Antwort Jak opravit starou kamennou zeď? Weitere Antworten – Jak zpevnit starou kamennou zeď

Jak opravit starou kamennou zeď?
Koruna zídky

Zároveň můžete celou zídku zpevnit tím, že ji osadíte rostlinami. K tomuto účelu se nejlépe hodí sukulenty, kterým nevadí sucho. U jiných rostlin je zapotřebí do spár přidat společně s rostlinou i trochu substrátu. Spáry udrží rostliny v mírném vlhku, ale zároveň je nepřevodní.Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.Z obyčejných přípravků stačí voda a obyčejné mýdlo, případně prostředky, které jsou přímo určené k čištění přírodního kamene. V exteriéru si pak vystačíme s tlakovou vodou (vysokotlakým proudem vody, tzv. vapkou), běžně též zametáme.

Čím lepit kamennou zídku : Lepidla nabízíme v šedé a bílé barvě.

  1. Adesilex P9 – bílé lepidlo.
  2. Unilep S59 – šedé lepidlo vhodné na přírodní kámen.
  3. NVL 300 – spárovací malta – vhodná na nepravidelnou kamennou dlažbu, kterou se lepí i spáruje najednou.
  4. Mamut Glue 25 ml – bílé lepidlo na čísla a písmena z břidlice (nahrazuje hřebíky, šrouby a nýty)

Čím vyplnit spáry mezi kameny

Co použít ke spárování Obvykle jemnou cementovou maltu (mazaninu). Mezi radami zkušených zedníků se objevuje i tip na maltu na klinkery.

Jak položit přírodní kámen : Přírodní kámen pokládejte na dobře připravený podklad – například na betonový základ. Při tak zvané pokládce do silné vrstvy naneste maltu na každou tvarovku a poté ji usaďte do připraveného lože z mrazuvzdorné pokládací malty pro přírodní kámen.

Postup opravy trhlin omítce

  1. Opatrně proškrábněte prasklinu v omítce ostrým předmětem, nejlépe špachtlí
  2. Očistěte spáru od prachu a nečistot.
  3. Okolí zdiva navlhčete.
  4. Špachtlí vtlačte tmel do spáry.
  5. Stěrkou plochu vyrovnejte s okolní omítkou.
  6. Po zavadnutí tmelu opravované místo lehce zahlaďte.


Zkušení zedníci umí nahazovat omítkovou maltu i přímo ze zednické naběračky. Je třeba mít správnou konzistenci malty, která musí být zároveň dostatečně mastná. Nahazuje se podobným švihem jako lžící. Jádrovou (základní) vrstvu omítky nahazujeme ve směru zdola nahoru.

Jak odmastit kámen

Pokud potřebujete odmastit, vyčistit, nebo rozjasnit zašlý vzhled kamene, sáhněte po přípravku Owatrol NET-TROL. Tento prostředek během několika minut odstraní z kamene špínu a mastnotu a navrátí mu přirozený barevný odstín a ztracený lesk.Epoxidové tmely a pryskyřice se používají pro tmelení a lepení mramoru, žuly a kamene. Díky charakteristickému trvajícímu lepícímu účinku a odolnosti jsou doporučené pro venkovní použití, kde teploty mohou klesnout pod 0°C. Jejich použití je možné i na mokré povrchy.Jak opravit spáry

  1. Nejprve odstraňte starou spárovací hmotu pomocí ostrého nože.
  2. Při šířce spáry nad 10 mm je třeba předem vyplnit duté prostory.
  3. Pro zachování pravidelné spáry označte její směr po obou stranách krepovou lepicí páskou.
  4. Jako novou spárovací hmotu použijte trvale elastický a voděodolný sanitární silikon.


Pro odstranění jemných škrábanců nebo stop po hrncích použijte jemný brusný kuchyňský krém (Ajax) nebo krém (Cif). Naneste na povrch a pomocí houbičky (celulózové) s abrazivní vrstvou krouživými pohyby škrábance odstraňte.

Čím zpevnit starou omítku : Rabicové pletivo. Rabicové drátěné pletivo také zvýší soudržnost omítky s podkladem. A navíc jej můžeme použít i ve více vrstvách, pokud je vrstva omítky velmi silná (lze použít i perlinku). Rabicové pletivo má průměr drátu 0,8 mm a je prodávané v rolích (nejčastěji po 50 metrech).

Jak se zbavit stareho Stuku : Odpověď: navlhčením a následným seškrábáním lze odstranit staré nátěry stěn malířskou barvou, ne ne vápenocementové štukové omítky. odstranění štuků je možné pouze mechanicky, zbroušením nebo odsekáním.

Jak Stukovat starou zeď

Zeď si namočte štětkou a špachtlí oškrábejte, co půjde. Zbytek nechtěného materiálu napenetrujte akrylátovou penetrací. Po zaschnutí penetrace začněte štukovat. Výběr štuku nechte na odborníkovi v obchodě, volit můžete například štuk klasický, hladký, sádrový nebo zrnitý.

Odpověď: navlhčením a následným seškrábáním lze odstranit staré nátěry stěn malířskou barvou, ne ne vápenocementové štukové omítky. odstranění štuků je možné pouze mechanicky, zbroušením nebo odsekáním.Pro broušení kamenů se užívá hlavně brusné zrno volné. Na podložní kotouč se nanáší suspenze brusného zrna s vodou. Pro opracování křemenných materiálů lze použít i brusivo vázané pojivem, tedy brusných kotoučů. Vhodné jsou korundové nebo karborundové brusné kotouče, tzv.

Co dát mezi kameny : Nášlapy z kamene se pokládají co krok, to nášlap. Většinou je mezi nimi rozmezí 5 – 15cm.