jinými sušenými plody, houbami.

Jak se zbavit přesolené omáčky : S přesolenou omáčkou si poradí pečivo

Oproti ostatním zmíněným surovinám dokáže pečivo vsáknout až o 40 % více soli. Housku nebo kus chleba hoďte do přesolené omáčky či guláše, povařte a poté vyjměte ven. Dejte pozor, aby se pečivo příliš nerozmáčelo na kaši a nezačalo se vám do pokrmu “rozpouštět“.

Co s Připálenou omáčkou

Připálenou omáčku lže zachránit i přidáním smetany. Mouku rozšlehejte ve smetaně a vmíchejte do omáčky. Přiveďte k varu a přidejte plátek citronu. Omáčku krátce provařte a přeceďte.

Pokud se vám zdá uzené opravdu přesolené, ponořte ho před samotnou tepelnou úpravou na 20 – 30 minut do směsi stejných dílů vody a mléka. Maso pak bude mít jemnější chuť a slanost zmizí.Vezměte kostku cukru, ponořte ji na lžíci celou do pokrmu, ale jakmile se začne rozpouštět, rychle jí vyjměte a vyhoďte. V případě potřeby postup opakujte vždy s novou kostkou. Použití sladkého cukru není o přebíjení chutí, ale o tom, že na sebe kostka naváže přebytečnou slanost, proto je potřeba ji okamžitě vyndat.

Co s kalnou polévkou : Postup je jednoduchý, ale za to efektivní:

  1. Nejprve vývar nechte úplně vychladnout při pokojové teplotě, po té vezměte dva vaječné bílky a ušlehejte z nich sníh.
  2. Během vaření na sebe bílky nachytají vysrážené živočišné bílkoviny, které se uvolnily z kostí a masa a klesnou ke dnu.