Antwort Jak ohlásit požár? Weitere Antworten – Jak správně ohlásit požár

Jak ohlásit požár?
Jak správně nahlásit událost Než zavoláte na tísňové číslo, udělejte vše pro své vlastní bezpečí (dostatečná vzdálenost od požáru nebo místa nehody,..)! Uklidněte se, zorientujte se v okolí (operátor bude chtít vědět, kde se přesně událost stala). Během hovoru se snažte mluvit pomalu, klidně a srozumitelně.Každý je povinen ohlásit neodkladně zjištěný požár nebo zabezpečit jeho ohlášení na ohlašovnu požáru. Každý je povinen v souvislosti se zdoláváním požáru provést nutná opatření pro záchranu ohrožených osob, uhasit požár, jestliže je to možné, nebo provést nutná opatření k zamezení jeho šíření.Jak jednat v případě, že vypukne požár Malý požár se můžete pokusit uhasit sami, mějte však na paměti, že je to nebezpečné. Větší požáry vyžadují větší zásah, jako je například použití hadic nebo pěny. V takových případech je žádoucí okamžitě evakuovat prostor a zavolat hasiče.

Jak nahlasit paleni v lese : Nejjednodušším způsobem hlášení je prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.hzsjck.cz (formulář na pálení je jedním z bannerů na pravé straně). Případně lze pálení nahlásit telefonicky na číslech 950 230 801 – 804.

Co delat kdyz v domě hoří

Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří

Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory. Nemůžete-li již opustit objekt, uzavřete se v místnosti bez větrání, utěsněte okna a dveře (nejlépe mokrým ručníkem, dekou) a upozorněte na sebe hasiče máváním za oknem či vyvěšením bílé látky či prostěradla.

Jak uhasit požár : Nejvhodnější je použití hasicího přístroje, který je mnohem účinnější než zalévání ohně vodou. Nikdy se však nesnažte požár uhasit za každou cenu. Pro hašení lze použít například hasicí přístroj, požární deku, písek na zasypávání ohně nebo v nejhorším i kbelík s vodou.

Shrnutí na závěr. Každý požár, i uhašený vlastními prostředky či samostatně např. v důsledku nedostatku vzduchu, je nutno ohlásit vždy a bez odkladu na tísňové telefonní číslo 150 nebo osobně, na kteroukoliv stanici hasičského záchranného sboru kraje.

n) vyhlášky o požární prevenci, kde je uvedeno, že ohlašovna požárů je místo s trvalou obsluhou vybavené potřebnými komunikačními prostředky, které je určeno k přijímání hlášení o vzniku požáru nebo jiné mimořádné události a k vyhlášení požárního poplachu, jakož i k plnění dalších úkolů podle příslušné dokumentace …

Co můžu pálit na zahradě

Zde najdete základní informace o tom, co se smí pálit na zahradách a jaká pravidla platí při spalování těchto odpadů. Na otevřených ohništích, zahradních krbech nebo otevřených grilovacích zařízeních lze podle zákona pálit pouze dřevo, dřevěné uhlí a suché rostlinné materiály.Pálení lze provádět pouze v první polovině pracovní směny. Na pracovišti musí být k dispozici nářadí k zamezení šíření ohně (motyky, lopaty). Místo pro ohniště nesmí být umístěno v blízkosti suchých travin, na rašeliništích, na mraveništích, na pařezech a jiných požárně nebezpečných místech.Jak předcházet požáru

Nikdy nenechávejte hořlavé předměty na místech dostupných pro děti. Únikové cesty – chodby, schodiště, atd., musí zůstávat volně průchozí. Nekuřte uvnitř a špačky odkládejte do nehořlavých nádob. Nenechávejte bez dozoru otevřený oheň: krb, adventní věnec, olejové lampy…

Pokud zjistíte, že došlo k požáru v panelovém domě, měl byste okamžitě přivolat pomoc a to zavoláním na tísňovou linku 150, popřípadě 112. Pokud hoří přímo v bytě, ve kterém se nacházíte, a je to zároveň možné, měl byste se pokusit požár uhasit. K tomu lze využít například přenosné hasicí přístroje.

Kde se zveřejňuje požární řád : Požární řád musí být viditelně vyvěšen na pracovišti, jelikož upravuje krom interních pravidel pro zaměstnance i pokyny pro ostatní osoby přítomné na pracovišti. Krom tohoto bodu obsahuje požární řád mimo jiné též: popis vykonávané činnosti a hrozícího požárního nebezpečí

Kdy se nesmi Palit na zahrade : pálení nesmíme provádět za větrného počasí a v období dlouhotrvajícího sucha.

Co se nesmí pálit

Je zakázáno pálit obaly od plastů, igelit, barevné časopisy a noviny, chemicky ošetřené dřevo (okenní rámy, dřevotříska, dřevo ošetřené laky nebo barvou), vlhké zahradní odpady, plasty, gumu, chemické přípravky apod. Materiály u jejichž spalování vzniká velké množství pro člověka škodlivých emisí.

Zákon o ochraně ovzduší č. 86/2002 Sb. říká, že v otevřených ohništích lze spalovat jen dřevo, dřevěné uhlí, suché rostlinné materiály, ty ale nesmějí být kontaminovány chemickými látkami.Cítíte-li žár, polévejte je, abyste plameny zbrzdili. Dřevěné dveře vydrží přibližně půl hodiny. Pokud se v místnosti začne hromadit kouř, držte se u země, kde se lépe dýchá, a mějte přes obličej mokrou látku, kterou použijte jako roušku.

Co může pálit na zahradě : Na otevřených ohništích, zahradních krbech nebo otevřených grilovacích zařízeních lze podle zákona pálit pouze dřevo, dřevěné uhlí a suché rostlinné materiály.