Antwort Jak přesazovat túje? Weitere Antworten – Kdy přesazovat túje

Jak přesazovat túje?
Tuje nemají přesně určený čas na výsadbu. Můžete je vysazovat celý rok, kromě období, kdy je půda zamrzlá. Je rozdíl, zda budeme sázet vykopanou ze země s balem nebo rostoucí v květináči.Rychle rostoucí túje nevyžadují nijak speciální podmínky pro růst. Nejdůležitější jsou správné rozestupy, větraná plocha, vhodná péče (zalévání, hnojení). Rozestupy při výsadbě jsou velmi důležité. Spon vysazovaných dřevin se udává dle výšky plotu v budoucnosti.Naříznout kousek nad zemí kůru kolem dokola celého kmene a stáhnout cca 1-2cm kůry. Zabráníte proudění mízy a …. Nebo stříkačkou do kořenu rondap, hodně slanou vodu, ocet… Je mi těch stromků opravdu líto.

Jak často zalévat túje v květináči : Jak často zalévat tůje

Tůje potřebují vydatnou zálivku každý čvrtý den bez deště. Zalévat budete zejména v létě. V opačném případě mohou současná sucha zničit i vzrostlé sazenice.

Co dát místo tůje

Do dvou metrů doroste zimostráz vždyzelený (Buxus sempervirens), dřišťál Juiin (Berberis julianae) nebo hlohyně (Pyracantha). Zimostráz je navíc ideální na tvarování, což využijete nejen zastřihování živého plotu, využít to lze i při soliterní výsadbě.

Jak daleko od plotu sázet tůje : ODPOVĚĎ: Podle nového občanského zákoníku platí, že by túje měly být vysázeny nejméně metr a půl od společné hranice pozemků. V případě, že jsou túje už vysázeny a jsou vzrostlé, může vlastník pozemku požadovat, abyste je odstranila.

Jednou z nejoblíbenějších rostlin je túje (Thuja) Smaragd neboli zerav. Neroste příliš rychle, takže ji nemusíte často upravovat. Za jeden rok povyroste o dvacet centimetrů.

Usychání a opadávání větviček tújí (Thuja) je dosti častým jevem, který může mít více původců. V odborné literatuře jsou uváděny 4 různé příčiny. Jednou z nich je sucho, další posypové soli, velmi nepříjemné jsou houbové choroby a napadení hmyzem.

Co nesnáší túje

Pokud chceme túji využít do živého plotu, doporučujeme zasadit jednotlivé stromky 50 cm od sebe. Jde ale využít i jako solitérní jehličnan. Pro kvalitní růst doporučujeme půdu zamulčovat. Nesnáší vlhkostní extrémy, doporučujeme půdu udržovat přiměřeně vlhkou.Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku.Nedostatek či přemíra vláhy a nedostatek hořčíku v půdě patří mezi nejčastější příčiny reznutí tújí. Rostliny jsou ale někdy i napadeny škůdci – molovkou zeravovou nebo houbou. Když začnou reznout túje, měl by si člověk zahrát na Sherlocka Holmese.

ODPOVĚĎ: Podle nového občanského zákoníku platí, že by túje měly být vysázeny nejméně metr a půl od společné hranice pozemků. V případě, že jsou túje už vysázeny a jsou vzrostlé, může vlastník pozemku požadovat, abyste je odstranila.

Co zasadit pod túje : Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku. Hledáte-li rychlerostoucí a statný keř, zkuste cypřišovec leylandský (Cupressocyparis leylandii). Rady k výsadbě v článku Živý plot vás schová, poradíme jak ho vypěstovat.

Jakou zeminu na túje : KVALITA PŮDY – nikdy nevysazujte thuje do jílu, nebo jinak těžké neprodyšné půdy, nejlepší je kyprá a prodyšná půda, třeba i písčitá půda je vhodná. Pokud v místě výsadby není dostatečně kvalitní půda, lze půdu zkvalitnit přidáním rašelinovéhu substrátu.

V kolika letech se nejvíce roste

Dospívání je období nejvýraznějších změn, ať už fyzických, či psychických. Dívky nejvíce rostou ve svých 10 až 11 letech a konečné výšky dosáhnou přibližně v 15 letech. Oproti tomu chlapci se často zdají menší, jejich růstová vlna začíná o rok až dva později než u dívek.

Dlouhá životnost: Tuje jsou velmi trvanlivé a mohou žít i více než 50 let, což znamená, že jsou skvělou investicí do zahrady.Túje nejsou jediné jehličnany, které mohou tvořit živý plot. Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku. Hledáte-li rychlerostoucí a statný keř, zkuste cypřišovec leylandský (Cupressocyparis leylandii).

Co vysadit kolem plotu : Vhodné je použít levanduli, šalvěj hájní, petrovskie, rozchodník, okrasné trávy… zkrátka to, co se vám líbí. Zajímavé jsou také kombinované výsadby s růžemi, levandulí (lavandula), šalvějí (salvia), kavylem (stipa) a okrasnými česneky (allium).