Antwort Jak přežít zkouškové období? Weitere Antworten – Jak probíhá zkouškové období

Jak přežít zkouškové období?
Posledním a nejnáročnějším obdobím semestru je zkouškové období, které většinou trvá čtyři až šest týdnů. To slouží k tomu, aby se student připravil na závěrečné zkoušky z jednotlivých předmětů. Stejně jako na střední škole, i na vysoké bývají zkoušky písemné, ústní nebo kombinované.Zařaď dostatek odpočinku

Prokládej učení procházkami, relaxací, sportem, hraním her, zkrátka činnostmi, u kterých si mozek odpočine. Učit se v kuse je neefektivní, dopřej si čas na regeneraci. Je doporučováno si dát po každých dvou hodinách učení alespoň půlhodinovou pauzu.10 tipů, jak se co nejlépe učit na zkoušky a testy

  1. Zapisujte si dobré poznámky.
  2. Pročtěte si své poznámky každý den.
  3. Zálohujte.
  4. Učte se na různých místech.
  5. Nevěnujte se jednomu tématu příliš dlouho.
  6. Nechte se vyzkoušet.
  7. Vysvětlete to dítěti.
  8. Najděte nejlepší čas, kdy se učit.

Jak se nezbláznit ze zkoušek : Základ úspěchu: Materiály, výpisky, skripta

Aby se člověk vůbec mohl začít učit, musí mít z čeho. Ti, kdo průběžně mrknou do skript už během semestru, tento problém nemívají. Ne každý sedí na každé přednášce a cvičení, a pokud už se tam vyskytne, tak si pokaždé nedělá poznámky.

Jak dlouho trvá zkouškové období

Akademický rok je rozdělen na dva semestry – zimní a letní. Zimní semestr začíná na přelomu září a října a trvá 12–13 týdnů. V lednu a v únoru pak probíhá zkouškové období, které trvá 5–6 týdnů. Letní semestr začíná v polovině února a trvá 12–13 týdnů.

Co dělat po zkouškovém : Občas není na škodu kromě beletrie zabrousit i do odborné literatury z jiných oborů a rozšířit si tím obzory. Kdo ví, třeba půjdou získané informace využít i při dalším studiu. Volný týden či dva se dají využít také k doplnění mezer tam, kde se je během roku nedaří zacelovat.

Cvičení pro rozehřátí mozku se skládá z pěti kroků:

  1. Začnete odpočítávat od 100 do 0.
  2. Najdete ke každému písmenu abecedy jedno podstatné jméno.
  3. Vytvořit si v hlavě číslovaný seznam deseti ženských jmen.
  4. Vytvořit si v hlavě číslovaný seznam deseti mužských jmen.
  5. Zavřete oči a zhluboka se 10x nadechněte.


Nestresovat se

Stres v období maturity je úplně běžný a potýká se jím asi každý maturant. Můžeme ho však potlačit nebo alespoň minimalizovat. Důležitými faktory jsou dostatek spánku, vyvážená strava a pravidelný pohyb. Procházky jsou skvělým způsobem, jak odreagovat a získat jasnou mysl.

Kolik hodin denně se učit

Optimální doba učení bez přestávky je zhruba hodina. Někteří z nás se dokážou soustředit i delší dobu. Můžete si vyzkoušet pozorovat sami na sobě, kdy vám začínají odlétat myšlenky od učení, a začnete přemýšlet nad tím, co byste ještě měli udělat, kam byste měli zajít a co byste měli vymyslet.Studie mají tendenci se shodnout, že nejlepší denní čas pro učení je poledne. Vědci se však již neshodnou na tom, co je poledne. Jedním z nejvíce opakovaných odhadů je fakt, že existují dvě optimální doby: od 10:00 do 14:00 a pak od 16:00 do 22:00, s obdobím únavy uprostřed.Užitečné tipy

  1. Zlepšete svou techniku učení.
  2. Získejte jasno o požadavcích.
  3. Stanovujte si realistické cíle.
  4. Využívejte strach jako faktor zvyšující váš výkon.
  5. Relativizujte negativní důsledky.
  6. Vypracujte si strategii pro zvládání akutní úzkosti.
  7. Trénujte situaci při zkoušce.
  8. Zkuste mentální trénink zvládání strachu.


12 tipů, jak se uklidnit den před zkouškou a zvládnout stres

  1. Udělej si plán.
  2. Zařazuj krátké pauzy od učení
  3. Dbej na dostatečný pitný režim a pravidelnou stravu.
  4. Nachystej si vše potřebné
  5. Zkus trochu vypnout.
  6. Nestrav celý den učením.
  7. Zapomeň na celonoční ponocování s doháněním látky.

Co se stane když nedám zkoušku : Zajděte na konzultační hodiny. Nepříjemní lidé se najdou všude, ale většina vyučujících chce, aby studenti jejich předmět úspěšně složili. Jestli něčemu nerozumíte anebo jste právě nesložili zkoušku na první (druhý, třetí) termín, nebojte se zajít na konzultační hodiny vyučujícího a požádat ho o pomoc.

Kdy končí zkouškové období : zkouškové období zimního semestru bylo stanoveno na období 11. ledna 2021 až 14. února 2021 a zkouškové období letního semestru na období 24. května 2021 až 30.

V čem jít na zkoušku

Na zkoušku si můžete bez problémů obléct i kalhoty. Měly by však být společenské a podtrhovat ženskost. Kabelka je vhodným doplňkem studentky a měla by ladit s botami. Na ústní zkoušku volíme nejlépe boty na podpatku, je třeba myslet ale i na to, zda se v nich po cestě do školy nezabijete na ulici.

Vybíráme potraviny, které mají pozitivní vliv na mozek.

  1. Lidský mozek je neuvěřitelně složitý a sofistikovaný orgán. Zpracuje během vteřiny tolik informací, které by nedokázal zpracovat ani ten nejvýkonnější počítač na světě.
  2. Borůvky a jiné bobulovité ovoce.
  3. Špenát.
  4. Ryby.
  5. Káva.
  6. Kurkuma a skořice.
  7. Brokolice.
  8. Vlašské ořechy.

Jak pomocí životosprávy udržovat mozek v dobré kondici

  1. Nekouřit.
  2. Pravidelná pohybová aktivita.
  3. Dostatečný příjem tekutin.
  4. Dostatek ochranných látek v jídelníčku.
  5. Pravidelná konzumace zdrojů n-3 (omega 3) mastných kyselin.
  6. Běžné každodenní aktivity.

Jak se zbavit stresu u maturity : Nádech, výdech

Před samotnou maturitní zkouškou se pokuste ke klidu prodýchat. Tréma a stres totiž zrychlují naši dechovou a tepovou frekvenci. Rovně se postavte a několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Tím zklidníte nejen tělo, ale také mysl, které pomůžete odpoutat se od víření myšlenek.