Antwort Jak přejmenovat společnost? Weitere Antworten – Kolik stojí Prejmenovani firmy

Jak přejmenovat společnost?
Změna názvu společnosti v obchodním rejstříku

Počítejte však, že taková změna vás bude něco stát – samozřejmě kromě vašeho času, který využijete ke zkoumání možností, jak svou firmu přejmenovat. Cena za notářský zápis se pohybuje kolem 3 500 Kč bez DPH a je to opravdu velmi individuální.Jednoduše řečeno, pro změnu názvy společnosti je potřeba svolat valnou hromadu u notáře. Ke změně názvu dochází poměrně často, je totiž potřeba si uvědomit, že název dodává společnosti tu pravou tvář.Název firmy je vhodné chránit ochrannou známkou, aby se jiný podnikatel nepřiživoval na názvu nebo logu společnosti a také aby nebyl zákazník uvedený v omyl ohledně kupovaného zboží či služby. Je také důležité, aby byl název snadno zapamatovatelný a nebyl příliš krkolomný. Měl by se snadno vyslovovat a jednoduše psát.

Kam hlásit změnu názvu společnosti : Změnu je také nutné nahlásit na příslušném katastrálním úřadu a Úřadu průmyslového vlastnictví. Při změně názvu je také nutné označit provozovnu novou obchodní firmou, provést změny ve všech obchodních dokumentech a oznámit změnu poskytovatelům služeb, bankám a obchodním partnerům.

Jak vymyslet jméno pro firmu

Jak by měl název firmy vypadat

  1. Dobře se pamatuje. Dobře zapamatovatelný název by měl být pokud možno krátký.
  2. Dobře se skloňuje.
  3. Dobře se vyslovuje.
  4. Snadno se píše.
  5. Je unikátní a specifický
  6. Je k němu volná doména.
  7. Můžete získat ochrannou známku.
  8. Metafora.

Jak zaregistrovat název firmy : Jak zaregistrovat ochrannou známku

se přihláška ochranné známky podává na Úřad průmyslového vlastnictví, který sídlí v Praze 6 na adrese Antonína Čermáka 2a. Přihláška musí obsahovat obchodní název firmy nebo jméno přihlašovatele a také sídlo či adresu subjektu. Dále pak znění či vyobrazení přihlašovaného označení.

kolek na zápis změny sídla společnosti, který vás vyjde na 2 000 Kč (kolkovou známku uhradíte buďto hotově na poště, na podatelně soudu nebo bezhotovostním převodem na účet soudu).

Návrh na zápis musí být podán bez zbytečného odkladu po vzniku rozhodné skutečnosti. Základní lhůtou je 15 dní.

Jak vymyslet název spolku

Název spolku byste měli prodiskutovat se všemi jeho členy, především s dalšími dvěma, které budete potřebovat k jeho založení. Název by měl být snadno zapamatovatelný a stručný, plně vystihovat vaši hlavní činnost. Může se jednat buď o celý název nebo třeba jenom o zkratku. Název závisí na vaší fantazii.Název značky by měl být dostatečně krátký, aby byl snadno zapamatovatelný, ale také dostatečně dlouhý, aby byl informativní. Zvažte název, který obsahuje 2-3 slova a je snadno vyslovitelný. Slova, která použijete pro název značky, by měla být relevantní pro vaše podnikání a vzbuzovat pozitivní emoce u vašich zákazníků.Cena notářského zápisu za změnu společenské smlouvy se pohybuje okolo 5 000 Kč a není závislá na množství provedených změn. Je však potřeba návštěvy notáře.

V případě návrhu na zápis provedený notářem je výše poplatků upravena takto: za první zápis akciové společnosti do veřejného rejstříku – 8000 Kč za první zápis osoby do veřejného rejstříku, s výjimkou akciové společnosti nebo spolku – 2700 Kč za změny nebo doplnění – 1000 Kč

Jak vybrat název značky : Dejte lidem možnost, aby si vás zapamatovali

Jednoduché je zpravidla lehce zapamatovatelné a naopak lehce zapamatovatelné je většinou jednoduché. Ideální název má být jednoslovný o délce 5 až 10 písmen. Většina značek bude toto pravidlo opravdu splňovat. Například: Google, Škoda, Mountfield, Kaufland a další.

Jak ověřit název firmy : Název by měl splňovat následující:

  1. odlišné alespoň o 3 znaky od již zapsaných společností
  2. nezaměnitelné v telefonu, příklad: kokakola je to samé jako cocacola.
  3. místní přislušnost není odlišující znak, příklad Cocacola Praha s.r.o. působí jako pražská pobočka společnosti Cocacola s.r.o.

Co je potřeba k založení firmy

Jak si založit firmu v 5 krocích

  1. krok – Sepsání Společenské smlouvy. Zakladatelským dokumentem je v případě více zakladatelů Společenská smlouva.
  2. krok – Složení vkladů neboli základního kapitálu.
  3. krok – Získání živnostenského oprávnění
  4. krok – Zápis do Obchodního rejstříku.
  5. krok – Registrace u finančního úřadu.


Návrh na zápis do Obchodního rejstříku, k němuž se dokládá:

  1. návrh na zápis do OR.
  2. prohlášení správce vkladů
  3. souhlas vlastníka s umístěním sídla společnosti.
  4. společenská smlouva / zakladatelská listina.
  5. doklad z banky o založení bankovního účtu a vložení vkladů, potvrzení o složení vkladů
  6. výpis z živnostenského rejstříku.

společnosti je postup následující:

  1. Získejte souhlas majitele nemovitosti. Co se týče.
  2. Podejte návrh na zápis změny v obchodním. rejstříku.
  3. Zkontrolujte změnu sídla společnosti na živnostenském. úřadě
  4. Nahlaste změnu. sídla na finančním úřadě
  5. Nahlaste. změnu sídla na ČSSZ a zdravotních pojišťovnách.

Co je potřeba ke změně sídla společnosti : Ke změně sídla společnosti potřebujete v prvé řadě potřebné dokumenty. Zde jde o výpis z katastru nemovitostí a dále souhlas s umístěním sídla od vlastníka nemovitosti, bytu nebo nebytových prostor.