Antwort Jak ozvláštnit prezentaci? Weitere Antworten – Jak má vypadat správná prezentace
Tvorba prezentace
Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.Deset pravidel pro správné prezentování
- Natočte se nebo alespoň před zrcadlem zhodnoťte svá gesta a mluvený projev.
- Dorazte na místo prezentace včas a sžijte se s technikou.
- Zapomeňte na panáka na kuráž!
- Před prezentací se rozmluvte a rozdýchejte.
- Pohybujte se.
Jak zaujmout na prezentaci : Zahajte prezentaci zajímavostí, číslem či příběhem, zaujměte publikum od prvních vteřin. Nezapomínejte, že už během prvních 90 vteřin pozornost diváků dvakrát uteče k jiným myšlenkám. Nedejte jim možnost vás neposlouchat! Linka prezentace se dá postavit zajímavě.
Co nesmí chybět v prezentaci
Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.
Co je pravidlo 5×5 : Většina uživatelů se snaží dodržovat pravidlo 5×5, tedy pět řádků s pěti slovy, maximum je 7×7, kdy už prezentace začíná vypadat spíše jako textový dokument. V takovém případě nebude z dálky malý text ani vidět.
Vyhněte se stylům pěst do dlaně či modlící se mnich. Ruce nikdy nespojujte za zády jako žáčci první třídy. Obě ruce spuštěné volně podél těla také nepovažuji pro prezentaci za zcela ideální, i když to někteří lektoři doporučují.
- Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
- Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
- Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.
Jak se představit v 1 minutě
Musí být srozumitelný, jednoduše zapamatovatelný a autentický. Musíte být s jeho obsahem bezpodmínečně ztotožnění. Jedině tak budete mít úspěch (dobrý obchodník je ten, který svému produktu naprosto věří) – věřte proto sami sobě. S tím souvisí i vyloučení jakkoliv negativně laděných vět, případně známky pochybností.Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.Jasná struktura
Inspirovat se můžete radou Barbary Minto. Ta ve své knize Pyramid Principle navrhuje strukturovat prezentaci jako pyramidu – s hlavním bodem na vrcholu a podpůrnými body pod ním. Díky tomu bude vaše vystoupení organizované a lépe udržíte pozornost svých posluchačů.
Nejúčinnějším způsobem, jak se trémy zbavit, je kvalitní příprava a jistota nabytá opakováním. TIP: Snižte trému tak, že se na vaši prezentaci dobře připravíte. (A tím není myšleno učení se nazpaměť, ale naopak, postupné vylepšování a přemýšlení o prezentaci. Jen díky tomu je možné uvědomit si, co v prezentaci říkat.)
Jak Nemit stres při prezentaci : Radí nervózním řečníkům, aby těsně před prezentací vyhledali soukromí, posadili se a úmyslně napnuli všechny větší svaly: ruce zatněte v pěsti, dále zatněte paže, ramena, břicho, nohy, prsty, čelisti, obličejové svaly, jazyk opřete do patra a hlavu do opěradla. Napočítejte do pěti a uvolněte se.
Co říct na závěr prezentace : Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.
Jak se správně predstavit
Pokud se setkají dva páry podá první ruku žena z významného páru ruku ženě druhého páru a potom muži. Po té partnerka muže z méně významného páru nabídne ruku protějšímu muži a tento významnější muž nakonec podá ruku muži méně významnému. Vyplatí se toto pravidlo si vícekrát zopakovat.
Proto, abyste se k jejich sepsání dostali co nejsnadněji, si nejprve zkuste odpovědět na tyto otázky:
- Co vás dělá tím, kým jste
- Na co jste pyšní
- Co jste doposud dokázali
- Kde jste sbírali zkušenosti
- Jaké jsou vaše silné stránky
- Čeho byste chtěli v životě dosáhnout A proč
- Kam směřujete Jaká je vaše vize
Pokud chcete nahrávání prezentace ukončit, klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a potom klikněte na Konec prezentace.
Jak jinak říct Děkuji za pozornost : Navrhněte schůzku, během které podrobněji proberete možnosti spolupráce. Nezapomeňte uvést kontakt na sebe. Znásobte svou šanci, že si publikum zapamatuje to nejpodstatnější — řekněte jim ještě jednou to nejdůležitější. Najděte citát, který zdůrazní pointu prezentace a podpoří vaše sdělení.