Antwort Jak oživit muškáty po zimě? Weitere Antworten – Co dělat s muškáty po zimě

Jak oživit muškáty po zimě?
Pokud byly muškáty přezimované bez přístupu světla, výhonky jsou bílé barvy, vytažené nahoru. Není to tragédie, brzy se vzpamatují. Musíte je však seříznout o 1/3, odstranit všechny suché listy a suché a částečně zdřevnatělé výhony. Začátkem dubna je můžete umístit na světlejší místo a otužovat.Přes zimu potřebují teplotu mezi 6 až 10 °C. Umístit je můžete kdekoli, kde je chladno, ale nemrzne, a je zde i zároveň dostatek světla. V paneláku bývá ideálním stanovištěm prosvětlené místo poblíž okna na chodbě, přežijí i mezi skly oken v bytě. Rostlinám je potřeba seříznout letošní výhony.Výhony seřezáváme co nejhlouběji, tedy těsně nad kolénkem. Poté muškáty přemístíme k přezimování na suché, světlé, ale chladnější stanoviště. Řešením je skleník, zimní zahrada, světlá nevytápěná chodba, stanoviště mezi křídly špaletových oken. Muškáty musíme uchránit již před prvními mrazíky.

Jak zastřihnout Muškát : Rostliny ale můžeme z truhlíků i vyndat, částečně z nich oklepat hlínu a kořenový bal zabalit do novinového papíru. Muškáty, které nestříháme pak k sobě svazujeme třeba po pěti kusech a zavěšujeme na suché, chladné a světlé místo.

Kdy přesadit muškáty po zimě

Na konci zimy, obvykle v době jara, kdy se zlepší počasí a teploty se zvyšují, můžete muškáty opět přesadit do větších květinových nádob, zkrátit jejich stonky a umístit je venku nebo na světlé místo, kde budou mít dostatek slunečního záření.

Čím zalévat muškáty : Pro bohaté kvetení však potřebují dostatek vody. Muškáty je proto třeba pravidelně zalévat, nejlépe dešťovou vodou, a to brzy ráno. Ve velmi horkých letních dnech je vhodné zalévat i podruhé navečer. Pokud je to možné, vodu lijeme do hlíny ke kořenům, ne na listy a květy!

Kdy začít s hnojením muškátů

S hnojením začněte na začátku / v polovině června! Přibližně po čtyřech týdnech je hnojivo v čerstvé zemině, do které jste muškáty zasadili, spotřebované. Proč tedy nehnojit hned od začátku Zaprvé proto, že rostliny nepotřebují více hnojiva, než je v půdě na začátku.

Z odstřižených výhonů můžete dopěstovat nové sazenice a nahradit jimi tak muškáty, které zimu nepřežily. Řízky by měly být asi 10 cm dlouhé. Ponechte jim jen dva horní listy, spodní odstraňte. Zakořenit je nechte ve sklenici s vodou nebo jejich dolní konce navlhčete, obalte ve stimulátoru růstu a rovnou vysaďte.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Zaštipování je důležitý, aby byly muškáty pěkně košatý. Ten postup je docela dobře popsaný a vyfocený v tom odkazu od @Kacenka1987 . Jde o to vyštípnout stonek v místě, kde vyrůstá lupen a „nová větvička“ současně. Pokud to uděláš, tak se tam místo té vyštíplé větvičky objeví dvě = hustější porost.Pro sázení muškátů je načasování klíčové

Nevíte, kdy sázet muškáty Ideální je jaro, konkrétně na přelomu března a dubna. Předpěstované sazenice muškátů vybírejte pečlivě – měly by mít temně zelenou barvu listů i stonků. To je ukazatelem zdravé rostliny i kořenového systému.

Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).

Jaké hnojivo použít na muškáty : V průběhu sezóny doporučujeme používat příslušné kapalné Hoštické hnojivo. Hoštické organické hnojivo obsahuje fermentovaný kravský a koňský hnůj, drcenou a granulovanou rohovinu a přírodní guáno, pocházející z trusu mořských ptáků.

Čím nejlépe hnojit muškáty : HNOJÍK je jediné ekologické organické hnojivo, které kromě živin poskytne přírodní ochranu proti škůdcům a pomáhá bojovat rostlinám s onemocněními. Má neutrální PH a obsahuje Chitin, ze kterého muškáty budou čerpat další benefity a jejich pěstování bude tak jednodušší.

Kolik stupňů snesou muškáty

Jaká teplota muškátům vyhovuje

Noční teploty by totiž neměly klesnout po 10 °C. Přes den by měla být teplota stálá a neměla by dramaticky kolísat.

Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.Při nedostatku dusíku jsou listy bledě zelené a muškáty nerostou a nekvetou, jak by měly. Příliš mnoho dusíku způsobuje náchylnost rostlin k chorobám. Fosfor (P) je považován za základní živinu pro rostlinné buňky a podporuje kvetení. Při jeho nedostatku muškáty méně kvetou a listy se zbarvují do červena.

Kolik muškátů dát do truhlíku : Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.