Antwort Jak opravit starou střechu? Weitere Antworten – Jak opravit starou plechovou střechu

Jak opravit starou střechu?
Staré nesoudržné nátěry je nutné zcela odstranit, doporučujeme kombinaci tlakové vody a mechanického čištění – nejlépe copánkový hrnkový kartáč v úhlové brusce. Následně celou plechovou střechu několikrát zkontrolujte a postup s wapkou a bruskou několikrát zopakujte.→ NÁŠ TIP: Doporučené produkty pro lokální opravy střech

  1. Gumový těsnící sprej.
  2. Tekutý plast s vlákny.
  3. Polyuretanový tmel.
  4. Pružný akrylový tmel.
  5. Lepicí pryskyřicový tmel.

Oprava je možná dvojím způsobem. Buď krytinu sundáme a vyměníme za jinou, která je pro stávající sklon vyhovující, nebo můžeme přidat pod krytinu pojistnou hydroizolaci, která při extrémní zátěži (přívalový déšť, šikmý déšť) pronikající vodu spolehlivě zachytí.

Jakou barvu na starou plechovou střechu : Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Čím opravit plechovou střechu

Jak opravit díru v plechové střeše

Pro zastavení prosakování můžete použít tekutou hydroizolační membránu případně střešní bitumenový tmel (POZOR! Nikdy silikon, který reaguje s kyselinou octovou.). Tyto elastické hmoty se aplikují do škvír, kde tvoří nepropustnou bariéru.

Co se dává pod plechovou střechu : Difúzně otevřená pojistná hydroizolace na bázi polypropylenu s nakašírovanou strukturovanou rohoží z polypropylenových vláken. Chrání vrstvy střech a podstřešní prostory před pronikáním vody a sněhu v případě poškození krytiny, případně před vodou kondenzující na spodní straně krytiny.

Tvoří-li se na střeše louže, je spolehlivější použít nátěrové systémy na bázi asfaltových laků a tmelů, případně asfaltové suspenze po aplikaci opatřit asfaltovými nátěry. V případě časově omezené havarijní opravy vodotěsné izolace v zimě nebo po dešti lze použít nátěr modifikovaným asfaltovým tmelem.

Náklady na rekonstrukci střechy podle její velikosti

V mnoha případech platí, že čím větší je vaše střecha, tím více zaplatíte za její opravu. Rekonstrukce střechy, která je menší, než 100 m2 bude stát přibližně 233.040 Kč, zatímco oprava střechy o velikosti 100 až 200 m2 bude stát přibližně 454.200 Kč.

Kolik stojí komplet nová střecha

Můžeme ale téměř s jistotou říci, že cena kompletní střechy (včetně krovů, izolace, oplechování, okapového systému a práce) se bude pohybovat v rozmezí od 2500 Kč/m2 do 3500 Kč/m2 bez DPH.Obvykle aplikujeme izolace ze skla nebo čediče, které odolávají zvýšeným teplotám pod krytinou. Mezi krokve je lze tzv. vecpat a utěsnit veškeré spáry. Obě tyto izolace mají poměrně vysokou nasákavost a vlivem vlhkosti se zhoršují jejich tepelně izolační vlastnosti.Jak opravit díru v plechové střeše

Pro zastavení prosakování můžete použít tekutou hydroizolační membránu případně střešní bitumenový tmel (POZOR! Nikdy silikon, který reaguje s kyselinou octovou.). Tyto elastické hmoty se aplikují do škvír, kde tvoří nepropustnou bariéru.

Obvykle aplikujeme izolace ze skla nebo čediče, které odolávají zvýšeným teplotám pod krytinou. Mezi krokve je lze tzv. vecpat a utěsnit veškeré spáry. Obě tyto izolace mají poměrně vysokou nasákavost a vlivem vlhkosti se zhoršují jejich tepelně izolační vlastnosti.

Jaké latě pod plechovou krytinu : Ideální je však kombinace střešních latí 2x40x60 mm. V případě, že pokládáte například plechovou krytinu a celoplošné bednění, tak nad průřezem 30×50 mm ani neuvažujte! 40×60 mm je skutečně minimum a pokud chcete mít jistotu, že bude střecha provětraná kvalitně, neváhejte použít ani průřez 60×60 mm.

Jaký materiál na plochou střechu : Jako tepelná izolace plochých jednoplášťových střech se obvykle používají tuhé desky z pěnového polystyrenu (EPS), pěnového polyizokyanurát (PIR), anebo z minerálních vláken, obvykle čedičových. K hydroizolaci plochých střech se nejčastěji používají asfaltové pásy či plastové fólie (PVC nebo FPO/TPO fólie).

Čím natřít plochou střechu

Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

To závisí na velikosti a složitosti střechy a na materiálu krytiny: pokrývačské práce na malé, jednoduché střeše mohou být dokončeny za dva dny; zatímco velký, komplexní projekt může trvat třeba týden.Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.

Jak zateplit starou střechu : Izolace z kamenné vlny se vkládá nejprve mezi dřevěnou konstrukci krovu a posléze i pod ni. Aby byly splněny požadavky na tepelněizolační vlastnosti konstrukce, izolace se pokládá ve dvou nebo i více vrstvách. Následuje montáž parozábrany a poté se upevní nosný rošt sádrokartonového podhledu.