Antwort Jak ověřit vlastnictví domény? Weitere Antworten – Jak zjistit hosting domény
Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.Den expirace domény je možné zjistit ve WHOIS databázi centrálního registru CZ. NIC (www.nic.cz). Stačí pouze zadat jméno domény do pole pro vyhledávání. Datum expirace je uveden ve výpisu detailu domény.Důležité:
- V nastavení registrace domény přejděte na uvedenou kontaktní e‐mailovou adresu registrující osoby.
- Otevřete ověřovací e-mail.
- Postupujte podle pokynů v ověřovacím e-mailu.
- Přihlaste se do služby Google Domains.
- Vyberte svou doménu.
- Klikněte na nabídku.
- V části Kontaktní údaje vyhledejte stav ověření.
Jak ověřit vlastnictví domény pomocí záznamu DNS : Postup zobrazení záznamu DNS po ověření služby pomocí DNS:
Kliknutím na název služby v seznamu služeb zobrazte seznam metod ověření pro danou službu. Vedle položky Záznam DNS TXT nebo Záznam DNS CNAME klikněte na Podrobnosti a podívejte se na hodnotu záznamu.
Jak zjistit komu patří webová stránka
CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.
Jaký je rozdíl mezi hostingem a doménou : Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.
CZ domén je ochranná lhůta celých 60 dní a je rozdělena na dvě fáze. Prvních 30 dní je doména funkční (je v zóně CZ), Dalších 30 dní doména již nefunguje (CZ. NIC ji negeneruje do zóny).
Registrátor je společnost, která umožňuje klientům (osobám nebo firmám) registrovat domény. Registrátor může mít partnery (resellery), kteří pro své zákazníky registrují domény vlastním jménem.
Jak přesměrovat doménu
Přesměrování domény
- Přihlaste se do administrace Vaší domény (např. Forpsi, Ignum, Domain master, Wedos)
- Vyhledejte sekci Domén nebo DNS záznamy.
- U domény je nutné nastavit níže uvedené DNS záznamy.
- Změny uložte a informujte pracovníka, který s Vámi ohledně přesměrování komunikoval.
Ve všech případech je potřeba nejprve Facebook informovat o doméně a vyžádat si verifikační kód. Toto zvládnete jednoduše v nastavení vašeho Facebook Business manageru, v sekci Další nástroje – Nastavení firmy – Bezpečnost značky a finálně v podsložce Domény.Jak DNS záznamy nastavit
- Přihlaste se do Zákaznického centra.
- Přejděte do sekce správy domén (Domény (Přehled domén) / Detail domény).
- Klikněte na možnost DNS záznamy.
- Přidat DNS záznam můžete výběrem typu záznamu a vyplněním požadované hodnoty.
Držitele většiny domén lze jednoduše změnit v Zákaznickém centru. Jestli do něj nemáte přístup, můžete o změnu držitele domény požádat pomocí příslušného formuláře. UPOZORNĚNÍ: Změna držitele domény na centrálním registru neovlivňuje fakturační údaje zákaznického účtu, ani nemění správce DNS záznamů.
Jaké údaje můžete službou WHOIS zjistit : Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:
- kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
- sponzorující registrátor,
- datum vytvoření a vypršení platnosti,
- názvové servery a stavy domén.
Kolik stojí doména na internetu : Všichni internetoví prodejci si u něj pronajímají domény za stejnou cenu: 145 Kč bez DPH na rok. Pak je s různě velkou přirážkou přeprodávají koncovým uživatelům. Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH).
Co znamená Vlastní doména
Doména je adresou, která většinou odkazuje na webové stránky, elektronický obchod nebo emailové adresy. Je to de facto vaše adresa na internetu, podobně jako ulice, číslo a město označují fyzickou adresu v reálném světě. Pokud si někdo zapamatuje vaši doménu, může vás na internetu snadno najít.
Prvních 30 dní je doména stále funkční, ale 31. den je vyřazena ze zóny DNS a přestává fungovat. Během celých 60 dnů je možné doménu obnovit uhrazením původní výzvy k platbě.Doménu lze uhrazením poplatku obnovit nejvýš 30 dní po expiraci. Doménu v ochranné lhůtě prodloužíte uhrazením poplatku, dokud je ve stavu DNS funkční, nebo DNS odpojeno (celkem 60 dní u domény CZ a 30 dní u domén gTLD a nTLD). Pokud došlo k odpojení DNS, doména bude opět plně funkční do 48 hodin.
Kolik stojí registrace domény : Klasické domény
Doména | Registrace | |
---|---|---|
cz | 240.79 Kč s DPH 199 Kč bez DPH | Registrace |
sk * | 278.3 Kč s DPH 230 Kč bez DPH | Registrace |
com | 314.6 Kč s DPH 260 Kč bez DPH | Registrace |
net | 361.79 Kč s DPH 299 Kč bez DPH | Registrace |